İdil ve Barış'ın Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:14 dakika

21.03.2024

Ankara'da tanıştıktan sonra İstanbul'da karşılaşmak evliliğe giden yolun başlangıcı oldu.

Nasıl tanıştınız?

Ankara’da, ortak bir arkadaşımızın doğum gününde tanıştık. Yaklaşık 3 sene hiç görüşmedik, ta ki İstanbul’da tekrar karşılaşana kadar. Sonrası çok hızlı gelişti zaten.

Nasıl evlenme teklifi aldınız?

Tekrar karşılaştıktan sonra 1 ay içerisinde, en sevdiğimiz balık restaurantında evlilik teklifini aldım.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Evlilik hazırlıklarına Şubat ayında başladık ve hazırlıklar yaklaşık 6 ay sürdü. Tabi ki işe ilk önce mekan aramakla başladık, daha sonra gelinlik seçimi ve diğer detaylara geçtik.

İdil ve Barış

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Kesinlikle gelinlik ve mekan seçimi. Hem en önemli olanlar onlardı hem de karar vermesi en keyifli olanlar.

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Yaz düğünü olduğu için ve ikimiz de denizi çok sevdiğimiz için mekanımızın deniz kenarında olmasını istedik. Bunun yanında iyi hizmet alacağımızdan ve misafirlerimizi her açıdan memnun edeceğimizden emin olduğumuz bir mekan olmasını istedik. Aklımızda birkaç mekan vardı yola çıktığımızda. 3 mekan gezdik, üçüncüde karar kıldık: Lacivert.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Sade bir düğün olması gerektiğine karar verdik öncelikle. Nasıl bir düğün yapmak istediğinizi bilmek, hızlı yol almak için çok önemli. Yoksa detaylar içinde kararsız kalıp gereğinden fazla zaman harcıyorsunuz.
Her şeyin kaliteli ama sade olmasına özen gösterdik. Ne istediğimizi bildiğimiz için fazla zaman harcamadık ve dostlarımızın da yardımıyla her şey çok kolay ve tam istediğimiz gibi oldu.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Biz, nikah şekerini anlamsız buluğumuz için davetlilerimize nikah şekeri vermedik. Deniz temalı davetiyemizi Koza’dan seçtik. Zarf ve kağıt tercihinde küçük oynamalar yaptık ve ortaya harika bir davetiye çıktı.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğimi Vakko'dan aldım, seçim süreci gerçekten çok keyifliydi. Damatlığı ise, Network'ten seçtik.

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Düğünden yaklaşık 15-20 gün önce arkadaşlarımızı bir araya getirip kendilerinden düğün günü takip edemeyeceğimiz detaylar konusunda yardım istedik ve onlar için bir yapılacaklar listesi hazırladık.
Onların yardımları sayesinde her şey planladığımız gibi gerçekleşti. Tabi ki gözden kaçan ufak tefek şeyler olmuştur ama o gün evleniyoduk ve kendimizi böyle küçük şeylerle mutsuz edemezdik.
Verebileceğim en iyi tavsiye, arkadaşlarınızdan yardım alın ve arkanıza yaslanıp o anın tadını çıkarın çünkü o rüya gibi günü hayatınızda sadece ve sadece bir kez yaşayabileceksiniz. Detaylarda boğulmayın ve bol bol gülün! Gerisi kendiliğinden gelecek...

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Düğün sırasında gelinliğimin içine kocaman siyah bir böcek girdi! Neyse ki bir arkadaşım ve kuzenim imdadıma yetişti ve o koca tüllerin arasından böceği çıkarmayı başardılar. Yaz gelinlerine tavsiyem, bacaklarınıza sinek ve bilimum haşerat ilacı sürün !

Okuyucularımıza iletmek istediğiniz başka bir şey var mı?

O gün yanımızdan hiç ayrılmayan, bizi rahatlatan, yönlendiren, eğlendiren ve unutulmaz karelere imza atan Ufuk Sarışen ve ekibine sonsuz teşekkür ediyoruz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

gülay

Düğün Tarihi: 17.10.2014


çok yakışmışlar mutluluklar dilerim