Boğaziçi Mezunlar Derneği - Bümed: Doğa Düğününüze Tanık Olsun

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:01 dakika

29.06.2020

Rumelihisarı’nda, ağaçların arasındaki müthiş atmosferiyle çiftlere hizmet veren bir mekanla tanışmaya ne dersiniz? Boğaziçi Mezunlar Derneği’nde ister havuz başında isterseniz de kır bahçesinde düğün yapabilirsiniz. Süslemelerini de çok seveceksiniz. İşte Bümed hakkında tüm detaylar yazıda!

Bümed

Buram buram İstanbul kokan bir mekandan bahsedeceğiz size. Boğaziçi Mezunlar Derneği - Bümed, Rumelihisarı surlarının hemen arkasında yer alıyor. Çiftlere, hem doğayla iç içe hem de tarihi yapıların havasını soluyabilecekleri bir atmosfer yaratmışlar. Böyle konumu olan bir mekandaki Boğaz manzarasını da tahmin edebiliyorsunuzdur!

Bümed ulaşım açısından çok rahat bir noktada konumlanmış. Metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla buraya gelebiliyorsunuz. Kendi araçlarıyla gelecek olan davetlilere de yol boyunca aralıklarla konulan Bümed tabelaları eşlik ediyor. Ayrıca ücretsiz otoparkları mevcut. Vale hizmeti de veriliyor.

Mekanı incelemeye başlarken küçük bir not düşelim: Bümed’de düğün yapmak için Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmanıza gerek yok. Organizasyon açısından herkese açık bir yerden bahsediyoruz!

Bümed

Yılların Getirdiği Tecrübe ile Uzman Bir Ekip

Mekan yetkilileri, 2011 yılından beri catering ve düğün organizasyonu konusunda hizmet veriyorlar. Aslına bakarsak, bu sektöre ailelerinden de aşinalar. 35 yıldır düğün sektöründe hizmet veren bir ailenin içinde büyümüşler. Bunun sayesinde de düğünlerin her aşamasını takip edip, trendleri yakalama imkanı bulmuşlar.

Bümed, 2018 yılından beri aktif olarak düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Yetkililer, bütün bilgi birikimlerini kullanarak ortaya müthiş bir kır düğünü mekanı çıkarmışlar!

Bümed düğün organizasyonlarında süslemeden müziğe kadar her detayla genç bir ekip ilgileniyor. Genç ve dinamik olmaları da çiftlere büyük avantaj sağlıyor!

Boğaziçi Mezunlar Derneği

Birbirinden Keyifli 4 Alan

Boğaziçi Mezunlar Derneği düğün organizasyonlarının düzenlendiği 4 farklı alan bulunuyor:

  • Kır Bahçesi: Burada yaz ve bahar dönemlerinde düğün, nişan, kına ve sünnet gibi organizasyonlar yapılıyor. Oturmalı düzende 400, kokteylde ise 750 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor.

  • Atatürk Salonu: Bu kapalı salon, Boğaz manzarasına hakim. Burada daha çok kış düğünleri düzenleniyor. 200 kişilik kapasitesi mevcut. Ayrıca salonda saat gece 04:00’e kadar devam eden after parti organizasyonları da yapılabiliyor.

  • Üst Havuz Alanı

  • Havuz Başı Alanı

Alanlardaki dans pistleri, konukların rahatlıkla hareket edebileceği genişlikte. Kolonlarla bölünmemesi de büyük avantaj!

Ayrıca çiftler mekana girdiği andan itibaren, kendilerine bir hazırlık odası tahsis ediliyor. Burada düğün saatine kadar dinlenebiliyorlar. Dileyen gelin adayları da kuaför ve makyözünü getirip burada hazırlanabiliyor.

Güzel Bir Detay: Aynı gün içerisinde açık alanlarda sadece 1 organizasyon düzenleniyor. Böylece tüm ekip sadece sizinle ilgilenmiş oluyor. Ayrıca seslerin ve girişlerin karışması gibi bir durum da söz konusu olmuyor.

Boğaziçi Mezunlar Derneği

Yağmur Yağar Diye Tedirgin Olmanıza Gerek Yok

Bahar döneminde kır düğünü yapan çiftlerin korkulu rüyalarından biri kötü hava koşulları oluyor. Ama Bümed’de düğün yapacak çiftlerin, eğlencenin en güzel yerindeyken, bir anda yağmur yağarsa diye korkmasına gerek kalmıyor.

Açık alanda düğün yapacaksanız, kapalı salon sizin için yedekte tutuluyor. Düğün tarihinizde hava durumu yağmurun yağacağını gösteriyorsa, düğün günü sabahında kapalı salon size özel hazırlanıyor. Böylece herhangi bir mağduriyet yaşamıyorsunuz.

Ayrıca mekanda özel olarak tasarlanmış bir çadır sistemi de mevcut. Bu sistem sayesinde tüm açık alanlar yağmurdan korunabiliyor.

Boğaziçi Mezunlar Derneği

Boğaziçi Mezunlar Derneği’nin Süslemeleri Dillere Destan

Mekanın anlaşmalı olduğu bir süsleme firması var. Bu firma, çiftlerin taleplerine göre müthiş bir düğün alanı yaratıyor. Türkiye’nin önde gelen birçok firması da bizimle aynı fikirde olacak ki organizasyonlarını burada düzenlemeyi tercih ediyorlar.

Öncelikle ağaçların dallarına asılmış ve gece olunca dört bir yanı eğlenceli havaya bürüyen aydınlatmalar çok hoş. Masalardaki mumlar da bu aydınlatmalara eşlik edince ortaya rüya gibi bir alan çıkıyor!

Aslında süsleme konusunda sınır yok diyebiliriz. Çiçeklerle donatılmış gelin takları, kürsüler, gelin yolları ve daha nicesi... Tamamen sizin taleplerinize bağlı!

Masa seçimi ise genel olarak yuvarlaktan yana yapılıyor. Eğer çiftler talep ederse dikdörtgen masalara da yer verilebiliyor.

Boğaziçi Mezunlar Derneği

Mekanda Çektirdiğiniz Düğün Fotoğraflarına Hayran Kalacaksınız

Boğaziçi Mezunlar Derneği, oldukça geniş bir alana sahip. Her bir köşesi de fotoğraf çekmeye çok uygun. Havuz başında, çimenlerin üzerinde, fotoğraf köşelerinde, ağaçlarla çevrili yollarda ve daha birçok noktada müthiş fotoğraf kareleri ortaya çıkıyor!

Rumelihisarı’na çok yakın bir noktada olması da büyük avantaj sağlıyor. Düğün albümünüz için yapacağınız dış çekimlerde Rumelihisarı surlarını, deniz manzaralı köşeleri kullanabiliyorsunuz. Dış çekim bittikten sonra da kısa bir süre içerisinde mekana ulaşıyorsunuz. Böylece geç kalma probleminiz ortadan kalkıyor!

Bu arada mekanın anlaşmalı olduğu bir fotoğraf ekibi bulunuyor. Bümed düğünlerinde tüm çekimleri bu ekip yapıyor. Dışarıdan fotoğrafçı getiremediğinizi bilmenizde fayda var.

Boğaziçi Mezunlar Derneği

Bümed’de İstediğiniz Gibi Menü Oluşturun

Boğaziçi Mezunlar Derneği’nde çiftlere halihazırda 5 farklı yemek menüsü sunuluyor. Bunlar, yetkililerin deneyimlerine dayanarak şekillendirdiği ve aynı zamanda talep gören menüler. Düğün tarihi yaklaşırken, Boğaziçi Mezunlar Derneği iletişime geçip çiftlere menü tadımı yaptırıyor.

Ancak çiftleri belirli bir kalıp içerisine sokmak ve bazı şeyleri dayatmak istemedikleri için onların isteklerine göre menülerde değişiklik yapabiliyorlar. Yani menüdeki bir ara sıcağı başka bir lezzetle değiştirebilirsiniz. Bu konuda da özgürsünüz!

Kırmızı ve beyaz et olarak ayrı ayrı fiyatlandırılan menülerde rakamlar kişi başı 135-155 TL arasında değişiyor! Bümed düğün fiyatlarının, hafta içi günlerde, hafta sonuna göre çok daha indirimli olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Yemekli menülerde vegan ve vejetaryen seçenekler de sunabiliyorlar. Et yemeyen davetlileriniz için bu güzel bir alternatif. Ayrıca dileyen çiftler için kokteyl ve açık büfe seçenekleri de var.

Dilerseniz menülere limitli / limitsiz alkollü içecek de ekleyebiliyorsunuz. Limitli ve limitsiz alkollü menülerin fiyatları arasında da %30 gibi bir fark mevcut.

Boğaziçi Mezunlar Derneği

Düğün Pastası: Pasta, menü fiyatlarına dahil değil. Ekstra ücretlendiriliyor. Pasta için mekanın anlaşmalı olduğu firmayla çalışılıyor. Seremoni esnasında da maket pasta kullanılıyor.

Davetlileriniz Eğlenceye Doyacak

Mekan, ses sistemini ve DJ’i kendisi sağlıyor. Çiftler talep ederse orkestra da getirebiliyorlar. Düğünler 23:30’a kadar devam ediyor. Bu saate kadar davetlilerinizin sadece arada bir dinlenmek ve yemek yemek için dans pistini boş bırakacağına şüpheniz olmasın!

Canlı müzikte de seçenek çok! Bazen bir bakıyorsunuz düğün mekanına elinde saksafonlarıyla keyifli bir ekip giriyor, bazen ise çiftlere klasik müzik eşliğinde karşılamalar yapılıyor!

Boğaziçi Mezunlar Derneği

Ekstra Hizmetlerde Sınır Yok

Bümed’de çiftlere standart düğün hizmetlerinin dışında birçok ekstra imkan sağlanıyor. Bu da çiftlerin işini kolaylaştırıyor. O hizmetlerin bir kısmı şöyle:

  • Gelin ve damat için VIP Vito minibüs hizmetleri,

  • Davetli transferleri için minibüs ve otobüs hizmeti,

  • Anlaşmalı oldukları seyahat acenteleri ile yurt içi / yurt dışı balayı hizmeti,

  • Davetli kontrolü için LCV hizmeti,

  • Yabancı dil bilen karşılama hostesi,

  • Slayt gösterisi için perde projeksiyon hizmeti.

Boğaziçi Mezunlar Derneği

Ödemede Büyük Kolaylık

Çiftler, Boğaziçi Mezunlar Derneği’nde düğün yapmaya karar verdikleri zaman bir anlaşma yapıyorlar. Kişi başı menü fiyatı toplam davetli sayısıyla çarpılıp ortaya toplam rakam çıkıyor. Bunun üzerine de diğer ücretlendirmeler ekleniyor.

Anlaşma esnasında, belirlenen toplam rakamın sadece %30’unun ödenmesi yeterli oluyor. Geri kalan tutarın da düğünden 1 hafta öncesine kadar ödenmesi gerekiyor.

Belirttiğiniz davetli sayısından %10 daha fazla hazırlık yapılıyor. Böylece ekstra olarak gelen misafirleriniz ayakta kalmıyor, kendilerine servis açılıyor.

Eğer düğününüzle ilgili bir aksilik yaşarsanız, karşılıklı olarak konuşularak iptal edilebiliyor. Tabii bu düğüne kalan süreye ve bazı diğer etkenlere de bağlı.

Boğaziçi Mezunlar Derneği

Eğer Boğaziçi Mezunlar Derneği – Bümed, hayalini kurduğunuz düğün mekanıysa en kısa sürede iletişime geçmenizi öneriyoruz. Çünkü özellikle cuma ve cumartesi günleri için büyük talep görüyorlar. Elinizi çabuk tutmanızda fayda var!

Mekana gidip görüşmeden önce, firma sayfasından fiyat teklifi alabilirsiniz. Siz taleplerinizi söyleyin, onlar rüya gibi bir düğün için fiyat versinler!

Yorum yap