Harikalar Diyarını Andıran Bir Kır Düğünü Mekanı: Baler Garden Avcılar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:11 dakika

24.08.2020

Deniz manzarası eşliğinde kır düğünü yapma fikri sizi de cezbediyor mu? Avcılar’da yer alan Baler Garden müthiş manzarası, süslemeleri, hizmetleri ve birbirinden güzel alanlarıyla çiftlere hizmet veriyor. İskelede nikah kıydıktan sonra liman ışıklarının manzarası eşliğinde düğün yapabilir, sonrasında after partide çılgınca eğlenebilirsiniz. Diğer detaylar da yazıda!

Baler Garden Düğün

Yeşilliklerin içinde bir düğün yapma fikri çoğu gelinin hayallerini süslüyor. Ama kır alanlarına baktığımızda genelde şehirden uzak olduklarını görüyoruz. İşte Baler Garden hem şehrin içinde olması hem de deniz manzarası ile ön plana çıkan bir kır düğünü mekanı!

Öncelikle “Baler Garden nerede” sorusunun cevabıyla başlayalım. Avcılar’ın sahil tarafında Ambarlı’da yer alıyor. Baler Garden metrobüse sadece 15 dakika mesafede ve minibüs, otobüs gibi toplu taşıma duraklarına da yakın bir noktada konumlanmış.

Baler Garden

Baler Garden Wedding House olarak da bilinen mekan 16 yıldır düğün sektöründe hizmet veriyor. Yılların getirmiş olduğu tecrübeleriyle çiftlerin düğünlerini büyük bir özenle gerçekleştiriyorlar.

Birbirinden Keyifli 5 Farklı Düğün Alanı

Mekan 30 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş. Bu geniş mekanda da toplamda 5 farklı alan var. Şimdi dilerseniz bu alanların kişi kapasitelerine tek tek bakalım:

Alan Adı Açık/Kapalı Kişi Kapasitesi
Deniz Restaurant Kapalı 350
Baler Garden İskele Açık 500
Deniz Bahçe Açık 550
Kır Bahçe Açık 800
Büyük Bahçe Açık 1.500

Avcılar Baler Garden’da aynı gün içerisinde 4 farklı düğün yapılabiliyor. Her alanın girişi, otoparkı ve hatta mutfağı bile farklı olduğu için herhangi bir karışıklık yaşanması söz konusu olmuyor. Mekanın ses sistemleri için de profesyonel ekipmanlar kullanılıyor. Böylece diğer alanlardaki müzikleri duymuyorsunuz. Alanlardaki dans pistleri, davetlilerinizin rahatlıkla hareket edebileceği 100-120 metrekare gibi bir genişliğe sahip.

Baler Garden

Düğün Fotoğraflarınızı Baler Garden’da Çektirin

Düğün fotoğrafları için çiftler genelde doğayla iç içe, deniz manzaralı ve yeşil alanı olan yerler ararlar. Baler Garden ile anlaşırsanız böyle bir arayışa gerek kalmayacak. Mekanın denize sıfır olduğunu belirtmiştik. Aynı zamanda ağaçların arasında yer alan ve peyzaj çalışmalarıyla daha da şık hale getirilmiş yeşil bir alana sahip. Baler Garden düğün fotoğrafçılarının gözde mekanlarından biri olmuş durumda anlayacağınız.

Zaten çiftlerin çoğu düğün fotoğraflarını Baler Garden’da çektirmeyi tercih ediyor. Böylece düğün öncesinde dış çekim için ekstra vakit harcamaya da gerek kalmıyor. Hatta burada düğün yapmayan çiftler bile sadece dış çekim için mekanı ziyaret edebiliyorlar.

Baler Garden

Süslemeleriyle Kendine Hayran Bırakıyor

Baler Garden, dekorasyon ve süslemeler açısından çok başarılı bir mekan. Birden fazla süsleme seçenekleri var ve çift hangisini severse onu uyguluyorlar. Mesela bir bakıyorsunuz rengarenk kır çiçekleriyle donatılmış, bir diğer düğünde ise kütüklerin hakim olduğu rustik konsepti uygulamışlar.

Kır düğünü mekanlarından Baler Garden’da giriş alanları, gelin yolu, gelin damat gazebosu ve masa-sandalye süslemeleri büyük bir özenle hazırlanıyor. Siz başka bir organizasyon firmasıyla çalışmak isterseniz ona da müsaade ediyorlar. Ama bize kalırsa buna hiç gerek yok.

Baler Garden

Yağmur Çamur Demeden Eğlenceye Devam

Kır düğünü yapan çiftlerin en büyük endişelerinden biri kötü hava koşullarına yakalanmaktır. Avcılar düğün mekanlarından Baler Garden’ın yağmura karşı aldığı önlemler var.

Öncelikle zaten dans pistinin üzeri sabit olarak kapalı. Herhangi bir yağmur yağma durumunda oturan misafirler için de büyük masa çadırları mevcut. Bunları hemen kuruyorlar ve düğünler ara vermeden devam ediyor.

Baler Garden

Baler Garden Düğün Salonu’nda kokteyl menülü veya yemekli bir düğün yapabilirsiniz. Yemekler kendi bünyelerindeki aşçılar tarafından hazırlanıyor. Lezzetler konusunda da oldukça iddialılar. 5 farklı menüleri var. Bunlardan dilediğinizi seçebiliyor, dilerseniz içeriklerinde değişiklik yapabiliyorsunuz.

Gold Menü: 8 çeşit ordövr tabağı, ara sıcak (börek), ana yemek (kırmızı et, pilav, garnitür), salata, meyve, pasta, limitsiz içecek

Silver Menü: 8 çeşit ordövr tabağı, ara sıcak (börek), ana yemek (tavuk eti, pilav, garnitür), salata, meyve, pasta, limitsiz içecek

Bronz Menü: Ara sıcak (börek), ana yemek (tavuk eti, pilav, garnitür), salata, meyve, pasta, limitsiz içecek

Kokteyl Menü 1: Pasta, kuru pasta, börek, meyve, çerez, söğüşler, limitsiz soft içecek

Kokteyl Menü 2: 8 çeşit ordövr tabağı, pasta, kuru pasta, börek, meyve, çerez, söğüşler, limitsiz soft içecek

Baler Garden

Baler Garden Fiyatları:

Hafta sonu akşam saatlerinde düğünü yapacaksınız diyelim. Eğer kokteyl için minimum 500, yemekli düğünler için de en az 300 kişi çağıracaksanız ödemeniz gereken kişi başı menü fiyatları şu şekilde:

Kokteyl menüler: 50-60 TL

Yemekli menüler: 80-130 TL

Bu menü fiyatlarına süsleme, müzik ve pastanın dahil olduğunu da belirtmekte fayda var. Çünkü birçok mekanda menü fiyatlarına diğer hizmetler dahil değildir. Ama Baler Garden çiftlere böyle bir jest yapıyor. Sadece fotoğraf çekimi için ekstra ücret ödüyorsunuz.

Menülere alkollü içecek eklemek isterseniz; 2 kadeh limitli menüye kişi başı 40 TL, limitsiz menüye ise 90 TL ekstra ödeme yapmanız gerekiyor.

Baler Garden

Mekanda, düğün günü belirttiğiniz kişi sayısından %10 daha fazla servis hazırlığı yapıldığını da belirtelim. Yani düğününüze ekstra gelen davetlileriniz de ayakta kalmıyorlar. Bu da ilk başta anlaştığınız kişi başı fiyat üzerinden ücretlendiriliyor.

Peki menü fiyatlarını neler etkiliyor?

► Ne kadar çok davetli olursa kişi başı fiyat o kadar düşüyor.

► Düğün tarihi de fiyatları etkiliyor. Mesela hafta sonu – hafta içi ve gündüz – akşam düğünleri arasında fiyat farkları oluyor.

Davetlilere sunacağınız lezzetleri önceden denemeniz için menü tadımı da yapabiliyorsunuz. Düğünden 1 ay öncesine kadar belirlediğiniz bir zaman diliminde mekanda yemeklerin tadına bakabiliyorsunuz.

Baler Garden

After Partiyle Düğününüzü Taçlandırın

Mekan içerisinde 300 kişilik after parti alanı mevcut. Düğün organizasyonları 23:30’da sonlanırken, after partiler 03:00’e kadar devam edebiliyor. Siz de düğünden sonra yakın arkadaşlarınızla eğlenmeye devam etmek isterseniz mekanda after parti yapabilirsiniz.

DJ performansının eşlik ettiği after partilerde akrabalarla ilgilenme telaşı olmadan dilediğinizce eğlenin! Ayrıca geç saatlerde denizin ve ışıklarla donatılmış liman manzarasının müthiş göründüğünü de bilmelisiniz.

Baler Garden

Düğünün Başından Sonuna Kadar İlgi Üzerinizde Olacak

Baler Garden Avcılar ile anlaştığınız andan itibaren hayallerinizdeki gibi bir düğün yapabilmeniz için çalışmalar başlıyor. Nasıl süslemeler istiyorsunuz? Düğününüzde hangi müzikler çalsın? Ailelerin ve arkadaşlarınızın oturma planı nasıl olsun? Bunlar gibi birçok sorunun cevabına göre düğününüz şekilleniyor.

Düğün gününde mekana girer girmez bir ekip tarafından karşılanıyorsunuz. Sadece size özel tahsis edilen hazırlık odasına geçiyor ve ikramlar eşliğinde dinleniyorsunuz. Hatta dilerseniz burada saçınızı ve makyajınızı da yaptırabilirsiniz. Gayet geniş bir alan.

Sadece siz değil, davetlileriniz de kendilerini özel hissediyorlar. Kapıda onları karşılayan ve yönlendiren karşılama hostesleri oluyor. Özel araçlarıyla gelen kişiler de park problemi yaşamıyor. Mekanın otoparkına araçlarını getirip, valeye teslim edebiliyorlar.

Baler Garden

Baler Garden’ın Sunduğu Ekstra Hizmetler

Sunabilecekleri hizmetler tamamen çiftlerin taleplerine bağlı. Düğün organizasyonu uçsuz bucaksız bir sektör olmasına rağmen, çiftlerin istedikleri hemen hemen her şeyi temin edebiliyorlar. Yine de fikir vermesi açısından düğün paketi dışında sundukları bazı ekstra hizmetleri buraya bırakıyoruz:

► Yöresel oyun ve dans grupları,

► Çocuklar için etkinlik alanı,

► Düğün öncesi kokteyl,

► Gün doğumu nikahı.

Baler Garden

Çiftler Baler Garden Hakkında Ne Diyor?

Baler Garden’da şimdiye kadar binlerce çift evlenmiş. Geneline baktığımızda büyük bir müşteri memnuniyeti olduğunu görüyoruz. Firma sayfasına yapılan Baler Garden yorumları da bu konuda size fikir verecektir. Birkaç tanesini paylaşmak istedik:

Seda & Mert: "Hem kınamı hem de düğünümü Baler Garden'da yaptım ve gerçekten çok keyifli zamanlar geçirdim. Tüm yetkililerin desteği, ilgisi her zaman bizimleydi. Düğünümle de kendi düğünleri gibi ilgilendir. Başından sonuna kadar yanımızda oldular ve gerçekten çok teşekkür ederiz bütün çalışanlara. Harika bir ekip ile birlikte çalışıyorlar."

Cansu & Gürkan: "2018 temmuz ayına rezervasyon yaptırmak için çok yer gezdik. Serkan beyin yaklaşımı ve yardımları çok iyiydi. Öncelikle ihtiyacımızdan fazlasını sunup para kazanmak peşinde degil. İhtiyacımız ne ise onu sundu. Ayrıca masa düzeni opsiyonları açısından adeta bir organizasyon firması. Tek tip bir masa düzeni yok. Tabaktan masa örtüsüne kadar seçim yapabiliyoruz."

Baler Garden

Düğün tarihinize 1-2 ay kalsa bile mekanla iletişime geçebilirsiniz. Tabii önerimiz düğün tarihiniz belli olduğu andan itibaren mekanla anlaşmanız. Ne kadar erken anlaşma yaparsanız, istediğiniz tarihte düğün yapabilme imkanınız o kadar artar.

Anlaşma yaptığınız andan itibaren toplam fiyatın sadece %25’ini ödersiniz. Geri kalan ödemeyi ise düğün gecesinde kapatabilirsiniz. Bu da mekanın çiftlere sunduğu bir başka avantaj! Eğer mekanla anlaşmayı yaptıkan sonra herhangi bir aksilikten dolayı, düğününüzü iptal etmek zorunda kalırsanız, yaptığınız ödemeden sadece ilk başta ödediğiniz %25’lik tutar kadar kesinti yapılır.

Eğer siz de Baler Garden’ı sevdiyseniz kesinlikle iletişime geçmenizi öneriyoruz. Mekan yetkilileriyle görüşebilir, düğün tarihiniz için fiyat teklifi alabilirsiniz. Ama bizim önerimiz mekanı yerinde incelemeniz. Yalnız gitmeden önce hazırlıklı olun, mekana hayran kalacağınıza eminiz!

Yorum yap