100 - 875 Kişi
500 - 750 TL
50 - 150 Kişi
250 - 500 TL
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Aksaray Düğün Salonları

İstanbul Aksaray düğün salonları, her iki yakaya da yakın olması ve toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşılabilmesi nedeniyle çiftlerin yoğun ilgisini görüyor. Fatih ilçesine bağlı Aksaray semtindeki düğün salonlarına toplu taşıma araçlarıyla veya özel aracınızla kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Avrupa Yakası’nda düğün mekanı arayan; davetlileri Beyoğlu, Fatih civarında oturan çiftler için Aksaray düğün salonları ideal yerler olarak biliniyor. Bu bölgede yer alan düğün salonlarının birçoğu her mevsim hizmet veriyor. Yaz kış demeden düğün organizasyonlarını düzenliyorlar.

Aksaray düğün salonlarında yemekli veya yemeksiz düğün organizasyonu yapabiliyorsunuz. Çiftler tarafından daha çok yemeksiz organizasyonlar tercih edilse de yemekli düğünlerin sayısı da son yıllarda artmaya başladı. Menü sunulmasını istemeseniz bile davetlilerinize kuru pasta, çerez, cips gibi ikramlar ve alkolsüz meşrubat sunumu yapıyorlar.

Bölgedeki salonlarda düğün organizasyonlarının yanı sıra nişan töreni, kına gecesi gibi etkinlikler de düzenlenebiliyor. Hatta dilerseniz hem kına gecenizi hem de düğününüzü aynı mekanda yaparak avantajlı fiyatlara anlaşabiliyorsunuz. Her organizasyon için süsleme alternatifleri sunabiliyorlar.

Aksaray düğün salonlarının hepsinde organizasyonla ilgilenen bir ekip bulunuyor. Mekanla sözleşme imzaladığınız andan itibaren bu ekiple irtibatta oluyorsunuz. Bütün düğün akışını beraber belirliyorsunuz. Düğün günü de devamlı sizinle ilgileniyorlar ve bir aksilik yaşanmaması için her detayı özenle tasarlıyorlar. Profesyonel ekiplerle çalışmak her zaman çiftlerin daha da rahat davranmasını sağlıyor.

Aksaray Düğün Salonlarının Özellikleri

Aksaray’daki düğün salonları, genelde sadece kapalı alanlarıyla çiftlere hizmet veriyor. Ekstra olarak davetlilerin sigara içebilmesi için teras, balkon ve bahçe gibi açık alanları da bulunuyor. Bazı düğün salonlarında ise karşılama kokteyli yapabileceğiniz küçük açık alanlar mevcut. Bu alanları da değerlendirebiliyorsunuz.

Düğün salonlarının davetli kapasiteleri ortalama 400-500 kişi civarında oluyor. Salonlara göre bu kapasite artıp azalabiliyor. Yani düğününüze kaç kişi çağıracaksanız, o sayıya uygun alanı olan mekan bulmakta zorluk yaşamıyorsunuz. Oturma düzenleri davetli sayınıza göre genelde yuvarlak masalarla oluşturuluyor. Bazı mekanlarda kapasiteyi artırmak için dikdörtgen masalar da kullanılabiliyor.

Fatih Aksaray düğün salonlarının birçoğu ferah alanlardan oluşuyor. Özellikle yüksek tavanlı ve kolonsuz/az kolonlu salonlar, davetlilerin ve çiftin rahatça hareket edebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca salonlarda az kolon bulunması davetlilerin pisti ve gelin-damat masasını daha rahat görebilmesinde de etkili oluyor.

Salonlarda çifte özel düğün paketleri hazırlanıyor ve sunuluyor. Bu düğün paketlerinin içerisinde standart süslemeler, ses ve ışık sistemleri, DJ, ikramlar, maket düğün pastası gibi hizmetler bulunuyor. Dilerseniz mekandan havai fişek gösterisi, orkestra gibi ekstra taleplerde de bulunabiliyorsunuz. Bu durumda anlaşmalı oldukları firmaları devreye sokuyorlar.

Düğün Salonu Aksaray’da Nasıl Seçilir?

Aksaray’da düğün salonu seçmeden önce davetli sayınızı netleştirmelisiniz. Sonrasında davetli sayınızla eşdeğer kapasitesi olan düğün salonlarıyla görüşmeye başlayabilirsiniz. Seçeceğiniz mekanın kapasitesi davetli sayınızdan ne çok düşük ne de çok fazla olmalı. Her iki durumda da alanla ilgili problemler yaşayabilirsiniz.

Mekan seçmeden önce belirlemeniz gereken bir diğer konu da düğün bütçeniz! Bir mekana her şeyiyle ne kadar ödeme yapabilirsiniz? Bunu belirledikten sonra yemekli mi yoksa yemeksiz mi düğün yapacağınıza karar verebilirsiniz. Aksaray düğün salonlarının fiyatlarına bakarak, bütçenize uygun olanlarla görüşmeniz en mantıklısı olacaktır.

Biliyorsunuz ki Aksaray kişi sayısı açısından devamlı yoğun olan bir semt. Bu nedenle özel aracıyla gelecek davetlileriniz park yeri bulmakta güçlük çekebilir. Şahsi aracı olan davetli sayınız çoksa otoparkı olan düğün salonlarına yönelebilirsiniz. Bu sayede davetlileriniz park yeri aramakla vakit kaybetmez.

Mekanı hoş gösteren detayların başında süslemeler geliyor. Aksaray düğün salonlarıyla görüşmeden önce firmaların sayfalarından fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Nasıl süslemeler yapmışlar? Alternatif renklerde mekan giydirme yapıyorlar mı? Tarzınıza uygun bir mekan mı? Olumlu yaklaştığınız mekanları sonrasında yakından görmeye gidebilirsiniz.

Aksaray düğün salonlarıyla görüşmeye giderken; düğün mekanınıza sormanız gereken soruların listesinin çıktısını alarak, yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Kafanıza takılan tüm soruları unutmadan sorabilmenize bu liste yardımcı olacaktır.

Aksaray Düğün Salonları Fiyatları

Fatih Aksaray düğün salonlarında genelde çiftlere paket üzerinden fiyatlandırma yapılıyor. Yani siz davetli sayınızı ve seçtiğiniz paketi söylüyorsunuz, onlar da uygun bir rakam çıkarıyorlar. Tabii bu durum yemeksiz organizasyonlarda geçerli. Yemekli düğünlerde kişi başı fiyatlandırma yapılıyor. Seçeceğiniz yemek menüsünde bulunan lezzetlere göre bir fiyat belirleniyor ve bu fiyatı davetli sayınızla çarparak toplam tutara ulaşıyorsunuz.

Kış, hafta içi gibi çiftlerin daha az talep gösterdiği dönemlerde Aksaray düğün salonları avantajlı fiyatlar ve indirimler sunuyor. Eğer bu dönemleri tercih ederseniz, neredeyse %40’a varan indirimli fiyatlarla karşılaşabiliyorsunuz. Özellikle çok bütçesi olmayan çiftlere avantajlı dönemleri değerlendirmelerini öneriyoruz.

Mekanların süsleme seçenekleri ve mimarileri de fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Varaklı, altın rengi detaylarla süslenmiş ihtişamlı salonun fiyatı diğerlerine göre bir tık daha yüksek olabiliyor. Ayrıca düğün salonunda masa üstünde kullanılan şamdanların kalitesi bile fiyatların değişmesine neden olabiliyor.

Aksaray’daki beğendiğiniz düğün salonlarının sayfalarından minimum fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Bu fiyatlar en düşük paketler ve menüler için geçerli olduğundan; her çiftin kendisine özel fiyatlar almasını tavsiye ediyoruz. Mekanın sayfasından form doldurarak kısa bir işlemle fiyat teklifi alabilirsiniz. Artık mekan mekan gezerek fiyat toplamanıza gerek yok, hepsi tek sayfada karşınızda!