Kişisel Bakım

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:15 dakika

29.06.2020

Düğün hazırlıkları sırasında davetiyelerdi, menüydü, nikah şekeriydi, düğün mekanıydı, ev alışverişiydi derken kendine zaman ayırmayı unutmanı istemiyorum. Çünkü doğrusunu söylemek gerekirse, çirkin gelin yoktur ama bakımsız gelin vardır. Düğün günü her şeyinle bakımlı bir gelin olman için artık çalışma zamanı!

Dişlerden Başlayalım

Düğün fotoğraflarına harika dişlerle gülümsemen için önce ağız bakımından başlamalısın. Öncelikle mutlaka bir diş hekimine gitmeli, ağız ve diş bakımı için ihtiyaçlarının neler olduğunu öğrenmelisin. Eğer diş ve çene sağlığınla ilgili bir sorun yoksa zaten iş sadece diş beyazlatma ve temizlemeye kalıyor. En harika düğün fotoğrafları içten ve samimi bir gülümse ile ortaya çıkar. Kocaman bir gülümsemenin sırrı da sağlıklı dişlerdir.

kişisel bakım

Ciltle Devam Edelim

Gelelim cilt bakımına. Eğer cildinle ilgili hoşuna gitmeyen bir şeyler varsa uzman bir dermatologdan mutlaka fikir al. Akne, siyah nokta, sivilce gibi sorunların varsa tedavi için elini çabuk tut. Doğal nemlendiricilerle cildini nemli tutmalı, en önemlisi de bol bol su içmelisin.

El ve Ayak Deyip Geçme

El ve ayak bakımını düğünden belli bir süre önce düzenli olarak yapmaya başlamalısın. Böylece hem tırnak yapın ve şeklin istediğin forma geçer hem de düğün günü nasıl bir manikür yaptırmak istediğine karar vermek için bir süre deneme yapmış olursun.

Ayrıca düğün öncesi bakım döneminde bölgesel zayıflama, vücut ve yüz masajı, cilt, el, ayak bakımları, kaş, göz, dudak uygulamaları, kırışıklık tedavisi gibi işlemlere ihtiyaç duyacaksan mutlaka güzellik merkezlerinden fikir almanı öneririm.

kişisel bakım

İşte Yardımcı Oyuncu: Saç ve Makyaj!

Gelinlik başrolse, saç ve makyaj en iyi yardımcı oyuncuyu alır! Saçın ve makyajın için çalışacağın ekibi artık bulmalısın. Makyajına karar verirken özellikle mevsime, düğünün konseptine, ten ve göz rengine göre karar ver. Saç modelin için ise yüz tipin kadar gelinliğinin yakası da önem kazanıyor. Olabildiğince çok model incelemeli ve kuaförüne aklında mutlaka bir fikir ile gitmelisin. Şehrindeki seçenekleri fiyat ve kampanyalarına göre şuradan inceleyebilirsin.

kişisel bakım

0 Yorum