Şehir Şehir Restoran Düğünü Fiyatları!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 1:45 DK

12.01.2015

Düğün maliyetinizin en büyük kalemini oluşturacak olan düğün mekanı fiyatları konusunda fikir sahibi olmanız bütçe planlamanızı yaparken ayaklarınızın yere basmasını sağlayacaktır. Sıcak, samimi ve ekonomik bir restaurant düğünü yapmayı düşünen Düğün.com çiftleri için şehir şehir restaurant düğünü fiyatları!

İstanbul

Yaklaşık 200 – 250 kişi kapasiteli İstanbul düğün restaurantları için hesaplanan minimum fiyat, Avrupa yakası bazında 50 TL, Anadolu yakası bazında 30 TL olarak karşımıza çıkmakta. Ortalama fiyatlar ise Avrupa yakasında 75 TL, Anadolu yakasında 50 TL. Bu durumda Avrupa yakasında yapacağınız bir restaurant düğünü Boğaz manzaralı restaurantlar farkıyla ortalama 18.750 TL’ye mal olurken, Anadolu yakasında yapacağınız benzer bir düğün 12.500 TL ile daha karlı olacaktır. Üstelik restaurantların diğer mekanlara göre bütçenizi daha az zorlayacak bir seçenek olduğunu da unutmayın.

restorant_dugunuu - istanbulrestaurant

Ankara

Restaurant düğünleri sıcak, sade ve samimi kutlamalara ev sahipliği yapar. Restaurantta düğün organizasyonlarının en kilit noktası yemeklerin son derece lezzetli olmasıdır. Ankara’da birbirinden farklı tarz ve konseptte birçok mekan farklı fiyat skalalarıyla hizmet vermekte ise de bu mekan kategorisinde edindiğimiz ortalama fiyat 55 TL, kişi başı minimum fiyat ise 35 TL’dir. 250 kişilik bir davetli listesiyle yapacağınız ortalama bir restaurant düğünü size 13.750 TL gibi bir fiyata mal olacaktır.

İzmir

İzmir düğün mekanları arasından, yaklaşık 200 – 250 kişi kapasiteli İzmir restaurantlarında kişi başı minimum 50 TL, ortalama 75 TL ile bir düğün gerçekleştirebilirsiniz. 250 kişilik ortalama bir davet size yaklaşık olarak 18.750 TL gibi bir meblağa mal olacaktır. Yemek kalitesinden ödün vermeyen daha mütevazı ve sade bir düğün organizasyonu için tercih edebileceğiniz restaurant düğünlerini artısıyla eksisiyle incelemekte yarar var!

Antalya

Antalya’daki restaurant düğünü mekanları incelendiğinde piyasa araştırmalarına göre yaklaşık 250 davetli ile yapılacak ortalama bir düğün restaurant organizasyonuyla karşımıza 20.000 TL’lik bir bütçe ile çıkmakta. Mekanların sunduğu minimum hizmet bedelinin kişi başı karşılığı ise 40 TL olarak ifade edilebilir.

Adana

Adana restaurant düğünleri için ortalama bir hizmeti 30 TL’ye alabilirken, kişi başı minimum fiyat 20 TL olarak karşımıza çıkmakta. Elbette bu fiyatların en temel hizmetleri içerdiği ve fiyatlandırmada bir üst sınır bulunmadığı belirtilmelidir. Eğer düğün konseptinizle ilgili net bir tercihiniz yoksa kararınızı vermenizde davetli sayınız belirleyici olacaktır. 250 kişilik bir davetli listesiyle Adana'da yapacağınız ortalama bir restaurant düğünü 7.500 TL’ye mal olacaktır.

Bursa

Yemek kalitesinden ödün verilmeyen davetlilerin keyifli bir doyum yaşadığı, sıcak ve samimi Bursa restaurant düğünleri için verilen ortalama fiyat 100 TL iken, kişi başı minimum fiyat bedelinin 50 TL olduğu söylenebilir.

Şehrindeki En İyi Düğün Mekanı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN MEKANLARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

Tuğba Şenel

09/10/2014

erken rezervasyon imkanlarını kaçımamak lazım, fiyatlar baya esneyebiliyor


BY

Başak Y.

20/10/2014

izmirin o mükemmel manzaralı restoranları düğün için en ideali