İncisu Yatı’nda Evlenin, Boğaz Şahidiniz Olsun!

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:07 dakika

12.09.2022

İstanbul’un ve hatta dünyanın en güzel noktalarından biri olan Boğaz’da evlenmeye ne dersiniz? İncisu Yatı; çiftlere yaz-kış ne zaman isterlerse, kendi mutfaklarından çıkan lezzetler eşliğinde düğün yapma imkanı sunuyor. Tekne düğünü yaparsanız; karada tek manzara görmek yerine, Boğaz’da birçok farklı manzara görebiliyorsunuz! Sizin için İncisu Yatı’nı araştırdık, neler yazdık neler!

İncisu Yatı

20 senedir Boğaz'da aktif olarak hizmet veren bir firma İncisu Yatı! Senelerdir çok sayıda çiftin mutluluğuna tanık olmuşlar. Süslemeleri, hizmetleri ve güler yüzlü personelleriyle Boğaz'ın çok konuşulan teknelerinden biri haline gelmişler! Dilerseniz beraber inceleyelim!

İncisu Yatı’nın Öne Çıkan Özellikleri

 • Düğün günü çifti yönlendiren ekip,

 • Taze ve lezzetli yemekler,

 • Teknede rahat hareket edebilme imkanı,

 • Kapalı salonda 4 adet klima,

 • Gelin ve damada özel oda,

 • Konforlu ve kaliteli tekne.

İncisu Yatı

Kapalı Alan da Açık Alan da Size Ait!

İncisu Yatı’nın hem kapalı hem de açık alanı bulunuyor. Her iki alan da o gün düğün yapacak çiftin ve davetlilerinin kullanımına açılıyor.

Genellikle terasta kokteyl, dans, pasta kesimi ve meyve ikramı seremonileri yapılıyor. Alt salonda ise yemekler yeniyor. Altta yer alan kapalı salonda tüm davetliler oturdukları yerden geniş pencereler sayesinde rahatlıkla Boğaz manzarasını seyredebiliyorlar.

Kapalı salonda maksimum 300 davetli ağırlanabiliyor. Hem açık hem kapalı alan aynı anda kullanılacaksa davetli kapasiteleri 450 kişiye kadar çıkabiliyor.

İki alanın da hazır halde tek bir çifte ait olması başka avantajlar da sağlıyor. Mesela davetliler açık alanda eğlenmeye devam ederken yağmur yağması durumunda, saniyeler içerisinde kapalı alana geçebiliyorlar. Hiçbir şekilde organizasyona ara verilmiyor!

Siz Nereden İsterseniz Oradan Hareket Ediliyor!

İncisu Yatı, hem Anadolu hem da Avrupa Yakası’nda oturanlara hitap ediyor. Davetlileri ücretsiz olarak Üsküdar Beylerbeyi, Kabataş, Karaköy, Bebek, İstinye gibi birçok farklı noktadan alabiliyorlar.

Boğaz’a biraz daha uzaktaki mesafeler için de az bir yol farkı ücretleri ile Ataköy, Beykoz, Tarabya, Sarıyer ve Kadıköy gibi bölgelerden de alabiliyorlar. Bazen hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’na uğrayarak 2 noktadan da misafirlerin düğüne kolayca ulaşmalarını sağlıyorlar.

İncisu Yatı’nın her iki yakaya da uğrayabilmesi, özellikle davetlilerin ulaşımı açısından çok büyük kolaylık sağlıyor.

Davetlilerin alındığı iskeleler, ücretli otoparklara yakın noktalarda konumlanmış oluyor. Özel araçlarıyla gelecek olan davetlileriniz bu imkandan faydalanabiliyor.

İncisu Yatı

After Party ile Eğlenmeye Devam

İncisu Yatı’nda düğün organizasyonları 4 saat sürüyor. Ancak bu 4 saat size yetmezse ve yakın arkadaşlarınızla Boğaz'ın ışıkları eşliğinde eğlenmeye devam etmek isterseniz, after party yapabiliyorsunuz!

Yatta müziği kapatma konusunda herhangi bir saat sınırlaması bulunmuyor. Boğaz’da yüksek ses yasağı bulunduğunda, her zaman sese dikkat ediliyor. Zaten müziğin sesi davetlilerin eğlenebilmesi için yeterli oranda oluyor.

İncisu Yatı, fiyat dahilinde DJ hizmeti sunuyor. Ancak siz dışarıdan ses sistemi ile birlikte DJ veya orkestra getirmek isterseniz ona da müsaade ediyorlar.

İncisu Yatı

Düğün Fotoğraflarınızı Boğaz’da Çektirin!

İncisu Yatı’nda düğün yapan çiftler, fotoğraf çekimi için ekstra bir mekan arayışına girmiyor. Firmayla anlaşırsanız, yatta çekim yapabiliyorsunuz. Zaten Boğaz gibi zengin manzaraya sahip bir bölgeden bahsediyoruz! Sadece deniz değil; tarihi mekanlardan ormanlara kadar birçok manzara fotoğraflarınıza fon oluşturuyor.

Düğününüzden 1 saat önce yata gidiyorsunuz. Kız Kulesi, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı, Ortaköy Camii gibi birçok yapının önünde fotoğraf çekme imkanını yakalıyorsunuz. Bir taşla onlarca kuş! Özellikle Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii önünde çekilen gün batımı fotoğraflarının çok iyi çıktığını söylemeliyiz.

Farklı fotoğraflar için farklı yerler gezmek yerine, 1 saatlik tekne turu yeterli oluyor diyebiliriz!

İncisu Yatı

Uzman Aşçılar ve Steril Mutfak Anlayışı

İncisu Yatı’nda Türk lezzetleri, deniz mahsulleri, kokteyl seçenekleri ve özel tatlardan oluşan birçok menü bulunuyor. Meze ağırlıklı başlangıçlar, ara sıcaklar, tercihe göre kırmızı veya beyaz etten yapılan ana yemekler ve tatlı seçenekleriyle unutulmayacak tatlar yaratıyorlar.

Firmanın sunduğu menülerden dilediğiniz lezzetleri çıkarıp ekleyebiliyorsunuz. Tamamen sizin hoşunuza gidecek bir menü oluşturuyorlar. “Biz yemekleri önceden denemek istiyoruz” derseniz; firma yetkililerine bunu bildiriyorsunuz. Müsait bir zaman diliminde gidip menü tadımı yapabiliyorsunuz.

Ayrıca menülerin yanında limitli ve limitsiz alkollü içecek servisi de yapıyorlar.

İncisu Yatı’nda yemekler herhangi bir catering veya toptan meze satan market veya mezeciden alınmıyor. Teknede bulunan büyük ve kullanışlı mutfaklarında günlük olarak özenle hazırlanıyor. Hatta şöyle söyleyelim: Teknenin aşçısı Amerikan salatasının garnitürlerini bile hazır almayıp, kendisi hazırlıyor.

İncisu Yatı

İncisu Yatı Menü Fiyatları

İncisu Yatı’nda menü fiyatları 95-170 TL aralığında değişiyor. Fiyatları etkileyen en büyük faktörlerin başında düğün tarihi ve gündüz/akşam seçimi geliyor.

Hafta sonu akşamları en az 150 kişi ve üzeri yemekli tur veya o oranda fiyat şartları bulunuyor. Mesela 150 kişi için en az kişi başı 150 -170 TL fiyat karşılığında, alkolsüz yemek sunumu yapılırken; hafta sonu gündüz 150 kişiye kişi başı 95 - 105 TL karşılığında, alkolsüz kokteyl veriliyor.

Deniz mahsulleri ile standart Türk mutfağı lezzetleri arasında 50-60 TL gibi bir fiyat farkı bulunuyor. Limitli ve limitsiz alkollü içecek servisi arasında da kişi başı 15 TL fark oluyor.

Ödeme Seçenekleri: Anlaşma esnasında belirlenen toplam rakamın 3’te 1’ini ödemeniz yeterli oluyor. Geri kalan tutarı da düğün gününe kadar taksitlendirerek ödeyebiliyorsunuz. Düğün günü, belirttiğiniz davetli sayısından %10 daha fazla hazırlık yapılıyor. Ekstra davetlileriniz olursa onlara da servis açıyorlar ve belirlenen kişi başı rakam üzerinden fiyatlandırmasını yapıyorlar.

İncisu Yatı

Yat Süslemeleri Göz Kamaştırıyor!

İncisu Yatı’nda organizasyon tamamen kendi ekipleri tarafından yürütülüyor. Sandalye arkası tül süsleme, masa üstü objeler, tekne önüne tül süsleme, canlı çiçek, masa üstü mum, nikah masası veya kürsü gibi süslemeleri ücretli veya fiyata dahil olarak yapabiliyorlar.

Siz dilerseniz dışarıdan bir organizasyon firmasıyla da çalışabiliyorsunuz. Tamamen tercihinize bağlı.

Bu arada düğün günü size özel bir oda tahsis ettiklerini de belirtelim. Eşyalarınızı koyabileceğiniz, dinlenebileceğiniz bu gelin odasında dilerseniz saç ve makyaj gibi hazırlıklarınızı da yapabiliyorsunuz.

İncisu Yatı

İncisu Yatı, Soru İşaretlerini Ortadan Kaldırıyor!

 • Tekne çok sallanırsa davetlilerin midesi bulanır mı: İncisu Yatı’nda düğün yaparsanız bu endişeye kapılmanıza gerek kalmıyor. Teknede herhangi bir sallanma, sarsıntı yaşama durumu olmuyor. Ayrıca hareket halindeki teknenin alt salonunda motor ve jeneratör gürültüsünü asla duymuyorsunuz.

 • Davetlilerim tekneye çıkarken zorluk yaşar mı: İncisu Yatı’nın tasarımını yaparken merdiven yüksekliği ve eğiminden, WC genişliğine, tavan yüksekliğinden pencerelerin görüş açısına kadar her detay davetlilerin konforuna uygun olacak şekilde hareket edilmiş. Mesela yatın merdivenleri, yaşlı davetlilerin rahatça çıkabilmesi için oldukça eğilimli yapılmış.

 • Sonbahar ve kış dönemlerinde teknede düğün yapabilir miyiz: Dışarıda yağmur, rüzgar var iken İncisu Yatı’nda bunların hiçbiri hissedilmiyor. Teknenin kapalı alanında organizasyonunuzu yapabiliyor ve kapalı alanda olmanıza rağmen pencerelerden manzarayı seyredebiliyorsunuz.

 • Acil bir durum olursa ne yapacağız: Hastalanma gibi acil durumlarda teknenin hemen yanaşabileceği birçok iskele bulunuyor.

 • Düğün akışında bize kim yardımcı olacak: Düğün günü, tüm organizasyonu yönetecek bir ekipleri bulunuyor. Çiftlerin ne zaman alana gireceklerini, nikah seremonisi vaktini, takı aşamasına geçişi, ilk dansı ve diğer tüm detayları planlayıp, sizi yönlendiriyorlar.

 • İncisu Yatı’nı tercih eden ünlü isimler var mı: Beyazıt Öztürk, Samime Sanay, Cüneyt Özdemir, Çağatay Yolda’nın sunucusu Çağatay Şahin, Ata Demirer, Erol Mütercimler, Zekai Tunca, Müjdat Gezen gibi birçok isim farklı organizasyonlar dahilinde İncisu Yatı’nda bulunmuş.

İncisu Yatı

Çiftler İncisu Yatı Hakkında Ne Diyor?

Daha önce İncisu Yatı’nda düğün yapmış olan çiftler, yeni evlenecek olanların faydalanabilmesi için tecrübelerini paylaşıyorlar. Firma sayfasındaki bu yorumlardan birkaç tanesini fikir vermesi açısından böyle bırakıyoruz:

Ayşe & Oğuzhan: "Piyasada pek çok tekne gezdim. İncisu Yatı gördüklerimin en iyisiydi. Ayrıca ekip olarak çok kibar ve profesyoneller. Hiçbir masraftan kaçınmadılar. Servis ve yemekler çok güzeldi. Her isteğimizle ayrı ayrı ilgilendiler. Bütün misafirlerimiz çok memnun kaldılar. Hayatımızın unutulmaz günlerinden birini yaşattıkları için bütün ekibe çok teşekkür ederiz."

İpek & Özkan: "Hatice Hanım başta olmak üzere tüm çalışanları güler yüzlü ve garsonlar adeta hizmet için yarışıyorlar. Yemekli nikah eğlencemizi İncisu Yatı'nda yaptık. Yemekler gayet lezzetli ve organizasyon çok iyiydi."

İncisu Yatı

İncisu Yatı yetkililerinin çiftlere bazı tavsiyeleri var: ”Çiftlere teklif aldıkları tekneleri mutlaka ziyaret etmelerini ve en az 3 tekneyi görmelerini tavsiye ederiz. Boğaz’da iyi bir düğün yapmak isteyen çiftlerimiz sadece fiyatları karşılaştırmak yerine birebir tanışarak hizmet özelliklerini ve tekne yapılarını araştırmalılar. Ayrıca mutlaka geçmiş dönem verilmiş servislerini incelemeliler.”

İncisu Yatı’yla ilgili bahsetmek istediklerimiz bunlardı. Siz de firmayı sevdiyseniz, mutlaka iletişime geçmenizi öneriyoruz. Sonrasında teşekkür etmek isterseniz burada olacağız!

0 Yorum