Nasıl Teşekkür Etmeliyim?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:35 dakika

29.06.2020

Düğün sonrası davetlilerine teşekkür etmen onlar için çok nazik bir davranış olacaktır. Düğününe geldikleri, seni yalnız bırakmadıkları ve armağanları için bir teşekkürü hak ediyor olmalılar.

Bunca işin ve stresin üzerine bu fikir başlarda sana biraz zor gelebilir ama inan hem sen onlara teşekkür ettiğin için ve o günü yeniden andığın için kendini mutlu hissedeceksin hem de onlar değerli hissettikleri için mutlu olacak. O yüzden mutlaka yapmalısın.

Hatta şimdiye kadar hiç kimse sana düğününe gittiğin için sonradan bir teşekkür mesajı göndermediyse bunu ilk yapan sen ol ve herkesi şaşırt.

Bunun için sana birkaç tane yol önereceğim:

nasıl teşekkür etmeliyim?

Davetiyeleri Bastırırken Aradan Çıkart

En kolay yol, davetiyeleri bastırırken düğün sonrası göndereceğin teşekkür kartlarını da aradan çıkartmak. Davetiyelerin yanında teşekkür için başka bir set kart ve zarf da bastır. Belki hepsini kullanmayacaksın, aralarında LCV yaptırmayanlar ve düğüne gelmeyenler olacaktır ama onları da sonradan hediye göndermeleri ihtimaline karşın sakla. Biraz maliyetli bir yol olmasına karşılık sonradan yapman gereken bir iş kalmayacak olması buna değer gibi duruyor.

Bu İşi Balayı Yolculuğuna Sakla

Bir diğer yol bu teşekkür işini balayına saklamak. Gidiş ve dönüş yolculukları sırasında bu teşekkür kartlarını aradan çıkartabilirsin. Adres listesi, zarflar, kartlar ve güzel kalemlere ihtiyacın olacak. Bu yolu seçersen iş bölümü yapın. Sen kendi aile ve arkadaşlarına, eşin kendi ailesine ve arkadaşlarına yazsın. Ortak arkadaşlarınıza ise birlikte yazmanız çok daha eğlenceli olacaktır.

Katılımları ve armağanları için onlara bolca teşekkür edin. Aklınızda kalan anları, günün sizin için nasıl harika geçtiğini anlatın. Hatta size armağan ettiklerini nasıl kullanmayı planladığınızı bile anlatın.

Zaten bunu sevdiğiniz insanlara yazdığınız ve konu da sizin en mutlu gününüz olduğu için basmakalıp ve sıkıcı olması ihtimali yok. Siz kendinizi bir kaptırın, fark etmeden imzalanmış, mühürlenmiş ve postalanmış olacak bile.

Teknolojiden Faydalan

Bütün bunlarla uğraşmak gerçekten zor ya da maliyetli diye düşünüyor olabilirsin. O halde e-posta o da olmuyorsa WhatsApp benzeri mesajlaşma uygulamalarını tercih edebilirsin. Seni yalnız bırakmayan davetlilerine teşekkür etmek için bir kanal mutlaka bulacaksın. Bu yolu seçeceksen en eğlenceli e kolay yöntem ise bir fotoğraf çektirmeniz.

Eğer davetlileriniz şimdiye kadar böyle özel bir teşekkür kartı veya mesajı almadıysa inan sizi ve düğününüzü asla unutmayacak, her fırsatta anlatacaklar.

Yorum yap