Evlilikle Sonuçlanan İş Projesi: Gülben ve Emrah

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

4:29 dakika

21.03.2024

6 aylık projenin 4,5 ayında iki yan masada oturmasına rağmen birbirimizi hiç farketmemiştik.

Bir iş projesiyle başladı tüm hikaye...

E: İzmir’de tanıştık. Tanıştığımız dönemde, eşimin de çalıştığı bir kamu kuruluşunda operasyonel yazılım projesinde görev alıyordum. 6 aylık projenin 4,5 ayında iki yan masada oturmasına rağmen birbirimizi hiç görmemiş olmamız enteresandı. Daha enteresan olanı ilk gören ve etkilenen ben olmama rağmen, onun da beni gördüğünde hakkımdaki düşüncesi “Ben bu adamla evleneceğim!” olmuş. Fakat tanışmak için bir türlü adım atamıyorduk. Sonunda bizim için o büyük an gelmiş ve Gülben’in bir imaj üzerindeki değişiklik için yazılım bölümüne girip, o bölümde çalışan Levent arkadaşımıza soru sormasıyla, “Sanırım ben yardımcı olabilirim.” dedim. O da bana “Hımmm becerebilir misin?” dedi. Görevi başarıyla tamamlamış ve tanışmaya hak kazanmıştım. Böylece bizi bekleyen bir geleceğe ilk adımı attık.

6

Geç gelen teklif herkesi büyüledi...

G: Eşimle evlilik kararı almıştık ama henüz evlilik teklifi almamıştım. Günler yaklaşıyor. Ve ben bu duruma üzülüyordum. İş arkadaşlarımın ve ailemin benim için hazırladıkları sürpriz bekarlığa veda partisine Emrah’ı da davet ediyorlar. Parti başladı. Ve bir kaç dakika sonra sürpriz bir şekilde Emrah sahneye çıkmış bana sesleniyor. Ben şaşkınlık içerisinde iken yanına davet etti. Ve tüm misafirlerin önünde bana evlenme teklif etti. Çok utandım ama unutulmaz bir andı.

10

Ve hummalı hazırlık dönemi başlar...

E: Hazırlıklara bir sene öncesinden başlamıştık. Öncelikle bizim için önemli ve ölümsüz olacak olan fotoğraf organizasyonunu araştırdık. Yeni evlenen arkadaşlarımızdan ve internetten araştırma yaptık. Asıl kararımızı yeni evlenen yakın arkadaşımızın fotoğraflarını gördükten sonra verdik. Fotoğrafların doğal ve bir o kadar estetik oluşu karar vermemiz için yeterli bir sebepti. Şunu iddia ediyorum ki, En Mutlu Günüm Photography ile tanıştığımız daha ilk gününden son ana kadar hem evlilik hazırlıklarında bize verdikleri bilgiler, hem çekim ve çekim sonrası hem de çekim esnasında pozitif enerjileriyle ve işlerine olan aşklarıyla bize hep destek oldular, bizi rahatlattılar. Sonucu herhalde söylememize gerek yok. Tüm günümüzü aldı ve çok yorulduk ama sonuç inanılmazdı. Harika bir çalışma oldu.

G: Ayrı şehirlerde oluşumuz hazırlık aşamasını bir kat daha zorlaştırıyordu. Bu yüzden planlı, koordineli ve zamana yayılan bir süreç bizi bekliyordu. Damatlığı, nikah hazırlıkları ve davetli seçimi ile Emrah; gelinliğim, davetiye ve nikah şekerinin seçimiyle de ben ilgileniyordum. Bu dönemde ailelerimizin yönlendirmeleri ve yardımları yadsınamazdı. Bu dönemde kuzenim Ceren’i de atlamadan geçemeyeceğim çünkü nişandan düğüne kadar olan süreçte hep yanımızdaydı, yorulmak nedir bilmedi. Her türlü kaprisimizi çekti. Ve bir gelinin ihtiyaç duyduğu tek şey güzel bir nedimedir!

3

En keyif aldığınız hazırlık aşaması...

G: Tabii ki fotoğraf çekimlerimiz ve gelinlik provalarım!

1

Anneden gelen büyük sürpriz!

E: Nikah yemeği organizasyonunu annem hazırlayarak son dakika hepimize sürpriz yaptı. Çünkü biz sadece nikah yapmayı planlıyorduk. Böylece bizim için yorucu olduğuna inandığımız düğün zahmetini de atlatmış olacaktık. Ama hiç düşündüğümüz gibi olmadı. Yemek, orkestra gibi şeylerle bizim yerimize gerekli tüm ayarlamaları yapmıştı.

11

Düğünün en önemli detayları...

E: Tabii ki ilk sırayı fotoğraflarımıza ayırdık. Çünkü eşim de ben de hatıralara önem veren kişileriz. Çocuklarımız ve onların da çocuklarına güzel bir anı bıraktığımızı düşünüyorum. Geriye dönüp baktıklarında ailemiz harikaymış demelerini ve mutluluğumuzu görmelerini istiyoruz ki onlar da bizim gibi tüm yaşamları boyunca mutlu olsunlar.

G: Ben, gelinliğime çok önem verdim. Çünkü eşim sürekli “Bir melek gibi olmanı istiyorum.” Diyordu. Ben de ona göre tasarım yaparak İzmir’de özel bir atölyeye diktirdim gelinliğimi. A’dan – Z’ye her şeyimle onlar ilgilendi. Bu dönemde sizin tüm isteklerinize cevap verecek profesyonel kişileri tercih etmek istiyorsunuz. Hatta bu güzel hazırlık dönemi sonrası müthiş dostluklar bile elde ediyorsunuz. Bizde de böyle oldu.

8

Davetiye neşe dolu, nikah şekeri klasik...

E: Davetiyemizin esprili ve çocukça olmasını istiyorduk sonunda internetten yaptığımız araştırmada bizi yansıttığına inandığımız bireysel çalışan ve esprili davetiyeler hazırlayan MeYou tasarım ile görüştük ve çok tatlı bir davetiye seçtik. Davetiyemizin içindeki yazı eşimin bizi düşünerek misafirlerimize aşkımızı anlattığı bir metinden oluşuyordu. Davetiye yazımızın da kaligrafi olmasını istedik.

G: Nikah şekerimiz de bakır lokumluklardan oluşuyordu. Bir kahvenin kırk yıllık hatırı kalmasını ve kahvenin yudumundan sonra ağıza atılan lokumda bizi anımsamalarını hayal ettik.

2

Peki ya gelinlik ve damatlık seçimi?

G: Gelinliğimin hazırlık aşamasında en büyük yardımcım tabii ki annemdi. Önceliğim, içinde rahat ve güzel hissedebileceğim bir gelinlik olmasıydı. Bu yüzden İzmir’de özel tasarımlar yapan yakın arkadaşım White House - Sinem Urgan ile anlaştık. Tabii ki beden ölçülerimi ve ne istediğimi bildiği için kendi tasarımı olan bir gelinliği ve aksesuarları kullandı. Kendisi mükemmel bir iş çıkardı. Mükemmel diyorum çünkü her provaya gidişimde kilo veriyordum ve gelinlik üzerime olmuyordu, kendisi hiç sıkılmadan ve daima gülen yüzüyle gelinliğime çok önem verdi. Her seferinde en az benim kadar heyecanlıydı.

E: Ben de damatlık için özel takımlarımı da yaptırdığım SARAR ile çalıştım. Benim vücut yapıma göre bir tek onların ürünlerini üzerimde güzel bulmuşumdur. Bu yüzden hazırlıklar benim için bir ay öncesinde başladı. Erkeklerin işi hep daha kolaydır zaten.

4

Yeni evlenecek çiftlere tavsiyeleriniz?

G: Çiftlere tavsiyemiz hazırlık sürecini geniş bir zamana yaymaları çünkü son ana bırakılınca stres artıyor ve tolerans seviyesi oldukça düşüyor. Bir program hazırlayıp geniş zamana yayarsanız hem daha rahat hem de stressiz bir şekilde organizasyonu tamamlayabiliyorsunuz.

E: Bence en önemlisi çiftlerin birbirlerine her aşamada yardımcı olması ve sürekli birbirlerini telkin etmeleri. Ne kadar olumsuzluk yaşarsanız yaşayın bunun üstesinden sadece siz gelebilirsiniz. Bu arada hazırlık aşamasında her şey mükemmel gidecek gibi bir durum söz konusu değil. Bazen o anki duruma göre pozisyon almanız gerekiyor.

5

Düğünden hatıra komik kareler...

E: Berberimde hazırlıklarım tamamlandıktan sonra En Mutlu Günüm Photography’den Göktuğ ile arabaya biniyorduk. Elimde olan telefonları ve cüzdanımı arabanın tavanına koydum ve Gülben’i almaya 1 km’lik mesafede olan kuaföre gittik. İkimiz de fark etmemişiz ve arabada unutmuşuz eşyalarımı. Allah’tan hiçbiri düşmemiş. Komik olan otoparktan çıkarken güvenlik görevlisinin arabanın arkasından koşuşturmaya başlaması ve insanların şaşkın bakışları arasında yol almamızdı.

G: Fotoğraf çekimlerinin bir bölümü Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleşti. Bu süreçte oraya gelen minik erkek ziyaretçilerin Emrah’a dönerek “Aaa niye evleniyorsunuz ki, ben büyüyünce evlenmicem!” demesi oldu. Kızların ise daima gelinliğime hayranlıkla bakması çok hoşuma gitti.

9

Balayınızı nerede geçirdiniz?

E: Balayımız bizim için en iyi balayı oteli olan Belek’teki Adam&Eve oteldeydi. Gerçekten konsept olarak harikaydı.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

1 Yorum

ipek nazır

Düğün Tarihi: 13.10.2014


düğün fotoğrafları çok güzel ve yaratıcı olmuş. mutluluklar