Gelin ve Nedimeler

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:08 dakika

29.06.2020

Ailenden ve müstakbel eşinden sonra seni en iyi anlayacak kişi elbette ki en yakın arkadaşların. Hatta çoğu zaman bu artık nedimen sayılacak kişi de diyebiliriz. Biz de nedime yok ki deme, artık birçok düğün için gelinler arkadaşlarından bir ordu kuruyor bilesin. Bu illa aynı elbiseyi giyecekler anlamına da gelmiyor üstelik.

Konumuza geri dönersek bazen seni ailenden bile daha fazla anlayan arkadaşın birden nedensiz yere moralini bozmaya, gereksiz alınganlıklarla seni ilgi alanını kendine çevirmeye başlıyorsa ortada bir sıkıntı oluşmaya başlamıştır bilmelisin.

Sakın yanlış anlama bu kıskandığı anlamına gelmiyor!–herkes beni kıskanıyor, beni taklit ediyor ya da bana nazar değdiriyor diye düşünen yalnız kalır unutma- Belki sana anlatamadığı ya da anlatamayacağı bir sıkıntı yaşamıştır bunu bilemezsin. Öncelikle saçma sapan tartışmalara girmek yerine sakince durumu anlamaya çalış. Konuşmaya ve derdinin ne olduğunu anlamaya çalış ve lütfen mümkün olduğunca onun açısından bak, objektif ol!

gelin ve nedimeler

Unutma o senin en yakın arkadaşın, kuzenin ya da kardeşin. Kavga etmek hiçbir zaman bir çözüm değil üstüne üstlük bu zamanda yapılan tartışmalar onarılmayacak yaralar açabilir bunu da aklından çıkarma. Dinlemeye çalıştıktan sonra sana mantıklı gelmiyorsa ve gereksiz çıkışlar olduğuna dürüstçe kara veriyorsan düğüne kadar araya biraz mesafe koymak en iyisidir.

Bu hem dostluğunuza zarar vermez hem de karşılıklı olarak birbirinizi iten olaylara ara verdikten sonra kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar.

Yok eğer bunları seni yaralamak için yapıyor ve bilerek seni üzmeyi hedeflediğine eminsen –bak eminsen- o zaman o kadar da yakın değilsiniz demektir. Bu da gerçekten ciddi bir konuşma yapmanı gerektirir. Eğer şu an zamanı değil ya da konuşacak gücüm yok diyorsan mesafeni koy, düğünden sonra da yavaş yavaş uzaklaşırsın olur biter. Bu senin düğünün ve yanında en az senin kadar mutlu olabilecek insanların olmasını hak ediyorsun bunu aklından çıkarma!

Yorum yap