Swing İstanbul

Swing İstanbul

Dans Kursları

Kategori

Beyoğlu, İstanbul

İlçe, İl


Genel Özellikler

  • Minimum Fiyat400 TL'den az
  • Ders Türü Bireysel (Çifte Özel)
  • Ne kadar önce iletişime geçmeliyiz?3 hafta

Sorular

  • Dans Türleri Swing

Hakkında

Swing İstanbul, başta Lindy Hop olmak üzere caz müziğinin altın çağı olarak adlandırılan swing dönemine ait danslara adanmış Türkiye'nin ilk dans stüdyosudur.

Lindy Hop ise, 1920′li yılların sonunda Harlem, New York’ta bir caz dansı olarak ortaya çıkmıştır. İlk eşli swing dansı olmasının yanı sıra, kendinden sonra gelen tüm swing danslarının da atasıdır.
Cazın en hareketli, en neşeli döneminde ortaya çıkan bu dans, 1930'lu ve 40'lı yıllara damgasını vurmuş; dansçılar, başta New York'taki dünyanın en ünlü balo salonu olarak kabul görmüş Savoy olmak üzere, tüm sokaklarda, gece kulüplerinde ve balo salonlarında bu dansı icra etmiştir.

Müzikle beraber gelişen ve dönemin cazının evrimleşmesinde de büyük etkisi olan bu dansın izlerini, eski Amerikan filmlerinde, retro partilerde ve swing müziğinin çalındığı, cazın yaşadığı her yerde bulabilirsiniz.

Günümüzde ikinci altın çağını yaşamakta olan bu dans, 30 seneki önceki yeniden doğuşunun ardından, bugün dünyanın her yerinde yapılmakta ve neşeli, hareketli danslara ve müziklere ilgi duyan herkesi kendine çekmektedir.

Yeni hayatınıza, kendine has tarzıyla diğerlerinden ayrılan bu eğlenceli dansla başlamak isterseniz, bizimle iletişime geçebilir, Swing İstanbul'un bu siteye özel tekliflerinden yararlanabilirsiniz.

  • Adres: Topçekenler Sk. No:24/4 Beyoğlu

Swing İstanbul Yol Haritası

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Swing İstanbul firması şu anda teklif veremiyor 🙁

Aradığın özellikleri seç, ücretsiz düğün danışmanlarımız isteklerine uygun 5 firmayla seni iletişime geçirsin!

ÜCRETSİZ TEKLİF AL
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Hayalindeki düğün için, düğün asistanımız ihtiyaçlarını belirlesin, en uygun firmalardan fiyat teklifleri göndersin!