İnatçı Bir Aşık ve Bir Yılın Sonunda Pes Eden Gelin Adayı: Pınar ve İsmail

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:39 dakika

21.03.2024

İsmail evimin kapısına gelmiş. “Ben kapıdayım, aşağı iner misin?” dedi. Ev hali, kafada anlamsız bir topuz, üzerimde pijama, mecbur indim...İsmail ile tanışmamızı hatırladıkça hala güleriz...

Nasıl tanıştınız?

İsmail ile tanışmamızı hatırladıkça hala güleriz. Ben üniversitedeydim, o da 6 yıl Amerika'da okuyup, Türkiye'ye dönmüştü.

İsmail ile beni çok seven bir aile yakınımız, hemen işe koyulmuş, tabi bizim hiçbir şeyden haberimiz yok. Daha sonra bizi bin bir çeşit oyunla bir araya getirdiler. İsmail beni görünce çok heyecanlanmış. İstemeye istemeye gelen İsmail, o gün, ben ne yapar ne eder, bu kızı alırım demiş. Beni ikna etmesi o kadar kolay olmadı tabi.

i̇natçı bir aşık ve bir yılın sonunda pes eden gelin adayı: pınar ve i̇smail

Nasıl evlenme teklifi aldınız?

Ben aslında iki kez evlilik teklifi aldım. İlki biraz komik oldu.

İsmail evimin kapısına gelmiş. “Ben kapıdayım, aşağı iner misin?” dedi. Tabi ev hali, kafada anlamsız bir topuz, üzerimde pijama, acil indim, arabaya bindim. Torpidodan cüzdanını istedi. Ben de o stresle açtım torpidoyu. Açarken de bir güzel kırdım kapağını. O sırada kucağıma yüzükler düştü şok oldum. Çok sevindim ama belli etmedim. Bu böyle olmaz, güzel bir yerde, romantik bir teklif olmazsa kabul etmem, dedim.

Daha sonra deniz kenarında şık bir balık restoranında bir deniz kabuğu içinde yüzüğüm geldi. Mekandan çıkarken de arabama kocaman bir pankart asılmıştı. Görünce çok şaşırdım.

Harika bir gündü benim için…

i̇natçı bir aşık ve bir yılın sonunda pes eden gelin adayı: pınar ve i̇smail

Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü, nasıl bir süreçti?

Evlilik kararı aldıktan sonra çok yoğun bir süreç yaşadık ama çok tatlı telaşlardı. İki sene önceden başladık hazırlıklara. O sırada ben eğitim hayatımı tamamladım. Son senemde nişanlandık. Fenerbahçe Romantika'da oldu nişanımız. Evlilikte teklifinden dolayı nişanı da deniz konseptli yaptık.

Şunu anladık ki, ne kadar önceden hazırlanmaya başlanılsa da son aylar hep telaş içinde geçiyor. Bu konuda Düğün.com bize çok yardımcı oldu. Çok teşekkür ederiz. Her şeyi bulmak, her konuda fikir alabilmek mümkün oldu. Evlenenler bilir önünüze böyle bilgiler sunulması müthiş bir şans!

i̇natçı bir aşık ve bir yılın sonunda pes eden gelin adayı: pınar ve i̇smail

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Bence işin en zor kısmı mekana karar vermek. O kadar çok detay var ki, hangisiyle ilgileneceğine şaşırıyor insan. Neyse ki biz bu konuda da çok şanslıydık. Düğün.com’da ne kadar mekan varsa inceledik diyebilirim.

Bence bir mekana girdiğinizde ilk önemli detay sizi karşılayan güler yüzlü insanlar olması. İşte tam ümitsizliğe kapılmışken Qubbe İstanbul çıktı karşımıza. Kararımızdaki en büyük faktör ise, mekanın müthiş ambiyansı ve güler yüzle, bizim yerimize her şeyin eksiksiz olması için çalışacağına inandığımız bir ekiple karşılaşmamızdı.

Güler yüzü ve verdiği güvenle bana en büyük rahatlığı sağlayan Merve Bayrak’a minnettarım; çünkü insan o kadar telaş içindeyken arkasında güvenebileceği bir ekip olduğunu bilmesi müthiş bir şey. Ben düğün mekanıyla ilgili bütün detayları mekana bıraktım ve düğün günü her şey mükemmeldi. Benim bile düşünemediğim birçok detay düşünülmüştü. İşletme anlayışı, işleyişi, profesyonelliği, empati yeteneği güçlü personeli ve tabii ki muhteşem dekorasyonuyla şahane bir mekandı Qubbe İstanbul.

i̇natçı bir aşık ve bir yılın sonunda pes eden gelin adayı: pınar ve i̇smail

Gelinlik ve damatlığınızı nerede diktirdiniz? Düğünden ne kadar önce bitti?

Gelinliğimi İzmir Beyaz Podyum'dan seçtim. Açık söylemek gerekirse dayanamadım ve tam 1 sene önce yaptırdım. Provalarım çok eğlenceli geçti. Zaten işlerinde çok iyiler. Her şeyi istediğim gibi diktiler. Bindallımı ve mini gelinliğimi de onlara emanet ettim ve hiç pişman olmadım.

İsmail'in damatlığı ise Network…

i̇natçı bir aşık ve bir yılın sonunda pes eden gelin adayı: pınar ve i̇smail

Düğün organizasyonunuz ile ilgili en önemli şey neydi?

Dediğim gibi ben birçok detayı mekanın mükemmel ekibine bıraktım. Ama en büyük endişem, ki bence en önemli detaylardan biri, müzikti. Eğer DJ, Serkan Saruhan ise, düğün Pazar akşamıysa bile 03.00’e kadar sürebiliyor. Daha iyisi olamazdı bizim için… Gencinden yaşlısına herkes çok eğlendi!

i̇natçı bir aşık ve bir yılın sonunda pes eden gelin adayı: pınar ve i̇smail

Davetiye, nikah şekeri düğün detaylarını nereden seçtiniz?

Davetiyemiz tamamen bize ait. Bütün malzemelerini Eminönü'nden alarak kendimiz yaptık. Zaten nişan davetiyelerimizi de kendimiz yapmıştık. Davetiyenin zarf ve kâğıtlarını seçerken geri dönüşümü olabilecek ve ağaç kıyımına engel olabilecek detaylara önem verdik. Bu yüzden parşömen kağıdı seçtik hem de çok nostaljik bir görüntüsü oldu.

Nikah şekeri yerine ise davetlilere Gelin Organizasyon’un yardımıyla gümüş aynalar hediye ettik. Atılmasın, bizden birer hatıra kalsın diye düşündük.

i̇natçı bir aşık ve bir yılın sonunda pes eden gelin adayı: pınar ve i̇smail

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayı için tavsiye üzerine Antalya Maxx Royal’i tercih ettik. Kesinlikle öneriyorum! Balayında düğünün yorgunluğunu henüz atamamış oluyorsunuz ve dinlenmeye ihtiyacınız oluyor. Bu yüzden çok uzun yol yapmamak ve dinlenebilecek bir yere gitmek önemli.

i̇natçı bir aşık ve bir yılın sonunda pes eden gelin adayı: pınar ve i̇smail

Evlilik hazırlığı yapan Düğün.com çiftlerine ne tavsiye edersiniz?

Benim en büyük tavsiyem, bir gelin adayının, eğer vakti varsa, birçok şeyi kendisi yapması. Yorucu ama müthiş bir keyif oluyor. Her zaman güler yüzlü insanları tercih etmeliler; çünkü o zaman hem daha güvenli hissediyor, hem de detayları sorarken hiç gerilmiyorlar. Tabi bir de kuaför çok önemli. Kınamda o kadar ağladım, bir damla makyajım akmadı. Düğünde fotoğraf çekiminde yerlere, merdivenlere yattım bir tel saçım çıkmadı. Bunun için Neriman Hanım’a da çok teşekkür ederim.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap