Sophia Garden’daki Düğünler, Yıllar Geçse de Unutulmuyor!

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:46 dakika

21.08.2020

Anadolu Yakası’nda kır düğünü mekanı arayan çiftler buraya! Çam ve meşe ağaçlarının arasında, ulaşımı kolay, süslemeleri göz kamaştıran Sophia Garden ile mutlaka tanışmalısınız. Mekanla ilgili merak edebileceğiniz tüm detayları inceledik, yazdık.

Sophia Garden

Hem Şehre Yakın Hem Gürültüden Uzak!

İstanbul’un popüler kır düğünü mekanlarından Sophia Garden, Çekmeköy’de yer alıyor. Ulaşım açısından çok kolay bir noktada konumlanmış. Buraya özel araçların yanı sıra toplu taşıma ile de ulaşım sağlanabiliyor.

Düğününüzde eğlenirken etrafınızdaki kocaman çam ağaçlarının size eşlik ettiğini düşünün. Temiz hava ve yeşil alanlar, modunuzu bir dakika bile düşürmeyecek bir enerji verecek size! İşte Sophia Garden böyle bir ortamı çiftlere sunuyor.

Sophia Garden

Burayı İstanbullu Gelin’den Tanıyor Olabilirsiniz!

Son dönemlerin en çok izlenen dizilerinden biri olan İstanbullu Gelin’i duymuş muydunuz? Siz izlemiyor olsanız bile mutlaka yakınınızda bu dizinin takipçisi olan tanıdıklarınız vardır diye tahmin ediyoruz. İşte o dizinin 19. bölümündeki düğün sahnesinde mekan olarak Sophia Garden kullanılmış.

Dizinin düğün sahnesini izlediğinizde de mekan hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz:

Sophia Garden’da Birbirinden Güzel 3 Alan Bulunuyor!

Sophia Garden bir kır düğünü mekanı, evet. Ancak kır alanının yanı sıra kapalı balo salonları da mevcut. Kır bahçesinde 850 kişiye kadar davetli ağırlanabilirken, kapalı alanlarının kapasiteleri 220 ve 500 kişi civarında. Yani butik organizasyonlar da kalabalık düğünler de bu mekanda yapılabiliyor. After party yapmak isteyen çiftlere özel alan da hazırlayabiliyorlar.

Mekandaki alanların her birinin organizasyonunu farklı bir ekip yürütüyor. Aynı zamanda alanların giriş-çıkış yolları da birbirinden bağımsız. Mekanda bulunan ses geçirmez sistem sayesinde de müzikler asla karışmıyor.

Sophia Garden’daki dans pistleri de çok geniş. Davetlileriniz bu pistte figürlerini özgürce sergileyebilirler!

Sophia Garden

Yağmura Karşı Pergole Sistemi

Kır düğünü yaptığınız zaman, önceden bazı önlemler almanız gerekebiliyor. Ülkemizde zaman zaman yaz döneminde bile yağmur yağdığını düşünürsek, bu tedbirler daha da önemli hale geliyor.

Sophia Garden da bizim gibi düşünüyor olacak ki alanlarında açılır kapanır pergole sistemi kullanıyorlar. Habersiz gelen bir yağış durumunda hemen bu sistemi aktif hale getiriyorlar. Böylece eğlenceniz yarıda kalmamış oluyor.

Diyelim ki yağmura fırtına ve rüzgar da eklendi. Bu durumda da hiç korkmanıza gerek yok. Kapalı alanlarını hemen sizin hizmetinize açıyorlar. Sophia Garden’da her zaman B ve C planı bulunuyor!

Sophia Garden

Süslemeleri Buram Buram Zarafet Kokuyor!

Mekan, paket dahilinde şu süslemeleri sunuyor: Masa ve alanda fiyonk, supla, şamdan, çiçek takları, gelin yolları. Mekanda ağırlıklı olarak beyaz renk kullanılıyor. Sade şıklığı sunan bu renk, davetlilerin gözünü yormuyor ve tüm ilginin sizin üzerinizde toplanmasını sağlıyor.

Sophia Garden’da yuvarlak örtülü, yuvarlak ayna ve S ayna masa seçenekleri bulunuyor. Davetli sayınıza göre bunlardan dilediğinizi tercih edebiliyorsunuz.

Sophia Garden

20 Farklı Düğün Menüsü, Dünya Mutfağından Lezzetler!

Sophia Garden’da; set menüden kokteyle, tek tabak seçeneğinden sıcak atıştırmalığa, açık büfeden barbeküye kadar 20 farklı menü alternatifi bulunuyor. Çiftler, bunların arasından muhakkak kendi damak zevkine uygun olan bir menü bulabiliyor. Hazır menüler içinden seçim yapılamazsa, çift kendi menüsünü de oluşturabiliyor. Mekanın aşçıları yöresel lezzetlerin yanı sıra dünya mutfağından lezzetler de hazırlayabiliyor.

Mekanla sözleşme imzaladıktan sonra, çift mekana davet ediliyor. O hafta içerisinde gerçekleşecek düğün için hazırlanan menünün tadımını yaptırıyorlar.

Mekanın düğün paketi dahilinde; seçilen menü, pasta, müzik sistemi ve süsleme hizmeti veriliyor.

Sophia Garden

Sophia Garden Fiyatları ve Ödeme Seçenekleri

Mekanın fiyatları kişi başı 70-95 TL arasında değişiyor. Gelecek olan davetli sayısına ve menü seçimine göre fiyatlar belirleniyor. Hafta sonu-hafta içi ve yaz-kış düğünleri arasında ortalama %20 fiyat farkı bulunuyor. Bütçeniz düşükse, hafta içi ve kış dönemi alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Sophia Garden ile anlaşmanız sırasında belirlenen toplam tutarın sadece %20’sini ödemeniz yeterli oluyor. Geri kalan ödemeyi de düğün gününüzden 10 gün öncesine kadar kapatmanız gerekiyor.

Düğün günü, belirttiğiniz davetli sayısından daha fazla servis açılıyor ve menü hazırlanıyor. Ekstra gelen misafirleriniz olursa, onların menüleri de kişi başı rakam üzerinden fiyatlandırılıyor.

Fotoğraflarınızı Sophia Garden’da Çektirin, Kafanız Rahat Olsun!

Yemyeşil alanlar, zarif beyaz sandalyeler, ihtişamlı masalar… Böyle şık bir ortamda düğün yapacaksanız, fotoğraf çekimi için başka bir mekan aramanıza gerek kalmıyor.

Sophia Garden’da fotoğraf çekiminizi yaptırırsanız, düğününüze geç kalma korkusu da yaşamıyorsunuz. Aynı zamanda yolda geçireceğiniz vakti, hazırlık odasında dinlenerek değerlendirebiliyorsunuz.

Kuaför ve makyözünüzü getirerek tahsis edilen odada tüm hazırlıklarınızı yapabiliyorsunuz. Dilerseniz hazırlık aşamasından itibaren çekimlere başlayabiliyorsunuz.

Mekanın anlaşmalı olduğu bir fotoğraf ve video ekibi bulunuyor. Bu da büyük bir avantaj sağlıyor.

Sophia Garden

Düğün Öncesi Toplantılarda Her Detayı Netleştiriyorlar!

Sophia Garden ile anlaştığınızda düğünden önce birçok toplantı düzenliyorlar. Bu toplantılarda düğün akışı, süslemeler ve çiftin talepleri konuşuluyor. Çift, kafasına takılan her konuyu yetkililerle detaylı bir şekilde görüşebiliyor.

Düğün günü de salon müdürü ve kadın bir asistan çifte eşlik ediyor. Sizi akış doğrultusunda yönlendiriyorlar, isteklerinizi karşılıyorlar.

Sophia Garden’ın Ekstra Hizmetleri

  • Volkan ve sis şovu,

  • Drone çekimi,

  • Jimmy jeep kamera ile çekim,

  • Karşılama hostesleri,

  • Nikah seremonisi,

  • Süsleme alternatifleri.

Sophia Garden

Çiftler Sophia Garden Hakkında Ne Diyor?

Sophia Garden’da düğün yapan çiftler, firma sayfasında tecrübelerini paylaşmışlar. Birkaç çift yorumunu size fikir vermesi için buraya bırakıyoruz:

Gül & Doğan: "Düğünümüzü burada yaptık. Düğün sırasında mekan çalışanlarının ilgi ve alakası, nezaketi, yemek, müzik ve diğer her şey çok güzeldi. Misafirlerimizden olumlu yorumlar aldık. Çok güzel bir gece geçirdik. Düğün salonunun bahçesi fotoğraf çekimi için çok müsait ve güzel. Fotoğrafçısından da çok memnun kaldık. Herkese tavsiye ediyoruz."

Melek & Ümit: "Kınamızı ve düğünümüzü Sophia Garden'da yaptık. Biz de gelen misafirlerimiz de tüm organizasyondan çok memnun kaldı. Emeği geçen tüm arkadaşlara çok çok teşekkür ediyoruz. Yeni evlenecek çiftlere mekanı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bu özel gününüzü keyifli ve eğlenceli geçirmek istiyorsanız kesinlikle Sophia Garden diyoruz."

Sophia Garden

Sophia Garden İletişim Bilgileri

Sophia Garden Telefon: 0216 706 6507

Sophia Garden Adres: Turgut Özal Bulvarı, Taşdelen Cd. No:1 Taşdelen Mesire Alanı Girişi / Çekmeköy

Nasıl Gidilir: Taşdelen merkezine 600 mt. mesafede yer alan mekana; Üsküdar sarı minibüsleriyle son durakta, Ümraniye ve Kadıköy’den gelen otobüsler ile Taşdelen Durağı’nda, metro ile Çekmeköy Madenler Durağı’nda inerek ulaşabilirsiniz.

Otopark: 300 araçlık otopark ve ücretsiz vale hizmeti var.

Sophia Garden

Sophia Garden ile ilgili paylaşmak istediğimiz detaylar bu şekildeydi. Ama tabii bir mekanı tam anlamıyla keşfetmek için ziyaret etmek gerekiyor! Düğün tarihinizi belirlediğiniz andan itibaren Sophia Garden’la iletişime geçmenizi öneriyoruz. Fiyat teklifi almayı da unutmayın!

Yorum yap