Gelin ve Damat İlişkileri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:15 dakika

29.06.2020

Gelin ve damadın ilişkisi ne kadar mükemmel olursa olsun düğün zamanı bir çatırdama birçok çift yaşar. Yaşamayanlardansan tahtaya vur ve ne kadar şanslı olduğun için şükret ve bir sonraki başlığa geç. Azıcık bile hakkım varsa okumaya devam et!

Bir düğün planlamak dünyanın en zor işi. İstediğin kadar harika bir insan ol, ılımlı ve uyumlu ol seni geren birileri mutlaka çıkar. Ailenden de olabilir, sevgilinin ilgisizliği de delirtebilir ya da en yakına arkadaşın bile saçındaki telleri diken diken edebilir. Belki de sen stresten herkesi deli edersin kim bilir. İşte düğün süreci çoğunlukla böyle bir şeydir. Bunu yönetmek ise inan bana devlet yönetmekten de zordur. Neyse ki tepenin tasını attırmadan sana yardımı olacak önerilerim var.

Bu bölümü evlenmeden ayrılmayın diye damada ayıracağım. Öncelikle onu tanımlayın. Nasıl bir damat, düğün ile ilgili ne kadar ilgili, hangi aşamalarda senin yanında, hangi seçimlerde kafasını kuma gömüyor bir bir ortaya dökmeni istiyorum.

Aslında ya hiçbir şey ile ilgilenmeyen ve “Olur aşkım sen nasıl istersen.” diyen ya da “Pastayı da pembe yapmayı düşünmüyorsun herhalde!” diye söylenen ve her şeye karışan iki tip damat var. Hangisi daha iyi inan bunu sen çözeceksin. Ya da kısa bir oyunla onu yola getireceksin.

gelin ve damat i̇lişkileri

Hiçbir Şey ile İlgilenmeyen Damat

  • Randevulara gecikiyorsa -defalarca hatırlatmana rağmen-
  • Gelin arabası, düğün mekanı, çiçekçi randevularını almayı sürekli erteliyorsa,
  • Ne sorsan “aaa süper fikir” diyorsa,
  • Oturma düzeni için “Sen yap sonra bakarız” diyorsailgisiz bir damat adayı ile evlenmeye hazır ol.

Peki bu durumda ne yapman gerekir? Onun dahil olması gereken konuları bölmek en iyisi. Düğün mekanı, gelin arabası gibi onu da ilgilendiren şeyleri mutlaka birlikte yapmanı gerektiğini ona hatırlat, hatta araya balayı gibi onu mutlu edecek şeyleri de onun yapmasını öner ve rica et ama gelinlik, tül, perde, ayakkabı gibi seçimler için bırak ilgisiz kalsın. Böylece ikiniz de stres olmayacak gereksiz gerginlikler yaşamayacaksınız. Tabii oturma düzenin onun misafirleri için sen de yapma lütfen. Yapmıyorsa onların masaları oturma düzensiz olur bunu da açıkça belirt.

Her Şeye Karışan Damat

  • Ona sormadan gelinliğine, pastanın rengine ve el buketinize karışıyorsa,
  • Tüm randevular hakkında sizi didikleyen sorular soruyorsa,
  • Oturma düzeninden düğün temasına kadar sürekli yeni fikirle ile geliyorsa,

Önce bir minnet duyun bu damat resmen düğün ile ilgileniyor, sonra onun karışması gereken ve karışmaması gereken konuları ayırın.

  • Gelinlik, el buketi, ayakkabı sizin konularınız,
  • Damatlık, gelin arabası, balayı onun konuları,
  • Düğün mekanı, düğün teması, davetiye ve nikah şekeri, oturma düzeni birlikte yapacağınız konular olsun.

Böylece iş bölümü yapmış olur ve her ikinizi de mutlu eden şeyler yapmış olur ve birbirinizden sıkılmazsınız. Tabii her konuya burnunu sokmaya başlarsa orada bir dur dersiniz ama baştan böyle bir gerilme yaşamanı tavsiye etmiyorum. İnan bana hiçbir şeye karışmamasındansa karışması her zaman daha iyi olur.

Tüm bunlardan çok sıkılırsanız da bir günlük bir ara verin, yemeğe çıkın, sinemaya gidin ya da sevdiğiniz bir şey yapın. Sadece düğün hakkında konuşmayın yeter. Bu tek bir gün bile birbirinizi ne kadar sevdiğinizi anlamanıza yetecek.

1 Yorum

Sinem Varişli

Düğün Tarihi: 07.03.2017


inanın bana en çok bu konuda yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim