Liman Lokantası*

Liman Lokantası
Aşk gülümsemeyle başlar, öpücükle devam eder ve nikâhla ölümsüzleşir.
Topkapı Sarayı'ndan Ayasofya'ya , Kızkulesi'nden Haydarpaşa'ya uzanan bu tarihi manzaraya doymaksızın nezih ve ferah bir ortamda siz ve konuklarınız için özenle hazırlanmış mönülerimiz ve güleryüzlü samimi kadromuzla en özel gününüzde size hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

Evlilik hazırlıklarınızın zaten sizi düşündürmeye başladığı bu günlerde, bir de Nasıl yapsak? Kimi çağırsak? Dans parçamız ne olsun? Ne tür müzik çalınsın? Süslemesi nasıl olsun? gibi pek çok soru üstünüze geliyor olabilir!

Yeni hayatınızı planlarken, bir de bu tür detaylarla yorulmamanız için, İster hazır düğün paketlerimizden seçin, İstersenizde kendinize özel paketi profesyonel ekibimizin desteği ile hep birlikte oluşturalım. Düğün geceniz için kafanıza takılacak hiçbir şey kamasın ki, Sizi de misafirlerinizle birlikte sorunsuzca ağırlayalım.

A dan Z ye, tek bir elden yürüteceğimiz hazırlık safhasından düğün gününüze dek bu konforu ve rahatlığı yaşamak için sizlere her türlü sorunuzun cevabını vermeye hazır olduğumuzu belirtiriz.

Liman Lokantası 1947 yılında İktisat Bakanlığı ve İstanbul Liman İşletmeleri'nin açtığı bir yarışma sonucunda yerli ve yabancı 21 proje arasından seçilen bir mimari projeyle yapılmış.

Mekanın ilk işletmecisi Şebinkarahisarlı Hüseyin Bey'dir. 1953 yılında Denizcilik Bankası’nın işletmesine geçen Liman Lokantası'nın başına, Atatürk’ün şefliğini uzun yıllar yapmış olan Silvian Fontana getirilmiş.

Fontana 1953-1968 yılları arasında buranın şefliğini yapmış ve bu zaman dilimi içerisinde Türkiye’de ilk defa batılı anlamda modern servisi oturtmuş. Geçmişte birçok ünlünün de uğrak yeriymiş Liman Lokantası.

Ressam İbrahim Çallı, edebiyatçı Yahya Kemal Beyatlı rakılarını yudumlarken Boğaz'ın inanılmaz güzellikteki manzarasının keyfini çıkarmışlar.

Bir dönem İstanbul’un tanınmış ailelerinin, nişan ve düğün törenleri için de tercih ettikleri Liman Lokantası'nın iç dekorasyonu 1997 yılında baştan sona yenilendi. 1997'den bu güne kadar Çapa Grup tarafından işletilmektedir.

*Aradığın firmanın detayları bulunmamaktadır.

BENZER FİRMALAR


Evleneceklere Destek Hareketi
Liman Lokantası ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Liman Lokantası hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap