Hayallerinizdeki Düğün Mekanı: Yıldız Hisar

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

5:40 dakika

29.06.2020

Yüzünüze çarpan püfür püfür rüzgarı, hayran bırakan manzarası, gösterişli salonları ve “İşte aradığım bu!” dedirten havuz başı alanıyla, sizi hayal ettiğiniz düğün organizasyonunu gerçekleştirmeye davet eden Yıldız Hisar’ı, tüm detaylarıyla incelemeye var mısınız? Hizmet kalitesi ve organizasyon becerisi ile düğün mekanları arasında öne çıkan Yıldız Hisar’ı, Düğün.com ailesi olarak haftanın mekan incelemesi ile ele alacağız. Hazırsanız başlıyoruz…

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne bitişik konumda bulunan Rumeli Hisarüstü’ndeki Yıldız Hisar, Yıldız Teknik Üniversitesi Hisar Tesisleri içerisinde yer alıyor ve konuklarını mükemmel bir Boğaz manzarasıyla karşılıyor. Mekana gittiğimiz ilk anda bizi etkisi altına alan bu manzaraya karşı hayranlık duymamak neredeyse imkansızdı. Pek çok farklı davetin gerçekleştirildiği Yıldız Hisar, gösterişli bir düğün organizasyonu için oldukça ideal bir alana sahip. Kolay ulaşılabilir lokasyonu, eşsiz manzarası, açık-kapalı alanda düğün hizmeti sunması ve daha birçok özelliği ile çiftlerin mekan seçimini etkilemek konusunda da oldukça iddialı. Haydi, biraz Yıldız Hisar’ın davet salonlarından, kişi kapasitesinden, fiyatlarından ve sunduğu hizmetlerden bahsederek detaya inelim.

Yıldız Hisar

Yıldız Hisar Davet Salonları

Manzarasından her fırsatta övgüyle bahsedeceğimiz Yıldız Hisar’ın 2 adet davet alanı bulunuyor. Bu alanlardan bir tanesi ana salon ve 300 kişilik bir kapasiteye sahip. Eğer bu sizin için yeterli bir kapasite değilse, salonun önünde bulunan terası da davet alanına katarak, kişi sayısını 450’ye kadar çıkarabileceğinizi özellikle vurguluyorlar. Yıldız Hisar’ın bir diğer davet alanı olan, havuz başı açık alan ise oldukça hoş ve etkileyici bir manzaraya sahip. Bir tarafta Boğaz ve köprü manzarası, diğer tarafta da ağaçlarla kaplı geniş bir alan… Havuz başı düğün yapmak isterseniz bu alanın kişi kapasitesi de 650 ve kalabalık davetler için oldukça ideal! Açık alan için bu sayıyı daha da arttırmak isterseniz, mekan sizin için bir de yedek alan bulunduruyor. Bu yedek alanın kişi kapasitesi ise 130. Mekanın diğer bölümlerine gelecek olursak, geline tahsis edilen çok şirin bir gelin odası mevcut.

hayallerinizdeki düğün mekanı: yıldız hisar

Yan yana bulunan iki davet alanına sahip olan Yıldız Hisar’da misafir girişleri otopark itibariyle ayrılıyor. Bu nedenle, açık alanda ve kapalı alanda ayrı ayrı iki düğün yapılması da mümkün hale geliyor. “Peki, müzik sesleri birbirine karışmıyor mu?” diye düşünebilirsiniz. Mekan sahipleri kesinlikle karışmadığını dile getiriyorlar! Eğer bunu kendiniz deneyimlemek isterseniz de mekanın bu konuda harika bir önerisi var. Aynı anda iki düğünün beraber yapıldığı bir tarihte, çiftler düğünü izleyebilecekleri özel bir alana davet ediliyor. Böylece, hem düğün mekanında nasıl düğün yapıldığına dair fikir sahibi oluyor hem de seslerin birbirine karışıp karışmadığını test etme imkanı bulabiliyorsunuz.

Mekan hakkında küçük bir dipnot: Açık alan düğün organizasyonunda ani hava değişimi söz konusu olursa, bahçeye çadırlar kuruluyor ya da düğün sahiplerine davetlileri backup alanına almak teklif ediliyor.

hayallerinizdeki düğün mekanı: yıldız hisar

Wedding Planner ve Organizasyon Hizmeti

Yıldız Hisar, çiftlere düğünün her alanında yardımcı olacak bir Wedding Planner hizmeti sunuyor. Sizin bu durumda yapmanız gereken tek şeyse düğünle ilgili aklınızdaki her detayı onlarla paylaşmak. Bunun yanı sıra mekanın, çiftlere sunduğu düğün paketi de standart menü ve DJ hizmetini kapsıyor. Eğer isterseniz bu paket içerisinde değişiklikler ve eklemeler yapabiliyorsunuz. Ayrıca, dışarıdan orkestra da getirebileceğinizi bilmenizi isteriz.

hayallerinizdeki düğün mekanı: yıldız hisar

Davetlileri karşılamak için bir hostese ihtiyacınız varsa, dışarıdan birisini tahsis edebiliyorsunuz. Size bu konudaki tavsiyemiz yakın bir tanıdığınızdan yardım almak. Böylece konuklarınızın da tanıyacağı biri olması çok daha samimi bir karşılama ortamı yaratabilir. Konuklardan söz etmişken, Yıldız Hisar’ın 100 araç kapasiteli bir otoparkı ve ücretli vale hizmeti olduğunu da buraya not düşüyoruz. Eğer araç sayısı 100’ün üzerine çıkıyorsa, bu sorun olmuyor. Çünkü valeler araçları çevre otoparklara bırakabiliyorlar.

Mekanın anlaşmalı olduğu organizasyon şirketi tüm süslemelerden sorumlu. Ayrıca, anlaşmalı oldukları bir de fotoğrafçı bulunuyor. Yani, dışarıdan kendi anlaştığınız ya da anlaşacağınız fotoğrafçıları getiremiyorsunuz. Bu konuda şöyle bir artınız olduğunu vurgulamak istiyoruz: Mekânı iyi tanıyan ve orada çekim yapan bir fotoğrafçı ile çalışmak sizin açınızdan çok daha avantajlı olacaktır. Yıldız Hisar’ın gelin, damat fotoğraf çekimi için ideal alanları bulunduğunu unutmayın. Özellikle akşam saatlerinde köprünün ışıklarının da fotoğraflara dahil olmasıyla çok hoş kareler çıkabilir!

hayallerinizdeki düğün mekanı: yıldız hisar

Mekan, gelin ve damat adayları için 6 çeşit menü sunuyor. Çiftleri düğünlerinden 2 ay önce davet ederek de menü tadımı yaptırıyorlar. Tabii bu süreyi çok daha erkene çekmek tamamen sizin tercihiniz! Eğer menüde istemediğiniz ya da değiştirmek istedikleriniz varsa bu konuda da size seve seve yardımcı oluyorlar. Özellikle vegan ya da vejetaryen menü içeriği oluşturulmasını istiyorsanız, talep etmeniz durumunda bu isteğinizin yerine getirileceğini bilmelisiniz!

“Peki, Yıldız Hisar’ın yemekli düğün için kişi başı fiyatı ne kadar?” diye soracak olursanız da, sezon fiyatlarının kişi başı 150 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Tabii kampanya sürecine girdiklerinde bu fiyatın 110 TL’ye kadar indiğini vurgulamalıyız. Ayrıca fiyatlandırmanın, seçilen yemeğe, hafta içi, hafta sonu ve yaz-kış dönemlerine göre farklılık gösterdiğini dile getirdiklerini de bilmelisiniz. Hafta içi ile hafta sonu yemekli düğün fiyatlarının arasında fark ise kişi başı 25 TL.

hayallerinizdeki düğün mekanı: yıldız hisar

Düğün pastasına gelecek olursak, ilk etapta şov amaçlı sahneye çıkan maket pasta kullanılıyor. Oldukça gösterişli ve dikkat çekici olan bu pasta, konuklarınızın görsel beğenisine sunulduktan ve pasta kesme töreni tamamlandıktan sonra gelinle damada düğün öncesinde tattırılmış olan kişiye özel butik pastalar konuklara ikram ediliyor.

Yıldız Hisar’ın pek çok önemli konuğu ağırlayan bir firma olduğunu da belirtmek istiyoruz. Sağlık Bakanlığı ve Hava Kuvvetleri’nin yemekli toplantılarına ev sahipliği yapmalarının yanı sıra, 2016 yılında NATO’ya davet edilerek 80 ülkenin generallerini de en iyi şekilde ağırladılar. Bu nedenle Yıldız Hisar’ın mutfağının lezzet konusunda tescilli olduğunu söyleyebiliriz.

hayallerinizdeki düğün mekanı: yıldız hisar

After Party ile Geceye Kaldığınız Yerden Devam Edin!

Saat 24:00’ü gösterdiğinde, düğün bitti diye üzülmenize gerek yok! After party ile kaldığınız yerden eğlenceye devam edebilirsiniz! Üstelik son yıllarda oldukça popüler olan after party için düğün alanından ayrılmanıza da gerek olmadan. Çünkü Yıldız Hisar, ana davet salonunu düğün sonrası eğlence mekanı olarak kullanabilme imkanı veriyor. En yakınlarınızla kaldığınız gecenin o ilerleyen saatlerinde, dilerseniz sabaha kadar gönlünüzce eğlenmeye devam edebilirsiniz. Düğününüzü havuz başı alanında yaptıysanız, after party için kapalı salonu tercih etmeniz gerektiğini unutmayın. Bu alanın after party kapasitesi 300 kişi. Eğer kokteyl şeklinde bir eğlence düşünürseniz de bu rakam 400 ile 450 arasına kadar çıkabiliyor.

hayallerinizdeki düğün mekanı: yıldız hisar

Yıldız Hisar Hakkında Bunları da Mutlaka Bilmelisiniz!

Yıldız Hisar ekibi, çiftler görüşmeye gittikleri zaman onlara mekanı artısıyla eksisiyle en ince detayına kadar anlatıyorlar. Bu şekilde çiftlerin hiçbir konuda mağdur edilmemesi amaçlanıyor. Peki, davet iptali söz konusu olduğunda, Yıldız Hisar’ın prosedürleri neler ve nasıl bir süreç izleniyor? Öncelikle iptal nedeninin önemli bir etken olduğunu bilmelisiniz. Genel olarak tüm durumlarda, düğün hakkınızı saklı tutma olanağı sağlıyorlar. Yani düğününüz belirsiz bir ileri tarihe atılıyor. Hastalık ve ölüm gibi mücbir sebepli iptaller için de mekanla özel görüşme sağlanması gerek. Eğer çiftler arasında anlaşmazlığa dayalı ayrılık söz konusu olmuşsa, ödenen kaparo mekanda kalıyor. Şayet düğüne 1 gün ya da en az 1 ay kala böyle bir durum yaşanırsa, sözleşme gereği mekanın ücretin tamamını alma hakkına sahip olduğunu unutmayın! Tabii Yıldız Hisar yönetimi bu konuda iyi niyetli olduklarını ve genel olarak düğün tarihini ileri bir tarihe atarak uzlaştıklarını belirtiyorlar.

hayallerinizdeki düğün mekanı: yıldız hisar

Şimdi sıra düğünlerin en büyük handikabı olan davetli sayısı belirleme ve bu sayıya göre mekanla sözleşme imzalama durumuna geldi. Yıldız Hisar, bu konuda çiftlere çok büyük bir kolaylık sağlıyor ki bizce pek çok çift için de bu durum oldukça önemli olacaktır! Eğer davetli sayınızdan emin olamıyorsanız, mekan size davetli sayınızın 50 kişi altında bir sözleşme hazırlıyor. Dilerseniz düğün tarihine 1 hafta kala sözleştiğiniz kişi sayısını arttırarak 2 katına bile çıkarabilirsiniz. Fiyat konusunda da sözleşmedekitutar üzerinden bir anlaşma sağladıklarını bilmenizde fayda var. Böylece kişi sayısı değişse de kampanyalı fiyattan hizmet almaya devam ediyorsunuz. Bu durum çiftlerin mağdur olmasının da önüne geçmiş oluyor. Ayrıca beklenmeyen davetliler için davetli sayısının yüzde 10’u kadar servis açılabildiğini de belirttiklerini bilmelisiniz.

hayallerinizdeki düğün mekanı: yıldız hisar

Peki, fazla gelen konuk sayısı nasıl belirleniyor? Bunu belirlemek için kendi içlerinde oluşturdukları bir düzen var. Mutfak görevlileri mutfaktan çıkan tabak sayısını, garsonlar da kendi masalarını sayıyorlar. Bunun yanı sıra düğün alanında da sadece bu iş için görevlendirilmiş bir kişi bulunuyor ve çiftlerden de bu konuda kendilerine yardımcı olacak bir kişi ayarlamasını rica ediyorlar. Böylece iki tarafın da davetli sayısı konusunda mutabık olması sağlanıyor ve herhangi bir yanlış anlaşılmanın da önüne geçiliyor.

hayallerinizdeki düğün mekanı: yıldız hisar

İşte, Yıldız Hisar hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sizinle paylaştım. Mekan hakkında daha çok bilgi edinmek, mekanı inceleyebilmek ve Yıldız Hisar’dan ücretsiz fiyat teklifi alabilmek için vakit kaybetmeden hemen iletişime geçebilirsiniz!

2 Yorum

Ali Alptuğ Buğdaycı

Düğün Tarihi: 24.06.2019


Merhaba, 30 kasım 2019 cumartesi için 150-200 kişilik alkollü bir düğün için teklif iletebilir misiniz? Alptuğ

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Yazıda yer alan "Ücretsiz fiyat teklifi al" butonunu kullanarak firmadan fiyat teklifi alabilirsiniz. Ayrıca Yıldız Hisar sayfasından da firmayla iletişime geçebilirsiniz.

  Cevapla

Eyüp Çakır

Düğün Tarihi: 15.04.2019


Yıldız teknik üniversite de 17 veya 25 Ağustos tarihinde 150 -200 kişilik yerli içkili nişan fiyatlarınızı öğrenmek istiyorum. Alternatif olarak 14-21 Eylül de olabilir Tşk

Düğün.com

Düğün.com
Eyüp Bey Merhaba, Yazımızın sağ tarafında yer alan "Ücretsiz Fiyat Teklifi Al" butonuna tıklayarak, mekandan hızlı bir şekilde istediğiniz tarih için bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Mutluluklar dileriz...

  Cevapla