Misafirleriniz Hazır, Ya Sofranız?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:30 dakika

29.06.2020

Taze gelinlere misafir ağırlamanın sırlarını veriyoruz

Düğün hazırlıkları dev bir koşuşturmaca, bunu biliyoruz! Ailenizin yanından ayrılıp romantik bir serüvene çıkmanıza sayılı günler kaldı. Şimdi beş dakikalık bir mola verin ve bizimle güzel, renkli bir hayale dalın. Rüya gibi bir düğünle dünya evine girdiniz, evinizi dayadınız döşediniz. Balayınızdan da unutulmaz anılarla, fotoğraflarla döndünüz. Sırada ne var?

Bütün Kızlar Toplandık!

Düşünsenize; düğün heyecanı bitmiş, balayından yeni dönmüşsünüz ve herkes sizinle görüşmek istiyor. En yakın arkadaşlarınızın bir araya geleceği sıcak bir sohbet ortamına ne dersiniz? Kendi yeteneklerinizi konuşturduğunuz ikramlar, lezzetli içecekler ve neşeli bir muhabbetle, seyahat yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Tabii ki misafirlerinizi davet etmeden önce yapmanız gereken bazı şeyler var.

misafirleriniz hazır, ya sofranız?

Çay Saatine Hazırlık

Davet etmeyi düşündüğünüz arkadaşlarınızı tek tek arayın ve kendileri için en uygun olan günleri sorun. Herkes için en uygun olan günü belirleyin ve arkadaşlarınıza bildirin. Ardından kendiniz için bir ajanda yapın ve arkadaşlarınızı ağırlayacağınız güne kadar yapmanız gerekenleri yazın. Kulağa abartılı geliyor olabilir, ama yeni evli olduğunuz için ev sahibeliğinizin kusursuz olması beklenecektir. Bu yüzden vaktinizi iyi değerlendirin ve programınızındışına çıkmamaya çalışın.

misafirleriniz hazır, ya sofranız?

Acaba Ne Pişirsem?

Herkesin beğeneceği, sizin pişirebileceğiniz ve çok iddialı olmayan tarifler işinizi görecektir. En az iki, en fazla beş çeşit olmak üzere tatlı ve tuzlu ikramları sunmanızda bir sakınca yok. İlk kez kalabalık bir arkadaş gurubunu evinizde ağırlayacaksanız bu konuda size en çok aile büyüklerinin güvenilir tarifleri yardım eder. Çay ve kahvenin yanı sıra meyve suyu, gazlı içecekler ve maden suyu bulundurmanız da hoş karşılanacaktır. Elinizden geldiğince sağlıklı ve hafif tariflerle herkesin beğenisini kazanabilirsiniz.

misafirleriniz hazır, ya sofranız?

Servisin Önemi

Ah, keşke her şey sadece ikramlarla bitse... Şimdi karşınızda en az ikramlar kadar önemli bir konu var, sofranız! Misafirlerinizin yemek yiyeceği takımlardan çay ve kahvelerini yudumlayacakları fincanlara, porselen takımlarınızden servis tekstillerinize kadar her şey kusursuz ve bir bütün halinde olmalı. Bu yüzden çeyizinize bir göz atın ve eğer güzel bir çay & kahve takımınız yoksa hemen araştırmalara başlayın!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

Doğa Kızıl

Düğün Tarihi: 24.10.2014


İlk misafir, büyük heyecan olmuştur her zaman :)


belgin

Düğün Tarihi: 24.10.2014


yeni evli çiftlerin evlerinde servis takımının çok şık olmaması kötü karşılanmayacaktır çünkü henüz tam olarak yerleşmemiş olabilrsiniz rahat olun o yzden