Göl ve Deniz Manzarası Eşliğinde Evlenin: World Point Panorama Garden

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:20 dakika

24.08.2020

Panoramik deniz ve göl manzarası sunan bir mekanda düğün yapmanın keyfi bambaşka! World Point; kır bahçesi, kokteyl alanı, havuz başı konsepti, şık dekorasyonu ve lezzetli menüleriyle yeni evlenecek çiftleri bekliyor. Beylikdüzü düğün mekanlarından World Point Panorama Garden, metrobüse sadece 5 dakika mesafede yer alıyor. Mekanı, sunduğu hizmetlerden, fiyatlarına kadar her detayıyla inceledik. Sizi yazıya alalım!

World Point Panorama Garden

Deniz ve göl manzarasının kesiştiği noktada müthiş bir düğün yapmaya ne dersiniz? World Point Panorama Garden, konumu itibariyle çiftlere unutamayacakları bir düğün yapma imkanı sunuyor. Fotoğraflarına bakınca bunu siz de göreceksiniz zaten. Mekan, kır bahçeleri ve kapalı salonlarıyla her mevsim organizasyon yapabileceğiniz 45.000 metrekarelik geniş bir alana sahip.

10 senedir düğün sektöründe hizmet veren World Point, Beylikdüzü’nde yer alıyor ve metrobüse sadece 5 dakika mesafede. Ayrıca metrobüsün haricinde otobüs ve minibüsle de ulaşım sağlanabiliyor.

World Point

İster Kır Bahçesinde İster Havuz Başında Düğün Yapın!

Beylikdüzü World Point’in organizasyonlar için hazırlanmış birçok alanı var. Böylece çiftlere istedikleri konseptte düğün yapabilme imkanı tanıyor. Bu da mekanın öne çıkan özelliklerinden biri. Şimdi size mekanın düğün yapılabilen alanlarından bahsedelim:

Panorama Garden: 2.000 kişilik kapasitesi var. Kalabalık bir kır düğünü yapmak isteyen çiftler için ideal bir alan.

Hanedan Balo Salonu: Düğünler için hazırlanan bu kapalı salonda 800 kişi ağırlanabiliyor.

Laledan Balo Salonu: Bu kapalı balo salonunda da 500 kişiye kadar davetli çağıracağınız düğünlerinizi yapabilirsiniz.

Efruz Kına Salonu: World Point kına ve nişan organizasyonlarını bu 250 kişilik alanda yapıyor.

Sultan Havuz Başı: Havuzun etrafına kurulmuş bu alanın kapasitesi 800. Burada düğün organizasyonları düzenleniyor.

World Point Panorama Garden

Mekan o kadar geniş ki sadece kokteyl organizasyonu düzenledikleri 3 farklı alanları daha var. Onlar da şöyle:

Kır Alanı: Sadece kokteyl yapılan bu alanın kapasitesi 1.000 kişiye kadar çıkıyor.

Point Bahçe: 500 kişilik yeşil bir kokteyl alanı.

Teras: Manzaraya yukarıdan bakabileceğiniz terasta, 500 kişilik bir kokteyl düzenleyebilirsiniz.

Düğünden sonra after parti yapmak isterseniz World Point balo salonlarından birini sizin için hazırlayabiliyor. Düğün alanlarında 23:50’de organizasyonlar sonlanırken, after parti için bitiş saati 02:00.

Bu alanların süslemelerini de büyük bir titizlikle yapıyorlar. Dekorasyon konusunda Alpares Davet firmasıyla çalışıyorlar. Çiftlere özel gelin takları, gazebolar, gelin yolları ve masa süslemeleri konusunda çok başarılılar. Mekanda yuvarlak masalar ağırlıklı olarak kullanılıyor. Ama isterseniz dikdörtgen masa da ekleyebiliyorlar.

World Point Panorama Garden

Tabii bu kadar çok alan olunca, gün içerisinde birden fazla organizasyon düzenlenebiliyor. Ama kesinlikle herhangi bir karışıklık yaşanmıyor. Zaten açık alanlar birbirinden farklı noktalarda yer alıyor. Kapalı alanların da girişleri birbirinden farklı ve ses yalıtımları var.

Küçük ama önemli bir detay: Salonların hiçbirinde kolon yok. Yani davetlilerinizin hepsi pisti net bir şekilde görebilecek. Bu arada kapalı salonların tavan yüksekliğinin 6.5 metre olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

World Point’te Kötü Hava Koşullarına Karşı Yedek Bir Alan

Diyelim ki kır düğünü yapacaksınız. Ancak meteoroloji düğün tarihinizdeki hava durumuyla ilgili çok da hoş şeyler söylemiyor. Düğününüzden bir gün önce hemen arıyorsunuz mekan yetkilisini, yağmur yağışından dolayı mağdur olmak istemediğinizi söylüyorsunuz. Hemen planlarında bir değişiklik yapıp düğününüzü kapalı alana taşıyorlar.

Yaz ve bahar aylarında böyle durumlar için bir kapalı alanlarını yedekte tutuyorlar. Böylece yağmur çamur demeden eğlenmeye devam ediyorsunuz.

World Point Panorama Garden

World Point Düğün Paketlerinde Neler Var?

World Point düğün paketinde birçok hizmete yer veriyor. Sizin için aşağıda hepsini listeledik. Ancak bizim en çok hoşumuza gidenler karşılama kokteyli ve World Point nikah salonunda gerçekleştirilen seremoni oldu.

 • Çiftin seçeceği kokteyl veya yemek menüsü,

 • Fotoğraf çekimi (Aktüel kamera, Jimmy kamera)

 • Profesyonel ses tesisatı,

 • DJ,

 • Canlı müzik orkestrası ve solist,

 • Karşılama kokteyli,

 • Limitsiz meşrubat,

 • Nikah seremonisi,

 • 12 adet volkan şovu,

 • Süslemeler,

 • Gelin el buketi,

 • Karşılama hostesi.

World Point Panorama Garden

World Point Menü Detayları

Düğününüzü kokteyl ikramlarıyla veya yemekli olarak yapabilirsiniz. World Point Beylikdüzü’nün çiftlere sunduğu 7 adet menü seçeneği bulunuyor. Kokteyl menüsünde daha çok atıştırmalıklara yer verilirken; yemekli menüler tavuk ve kırmızı et çeşitlerine göre değişiklik gösteriyor. Yani aslında ana yemeğe göre World Point kır düğünü fiyatları belirleniyor.

Standart yemekli bir menünün içeriği de şu şekilde: Ordövr tabağı, ara sıcak, ana yemek, salata, meyve, pasta, limitsiz alkolsüz içecek.

Dilerseniz menülerde değişiklikler yapılabiliyor. Mesela ordövr tabağındaki bir mezeyi beğenmediniz ve onun yerine başka bir lezzet eklenmesini istediniz. Bunu yapabiliyorlar. Zaten siz düğünden önce istediğiniz bir gün gidip menü tadımı yapıyorsunuz. Davetlilerinize sunacağınız yemekleri önceden tatmanız büyük avantaj!

Eğer davetlilerinizin arasında çocuklarıyla gelecek olanlar varsa onlar için özel çocuk menüleri de hazırlatabilirsiniz.

World Point Panorama Garden

Menü fiyatları ise kış döneminde kişi başı 95-135 TL, yaz döneminde 135-165 TL arasında değişiyor. Eğer menülere bir de limitsiz alkollü içecek eklemek isterseniz World Point düğün fiyatları, kişi başı 70 TL daha artıyor. Bu arada dışarıdan kendiniz de alkol getirebilirsiniz. Bu durum da sadece servis ücreti ödemeniz yeterli.

Ayrıca hafta içi düğün yapmayı düşünen çiftler, hafta sonuna göre %15 indirimli fiyata anlaşabiliyor.

Pasta kesim seremonisi esnasında maket pasta kullanılıyor. Ama seremonide gerçek pasta kesmek isteyen çiftler, sadece pasta kesimi sırasında görünsün diye dışarıdan getirebiliyorlar. Sağlık açısından herhangi bir problem yaşanmaması adına misafirlere servis edilen pastaların ise dışarıdan getirilmesine müsaade edilmiyor.

World Point Panorama Garden

Detaylarla İlgilenen Geniş Bir Ekipleri Var

Sesten süslemeye, yemek sunumlarından müziğe kadar hemen her hizmetin başında bir sorumlu var. Mesela sesle ilgili bir problem mi var, hemen ilgili yetkili size yardımcı oluyor. Tüm organizasyonla tek kişinin ilgilenmemesi ne kadar profesyonel çalıştıklarını gösteriyor.

Mekanla anlaşma yaptığınız andan itibaren düğün tarihinize kadar en az ayda bir kere yetkililerle görüşüyorsunuz. Böylece aklınıza takılan şeyler olursa hemen çözüm bulunabiliyor.

Düğün tarihinizde tüm gün sizinle ilgilenecek bir yetkili de oluyor. World Point Panorama Garden’a girdiğiniz andan itibaren yanınızdan ayrılmıyor, tüm isteklerinizi hemen karşılıyor.

Ayrıca çiftlere 2 adet hazırlık odası tahsis ediliyor. Biri gelin ve damat, diğeri de onların aileleri için. Gelinler bu odada hazırlanıp, saçını ve makyajını da burada yaptırabiliyor.

World Point Panorama Garden

Dış Mekan Çekimi de Fiyata Dahil

World Point Beykent Düğün Salonu geniş bir alana yayılmış durumda. Bu alanın her tarafı yemyeşil ve bahçe düzenlemeleri büyük bir özenle yapılmış. Zaten manzarasını tarif edecek söz bulamıyoruz. E böyle güzel bir alan bulmuşken fotoğraf çektirmemek olmaz.

Beykent World Point ile anlaşma yaptığınızda size paket dahilinde dış çekim hizmeti de sunuyorlar. Çalıştıkları fotoğrafçıyla mekanın içerisindeki manzaralı alanlarda düğün fotoğrafları çektirebiliyorsunuz. Ayrıca mekana anlaşmalı oldukları fotoğrafçı dışında başka bir ekip getiremediğinizi de belirtelim.

World Point Panorama Garden

Çiftlerden Asla Ekstra Ücret Talep Etmiyorlar

Mekan yetkilileri düğün günü çiftlerden ekstra herhangi bir ücret talep etmediklerini özellikle vurguluyorlar. Bu konuda o kadar hassaslar ki şu ifadeleri kullanıyorlar: “Düğün günü cebinizde 1 TL bile olmadan buraya gelin, hiçbir şekilde paraya ihtiyacınız olmadan organizasyonunuzu yapın.”

Düğün sözleşmesinde ne şekilde anlaştıysanız, hangi hizmetleri alacaksanız o doğrultuda ilerliyorlar. Böylece siz sadece düğününüzde eğlenmenin keyfini çıkarabiliyor, maddi konulara kafa yormuyorsunuz.

Sadece davetlilerinize vale hizmetinin ücretli olduğunu belirtmenizde fayda var. Ama araçlarını park etme konusunda endişeleri olmasın. Çünkü mekanın 1.200 araç kapasiteli otoparkı mevcut.

World Point Panorama Garden

Çiftler World Point Panorama Garden’la İlgili Ne Diyor?

Firma sayfasına baktığımızda, World Point Panorama Garden ile ilgili orada düğün yapan çiftler tarafından birçok yorum yapılmış. Bu World Point düğün yorumlarından birkaç tanesini sizinle paylaşalım istedik:

Gamze & Ozan: "Kır düğünü mekanı için tercih edilebilecek en iyi yer diyebiliriz. Burada düğünümüzü gerçekleştirdik ve rüya gibi bir düğün yaptık diyebilirim. Özellikle gelin ve damada ilgileri çok güzeldi, bir an bile bizi yalnız bırakmadılar. Bu ilgileri misafirlerimizin bile ilgisini çekmiş. Fotografçımız müthiş iş çıkardı. Herkese buradan çok teşekkür ediyoruz. Düğün yapacak çiftlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Pişman olmazsınız, hayalinizdeki düğünü yaşarsınız."

Duygu & Ali: ”Organizasyonumuz çok güzel geçti. Bu organizasyonda emeği geçen World Point ailesine çok teşekkür ediyoruz. Orkestraya ekstra teşekkür ediyoruz. Bu arada fotoğrafçılardan yemek veren garsona kadar herkes çok ilgiliydi. Onlara da teşekkür ediyoruz.”

World Point Panorama Garden

Mekanda organizasyon yapmak isterseniz düğün tarihinizden en az 6-7 ay öncesine kadar yetkililerle iletişime geçmenizi öneriyoruz. Çünkü yaz dönemi için özellikle hafta sonları rezervasyonları erkenden doluyor.

Ödeme konusunda da kafanızda soru işareti oluşmasın. Anlaşma esnasında toplam rakamın sadece %30’unu ödüyorsunuz. Düğün yapacağınız haftanın başında da geri kalan %70’lik kısmını kapatıyorsunuz. Eğer düğün tarihiniz ile ilgili herhangi bir aksilik yaşarsanız, düğününüzü müsait olan başka bir tarihe erteleyebiliyorlar.

World Point’le ilgili sizinle paylaşmak istediğimiz detaylar bu şekilde. Eğer mekanla iletişime geçmek isterseniz World Point’in sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bizce elinizi çabuk tutun!

0 Yorum