Yeni Sezon Düğünleri için En Gözde Gelin Arabası Modelleri

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:58 dakika

22.10.2020

Sizi düğüne götürecek olan çiçeklerle bezenmiş her araba çok özel ve güzeldir ama gelin arabalarının da gözdeleri var. Değişen ihtiyaç ve zevklere göre her sene tercih edilen araba modellerinde değişiklikler olsa da, senelerdir vazgeçilmez olan klasik arabalar da mevcut. Gelin, 2013'ün en çok tercih edilen düğün arabalarına beraber bakalım.

Gelin Arabası Deyince Beyaz ve Pembe!

Düğün mekanına gitmek için farklı ulaşım fikirleriniz olabilir; ister hava yolunu düşünün ister kara yolunu ancak hangisine karar verirseniz verin renk seçiminde dikkat etmeniz gereken öncelikleriniz var! Düğün arabası seçiminde gelinlerin isteği en çok beyaz ve pembe renkten yana! E, tüm gelinler beyaz ve pembe diye tutturunca da elinizi biraz çabuk tutmanız gerekiyor. Yoksa sizin düğün tarihinizde başka bir gelin adayı pembe düğün arabasını kapmış olabilir. Beyaz ve pembeden sonra gelinlerin tercihlerinde ilk sırada kırmızı, sonra ise asaletten vazgeçmeyenler için siyah modeller yer alıyor.

gelin_arabasi_diyince_beyaz_pembe

Gelinler Yuvarlak Hatları Tercih Ediyor

Doğurganlık ve bereketin simgesi olduğundan olacak, gelinler genel olarak yuvarlak hatlı araçları tercih ediyor. Sert ve köşeli hatlara sahip arabalar ise gelinlere resmi ve ciddi geliyor olmalı ki ikinci tercih oluyorlar. Fayton, bisiklet gibi ilginç gelin arabaları ise damatlar için daha özel ve eğlenceli gelse de gelinler için cesaret gerektiren düğün arabası seçenekleri. Bu yüzden tercihinizi kırmızı Dodge marka gelin arabaları gibi; havası, yuvarlak hatları ve geniş koltuklarıyla gelinlerin trendleri arasında olan modeller arasından yapmanız daha ideal olacaktır.

gelinler_yuvarlak_hatlari

Üstü Açık Arabalara Dikkat

Her ne kadar rahat ve ferah bir seçenek gibi dursa da üstü açık düğün arabalarının, yolda bahşiş isteyen çocuklar tarafından kuşatılma riski çok yüksek. Eğer düğününüze gösterişten uzak, rahatsız edilmeden ve kolayca gitmek istiyorsanız, aracın içinde gelin ve damat olduğunu belli edecek düğün araba süslemelerinden bile kaçınmanızda fayda var.

ustu_acik_arabalara_dikkat

Tutkunlarına Spor Araba

Evet beyler, gelinlerin tercihlerine öncelik veriyoruz! Ama spor arabalardan vazgeçemeyen, tarzını arabası ile ortaya koyan damatlara müjdemiz var. Düğün arabanız spor bir araba olsun istiyorsanız lüks bir model ile gelininizi ikna edebilirsiniz. Modelini siz beğenin rengine o karar versin ve düğüne gelen tüm erkekleri arabanızla kıskandırın. Kulağa ne kadar çekici geldiğini biliyoruz ancak dikkat etmeniz gereken tek nokta beğendiğiniz spor araba modelinin iki kişilik olmaması gerektiği. Gelininizin o gün rahat hareket etmesi için daha geniş modeller arasından tercih yapmalısınız.

sporaraba

Şehrin Yeni Trendi Arazi Jipi

Eğer özgür ruhlu ve farklı olmayı seven bir çiftseniz bu cesur alternatifi tercih etmekten geri durmayın. Alışılagelmiş düğün arabalarının yanı sıra hem misafirlerinizi şaşırtacak hem de gösterişli olmadan fark edilebilen bir düğün arabası seçmiş olacaksınız. Hiçbir süslemeye gerek olmadan ilgi çekip, klasik tercihleri bir kenara itmiş olmanız ise cabası! Düğün konvoyunun en önünde rüzgarı hissederek ilerlerken mutluluğunuz göz dolduracak ve çılgın bir çift olarak izleyenleri hayrete düşüreceksiniz.

jeep

Gelin Arabası Firmaları

Ayağını yerden kesecek gelin arabası burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelin arabanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Arabası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Arabası Firmaları

Gelin Arabası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

E&G

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Vosvos da düşünülmeli bence. ben kullanmıştım ve hiçbir sorun yaşamadım :)


DERYA&KEMAL

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Yaz düğünü için arazi jipleri aklıma yatıyor gibi :)