Ariş Pırlanta


ÖNERİLEN FİRMALAR


Ücretsiz Fiyat Teklifi Al
E-mail adresiniz üçüncü kişilerle paylaşılmaz!
FİYAT TEKLİFİ AL

Fiyat talebiniz doğrudan firmaya gönderilir. Ariş Pırlanta sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Firma genellikle 24 saat içinde dönüş sağlıyor

Düğün Bütçeni Oluşturmak için


DÜĞÜN HİKAYELERİ

Bu firmayı tercih eden çiftlerin düğün hikayeleri

İş Arkadaşlığından Hayat Arkadaşlığına: Aysun ve Taylan İş Arkadaşlığından Hayat Arkadaşlığına: Aysun ve Taylan Şarkılarda Buluşan Bir Aşk: Ahsen ve Devrim Şarkılarda Buluşan Bir Aşk: Ahsen ve Devrim Gözde ve Erman'ın Hikayesi Gözde ve Erman'ın Hikayesi Semih ve Duygu'nun Hikayesi Semih ve Duygu'nun Hikayesi

FİRMA DETAYLARI

Özellik

  • Özellikler Özel Tasarım

Hakkında

1900'lü yıllarda kurulan ARİŞ, 100 yılı aşkın süredir içinde bulunduğu mücevher sektöründe, yılların kazandırdığı deneyim ve essiz tasarımları ile Türkiye'nin en büyük mücevher firmalarından biridir. Dünden bugüne daima daha güzel, daha kaliteli ve daha özgün olanı üretmeye çalışan ARİŞ, her yeni tasarımla farklı bir bakış açısını ortaya çıkarıyor. Sürekli yenilenmenin sektörün lideri olarak kalabilmenin vazgeçilmez öğesi olduğunun bilincinde olan ARİŞ, her tasarımda farklı bir "siz" i ortaya çıkarmayı ilke edinmiştir.

Hiçbir zaman eşsiz ve değeri kaybolmayacak olan Pırlanta'nın uzmanı ARİŞ, yüzyılı aşkın deneyimiyle tasarımlarını şekillendiriyor ve müşterilerinin beğenisine sunuyor. ARİŞ'in başarısındaki en büyük payı müşteri memnuniyetine verdiği önem oluşturmaktadır.

Bu doğrultudaki fikir alışverişi yöntemiyle büyüleyici tasarımlar hayat bulmaktadır.

Birçok farklı kültürün sentezinden oluşan koleksiyonları ile bulunduğu her noktada beğeni toplamayı başaran ARİŞ, mücevherin geçmiş ile gelecek arasındaki köprüsü konumundadır. Bu köprü ile geçmişten geleceğe her dönemin farklı bir estetiğe sahip olduğuna inanan ARİŞ, her devri kendi içinde incelemiş ve en nadide tasarımlarını, ait olduğu dönemin tarzına göre yorumlamıştır.

Osmanlının heybetli ve gösterişli stilini, Avrupanın sanatsal bakış açısı ile birleştiren ARİŞ, kendine özgü tarzını oluşturmuş ve bunu bir trend haline getirmiştir. Pırlantanın sürekliliğini tasarımlarında demode olmayacak bir şekilde yansıtmayı başaran ARİŞ bu sayede dünyanın önde gelen markalarından biri olmuştur.

Özgün tasarımlarında pırlantayı en zarif şekilde kullanarak farkını ortaya koyan ARİŞ, şu ana kadar katılmış olduğu tüm uluslararası fuarlarda en çok ziyaret edilen markalardan biri olmaktadır. Müşteri portföyü her geçen gün genişleyen ARİŞ, yurtiçinde sahip olduğu başarıyı, uluslararası alanda da kendine çektiği ziyaretçi sayısıyla tescillemiş durumdadır.

ARİŞ, en büyük hedeflerinden biri olarak dünya markası olmayı seçmiş ve bu doğrultuda gerek kurumsal yapısı gerekse ürün ve hizmet kalitesini her geçen gün artırarak dünya mücevher sektörünü yakından takip etmektedir. Türkiye'de elinde bulundurduğu sektör liderliğini ve tecrübesini en üst seviyede değerlendirerek dünya mücevher sektöründe Türkiye'yi başarıyla temsil etmek için yoğun tempodaki çalışmalarına devam etmekte ve mücevher sektöründeki kaliteyi sürekli yükseltmek amacındadır. Her zevke uygun modellerini kendi showroomlarında ve bayi ağıyla tüketicilerin beğenisine sunmaktadır. ARİŞ, sektördeki bir çok firmanın ulaşmak istediği oldukça yüksek bir konumda bulunmakta ve sektör liderliğini devam ettirmektedir.

Mücevherat sektöründeki kuruluşlar, elmas-pırlanta ticaretiyle uğraşan ülkelerin hükümetleri tarafından yaratılan Kimberley Sürecini tamamlamak amacıyla kendi kendini denetleyen bir programı, 2003 yılında kabul etmiştir. ARİŞ Pırlanta Sanatı, bu global sistemin uygulanmasını memnuniyetle karşılamıştır.

Bu programın özü, ham elmaslardan işlenmiş elmaslara ve pırlantalı mücevherlere kadar tüm tedarik zinciri boyunca devam eden bir garanti zinciridir. Firmamızda faturalanan tüm pırlantalar ihtilaflara karışmamış meşru kaynaklardan ve Birleşmiş Milletler kararlarına uygun bir şekilde satın alınmıştır. ARİŞ, bu pırlantaların ihtilaflı bölgelerden gelmediğini tedarikçilerinin verdikleri garantiye dayanarak garanti etmektedir.

ARİŞ Pırlanta Sanatı; pırlantalı mücevher satın alacak tüketicilerin, mücevherlik elmas ve pırlanta sektörünün profesyonel ve meslek ahlakı standartlarına ve teknik becerilerine güven duymasını sağlayacak şekilde kararlıkla çalışmaktadır.

Bunu gerçekleştirebilmek için aşağıdaki noktaları dikkate almaktadır:

> Doğadan çıkarılan pırlanta prestij sembolü bir lüks tüketim ürünüdür ve genellikle duygusal nedenlere bağlı olarak satın alınır. Bu yüzden de tüketicinin gözünde son derece değerlidir. ARİŞ, tüketicilerin bu değerleri doğrultusunda en iyi ürünleri ortaya koymaktadır.

> Pırlanta, tüketicinin sınırlı bir uzmanlık bilgisine sahip olduğu nadide ürünlerdendir. Bu nedenle bilinçli bir tercih yapabilmek için tüketicinin elmas-pırlanta endüstrisinin standartlarına ve dürüstlüğüne, pırlantanın kesim, renk, berraklık, karat ağırlığı ve işlem görüp görmediği de dahil olmak üzere diğer özelliklerine dair verilen bilgiye güvenmesi gerekir. ARİŞ, ilk aşamadan son aşamaya kadar ürünlerindeki bilgiler konusunda doğru beyanlarda bulunmakta ve vermiş olduğu sertifika ile bu bilgilerin doğruluğunu ömür boyu garanti altına almaktadır.

> Tüketici güveninin sarsılmaması, mücevherlik elmas-pırlanta endüstrisinin daha da iyiye taşınması için yüksek performans ve meslek ahlakı standartları ve teknik beceri şarttır. ARİŞ, gelişen teknolojiye ayak uyduran üretim teknikleri ve meslek ahlakı standartlarına uyarak çalışan uzman ve nitelikli işgücü ve 100 yıllık birikimi ile en iyi ürünü üretmek için çalışmalarına ilk günkü azmi ve kararlılığı ile devam etmektedir.

> Tüketici pırlantayı en doğal haliyle, işlem görmeden, en üstün kesim ve cilalama teknikleriyle üretilmiş olarak satın almak ister. İşlem görmüş, sentetik ve taklit pırlantaların kısmen ya da tamamen doğadan çıkarılan pırlanta olarak satılma tehlikesi tüketicinin çıkarlarına aykırıdır. ARİŞ, üretimde kullandığı pırlantalarını Dünya'nın en büyük ve en güvenilir firmalarından alarak tüketicilere en doğal haliyle pırlantalı ürünleri sunmaktadır.

ÇALIŞMA İLKELERİ
ARİŞ Pırlanta Sanatı; aşağıda yer alan, kamu ve elmas-pırlanta sektörü menfaatlerine aykırı ve kabul edilemez olarak nitelendirilen uygulamalardan tamamen uzak durmakta ve hiçbirini herhangi bir şekilde teşvik etmemektedir:

> İhtilaflı ve insanların zarar görmesini teşvik edecek ya da buna destek verecek bölgelerden ham elmas satın almak ve ticaretini yapmak.

> Çocuk işçi çalıştırmak.

> Kasten ya da ihmalkârlıkla bireylerin sağlığını ve refahını tehlikeye atan ya da onlara zarar veren uygulamalarda bulunmak.

> Ürünler ile ilgili yanlış beyanda bulunmak

KARARLILIK
Aşağıdakiler de dahil olmak üzere en yüksek endüstri meslek ahlakı ilkelerine kesin bir kararlılıkla bağlıyız:

> Ham elmasın, ihtilafı desteklediği ve kötüye kullanıldığına dair kaygıları yok etmek; mücevherlik pırlanta endüstrisine ait diğer tartışmaları ele almak ve sektörün doğru zamanda, en uygun tepkiyi vermesi için harekete geçmek.

> Sağlık, güvenlik ve çalışanların refahının sağlanması dahil olmak üzere, düzgün çalışma ortamlarının yaratılması.

> Bireylerin saygınlığı ve bireylere eşit muamele yapılmasının sağlanması.

> Uluslararası çalışma ilkelerine ve buna bağlı olarak, çevrenin korunmasına dair yasal çerçeveye tam olarak uyulması.

> Elmas-pırlanta dağıtım zinrinin bütün aşamalarında, özellikle de tüketicilere pırlantanın tabi tutulduğu bütün işlemler ile tamamen veya kısmen sentetik taşların tabi tutulduğu işlemlerle ilgili tam açıklama yapılması. Zaman zaman elmas sektörünün idari organları tarafından yayınlanan tüzükler, yönetmelikler ve talimatnamelere uyumluluk.

İLETİŞİM

Yetkili Kişi Cigdem Guzel, Serkan Encan Adres Şerefefendi Sok.No: 27
Fatih,
Evleneceklere Destek Hareketi
Ariş Pırlanta ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Ariş Pırlanta hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap