Düğününüzün Her Anı İçin Farklı Bir Manzara: Eftalya Tekne Turları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:58 dakika

12.09.2022

İstanbullu çiftlerin en güzel alternatiflerinden biri tekne düğünü! Sizi işinde uzman bir firmayla tanıştırmak istiyoruz. Eftalya; birbirinden farklı 10 teknesi, canlı çiçeklerle yaptıkları süslemeleri, after party imkanı, onlarca menü çeşidi ve çok daha fazlasıyla düğün organizasyonlarını unutulmaz kılıyor. Diğer detaylar da yazıda!

Eftalya Tekne

Tekne Organizasyonunda 20 Yıllık Tecrübe

Eftalya; 40 yılı aşkın süredir Boğaz’da faaliyet gösteren Lüfer Tekneler Grubu’nun yan kuruluşu! Eftalya Tekne Turu, 2000 yılından bu yana hizmet veriyor. Firmada uluslararası kalite yönetim sistemleri uygulanıyor.

Eftalya’da düğün yapmak isteyen çiftlere özel birbirinden farklı paketler sunuluyor. Düğün paketleri ekonomik ve VIP olmak üzere çeşitlendiriliyor. Her şey dahil paketleri olduğu gibi seçmeli paketleri de bulunuyor.

Firmanın sunduğu ilgi çekici hizmetler şöyle:

 • Gelin ve damada özel yatla giriş,

 • Canlı çiçekle süsleme,

 • Drone çekimi,

 • Havai fişek gösterisi,

 • Hostesle karşılama,

 • Kaptan köşkünde çifte özel hazırlık odası,

 • Alkollü içecek servisi.

Eftalya Tekne

İstanbul’un En Büyük Tekne Filosu

Eftalya firmasının filosunda farklı kapasitelerde 10 tekne bulunuyor. 1 kişiden 1.000 kişiye kadar dilediğiniz sayıda davetli ağırlayabileceğiniz, size uygun bir tekne bulabiliyorsunuz. Firmanın fiyatları kişi başı 50 TL’den başlıyor ve seçeceğiniz tekneye göre değişiklik gösteriyor.

Teknelerin hem kapalı hem de açık alanı bulunuyor. Her iki alan da o gün organizasyon sahibinin ve davetlilerinin kullanımına açılıyor. Genellikle terasta kokteyl, dans, pasta kesimi ve meyve ikramı seremonileri yapılıyor. Alt katta yer alan kapalı salonda ise tüm davetliler oturdukları yerden geniş pencereler sayesinde rahatlıkla izleyebilecekleri Boğaz manzarası eşliğinde yemeklerini yiyorlar.

Yağmur yağışı gibi beklenmeyen hava koşullarında hiç vakit kaybetmeden kapalı salona geçebiliyorsunuz. Bu sayede yağmur yağsa bile Boğaz’ın ortasında düğün yapma imkanını kaybetmemiş oluyorsunuz.

Alanların dans pistleri de yeterli genişlikte. Davetlileriniz pistte rahatça eğlenebiliyor.

Eftalya Tekne

Eftalya’da Ünlü Geçidi

Eftalya Tekneler Grubu, o kadar çok ünlü ismi ağırlamış ki! Gazetecilerden şarkıcılara, oyunculardan televizyon programcılarına tanıdığımız birçok isim firmanın teknelerindeki organizasyonlara katılmış. Bu isimlerden bir kısmı şöyle: Beyazıt Öztürk, Ajda Pekkan, Yasemin Yalçın, Arda Türkmen, Balık Ayhan, Hüsnü Şenlendirici, Mehmet Ali Alabora, Sezen Aksu, Zerrin Özer, Deniz Seki, Erol Evgin, Tarkan, Bülent Ersoy, Mahsun Kırmızıgül, Ahmet Özhan, Edis Hun, İzzet Çapa, Ali Ağaoğlu, Müzeyyen Senar, Nesrin Sipahi, Gönül Yazar, Rahmi Koç, Sakıp Sabancı, Türker İnanoğlu, Gülşen Bubikoğlu, Ali Koç, Fatih Altaylı.

Ayrıca Eftalya’nın tekneleri birçok reklam filmine ve diziye de ev sahipliği yapmış.

Eftalya Tekne

İstediğiniz İskeleden Davetlileri Alıyorlar

Eftalya Tekne Turu’nda düğün yaparsanız, davetlileriniz sizin belirlemiş olduğunuz iskeleden alınıyor. Gerekirse alış noktası olarak hem Avrupa hem de Anadolu Yakası belirlenebiliyor.

Alış noktalarından bazıları şöyle: Anadolu Yakası; Haydarpaşa, Üsküdar, Beylerbeyi, Beykoz, Kadıköy, Bostancı, Kartal, Gebze. Avrupa Yakası; Eminönü, Karaköy, Kabataş, Beşiktaş, Arnavutköy, Bebek, Emirgan, İstinye, Sarıyer, Ataköy, Avcılar, Adalar.

İstanbul Silüeti Eşliğinde Fotoğraf Çekimi

Eftalya’da düğün yapan çiftler fotoğraflarını da teknede çektirmeyi tercih ediyor. Seyir halindeyken Boğaz’ın güzelliğine kayıtsız kalmayıp; Kız Kulesi, Kuleli, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı gibi birçok noktanın önünde güzel kareler çektiriyorlar.

Ayrıca çiftlerin istekleri doğrultusunda firmanın özel yatlarıyla düğün öncesinde de dış çekim yapılabiliyor. Çekimden sonra ise düğün organizasyonunun yapıldığı gemiye yatla geliş seremonisi düzenliyorlar.

Firmanın anlaşmalı fotoğrafçısı bulunuyor. Yine de çiftler dilerse dışarıdan başka bir fotoğraf ekibiyle çalışabiliyor. Eftalya olarak, tamamen müşterilerin memnuniyetini ön planda tutuyorlar.

Eftalya Tekne

Eftalya’da 12 Farklı Menü Seçeneği

Eftalya’da düğün yapan çiftlere 12 farklı menü alternatifi sunuluyor. Çiftler, bütçesi ve damak zevki doğrultusunda bu menüler arasından dilediğini seçebiliyor. Et, vejetaryen, balık, gurme, Osmanlı ve kokteyl menü bu alternatiflerden sadece bir kısmı. Firmanın size sunduğu menülerden birini tercih edebileceğiniz gibi lezzetlerde değişiklik yapmalarını da talep edebiliyorsunuz.

Eftalya’dan kokteyl ve açık büfe gibi menü seçeneklerini de talep edebiliyorsunuz.

Davetlilerinize sunacağınız lezzetleri denemek isterseniz, düğününüzden 1 hafta öncesine kadar istediğiniz tarihte gidip menü tadımı yapabiliyorsunuz. Böylece istediğiniz değişiklikler varsa bunları da düğünden önce belirtme imkanı buluyorsunuz.

Eftalya Tekne

Uzman Ekip Hep Yanınızda

Organizasyon öncesinde Eftalya’nın uzman ekibi; çift ile birebir görüşüp, ilk önce onların hayallerini dinliyor. Bu hayaller üzerinden nasıl ilerleyip, nasıl bir organizasyon yapabileceklerini hassasiyetle planlıyorlar. Böylelikle çiftleri uygun bir bütçe ile hayallerine kavuşturuyorlar!

Düğün organizasyonlarının tamamı kendi ekipleri tarafından yürütülüyor. Organizasyonun hazırlık aşamasından düğün bitimine kadar her detayı büyük bir özenle planlıyor. Düğünden önce bir düğün akışı çıkarılıyor. Hazırlanan bu düğün akışı hiçbir aksaklık yaşamadan uygulanıyor. Ayrıca çifte eşlik eden ve onların devamlı yanında olan profesyonel bir ekip de bulunuyor.

Eftalya Tekne

Boğaz’ın Işıkları Eşliğinde After Party

Eftalya’da düğün yapan çiftlere, after party imkanı da sunuluyor. Düğün organizasyonları 19:00-23:00 saatleri arasında gerçekleşirken, after party ile bu saatleri 02:00’ye kadar uzatabiliyorsunuz. Gecenin o saatlerinde Boğaz’ın ışıkları ve DJ’in hareketli müzikleri eşliğinde dilediğinizce eğleniyorsunuz!

Müzik organizasyonu da Eftalya tarafından yürütülüyor. Müziğin, bir düğünün en önemli unsurlarından biri olduğunun farkındalar. Bu nedenle de profesyonel DJ’lerle çalışıyorlar.

Eftalya Tekne

Fiyatları Etkileyen Faktörler

Eftalya’da fiyatların kişi başı 50 TL’den başladığından bahsetmiştik. Peki bu fiyatlar neye göre belirleniyor:

 • Davetli sayınıza göre fiyat tablosu çıkarılıyor.

 • Davetli sayınız ne kadar yüksek olursa verilen kişi başı fiyat o kadar düşüyor.

 • Tekne ve menü seçiminiz, fiyatları etkileyen en önemli faktörler arasında.

 • Limitli – limitsiz alkollü ile alkollü-alkolsüz menülerde fiyat farkı %20 - %40 arasında değişiyor.

 • Organizasyon hafta içi akşam olursa %10, gündüz olursa %20’ye kadar indirim uygulanıyor.

 • Beklenmeyen davetliler için %20 ‘den fazla servis açıyorlar. Ücretlendirme ise anlaşılan kişi başı fiyat üzerinden yapılıyor.

Ödeme Seçenekleri: Nakit ödemelerde %50 kaparo alınıyor; kalanı organizasyon gecesi teknede kapatılıyor. Vadeli ödeme yapmak isteyen çiftler için tüm kredi kartlarına veya kredi kartsız 9 taksit ödeme seçeneği sunuyorlar.

Eftalya Tekne

Çiftler Eftalya Hakkında Ne Diyor?

Düğün organizasyonları için Eftalya Tekne Grubu’yla çalışan çiftler, firma sayfasına birçok yorum yazmış. Çiftlerin tecrübelerinden faydalanmanız açısından bu yorumların birkaçını paylaşmak istiyoruz:

Aysun & Raphael: "Yani sadece bir yorumla organizasyonun ne kadar güzel olduğunu anlatmam imkansız bence. Başından sonuna kadar davet edilen herkes o kadar eğlendi ki tekne yanaştığında kimse inmek istemedi. Çalışanların güler yüzlülüğü, yardım severliği, organizasyonun profesyonelliği, süslemelerin harikalığı ve daha birçok şey tek kelimeyle mükemmeldi. Şiddetle tavsiye ederim."

Kader & Metin: "O kadar stresli bir süreç içinde sizinle tanışmak ve çalışmak en büyük şansımız oldu. Bu işteki en önemli şey güven duymaktı. Daha ilk görüşmemizde doğru yerde olduğumuzu anlamıştık zaten. O dakikadan itibaren tek yaptığımız sizin profesyonel iş anlayışınıza ayak uydurmak oldu. Tüm süreci kendi düğününüz gibi hazırlanarak, ticari kaygılardan uzak planladınız ve mükemmel bir düğün yaşattınız. Her şey için ekibinize ve size çok teşekkürler."

Eftalya Tekne

Teknede düğün alternatifini düşünen çiftlere Eftalya hakkında vermek istediğimiz detaylar bunlardı. Firma hoşunuza gittiyse, hemen fiyat teklifi alabilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz başka konular varsa onları da sorabilirsiniz!

2 Yorum

Ferhan Şermet

Düğün Tarihi: 23.02.2020


150 kişilik limitli limitsiz içki yemekli düğün yada kokteyl fiyatı rica ediyorum eylülün 5 gibi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Fiyat Teklifi Al butonuna tıklayıp form doldurarak firmadan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 0212 963 2665 numarasını arayarak da kendileriyle iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar.


Ayşe Gurtes

Düğün Tarihi: 13.12.2019


Düğünüm hep denizde olsun istedim. Bunun içinde aylar öncesinde deli gibi boğazda organizasyon firmalarını araştırdım.Ancak içime sinen pek olmadı. Son bir firma daha şansımı denemek istedim EFTALYA TEKNE TURU firması çıktı Orada Filiz Hanım ile tanıştım. Yaptıkları Organizasyonları anlattı. Bana nasıl bir yol izleyeceğimize kadar her şeyi planladı. Ve açıkça rahatladım. Düğün günüme benim yaptığım tek şey konuklarimla ilgilenmek oldu. Buradan tekrar kendisine ve ekibine teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun.Bu arada pasta kesiminde şampanya jestiniz hep güzel bir anı olarak kalacak bizde☺ Bütçe durumunuza göre 9 taksit e kadar faiz almadan ödeme kolaylığı da sağlıyorlar tüm çiftlere tavsiye ederim. Çok başarılı kurumsal bir firma