Gelinliğinizi Tamamlayan Faktörler: Gelin Saçı ve Makyajı

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:36 dakika

29.06.2020

Gökhan Yalçıner yaklaşık 9 yıldır saç ve makyaj yapıyor. Birçok defilede, 2012 Eurovision’da, dergi ve moda çekimlerinde, katalog çekimlerinde çalıştı. Halen birçok ünlü ile iş birliği içerisinde. Gelin saçı ve makyajı hakkında ihtiyacınız olacak bilgiler hakkında konuştuk.

Firmanızdan kısaca bahseder misiniz?

Ben Gökhan Yalçıner yaklaşık 9 yıldır saç ve makyaj yapıyorum. Birçok defilede, 2012 Eurovision’da, dergi ve moda çekimlerinde, katalog çekimlerinde çalıştım. Halen birçok ünlü ile iş birliği içerisindeyim. Her şeyden önce ben ve ekibim bu işin büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayız ve o günün gelin için çok önemli bir gün olduğunun bilincinde olarak çalışıyoruz. Gelini tanımak, tarzını bilmek, düğün mekanı konseptini bilmek, gelinliğinin tarzını bilmek bunlar bizim için en önemli faktörler ve gelininin mükemmel görünmesinin sırrı bunlardan geçer.

gokhan_yalciner

Gelin adaylarının düğünden ne kadar önce sizinle görüşmesi doğru olur?

En az 1-1,5 ay öncesinde iletişime geçmek gerekiyor. Firmamızın en önemli prosedürü ise kesinlikle prova yapılması. Prova gününde ise gelinin düğün mekanı ve gelinlik fotoğraflarını bunlara ek olarak duvağını kesinlikle yanında getirmesi gerekiyor. Gelin ile fikir alışverişi yaparak saç ve makyaj konseptini de bunlara bağlı olarak tasarlıyoruz. En mükemmele ulaşmak için ise provada en az 2-3 model denemek gerektiğini de unutmamak gerek elbette. Provada deneme yanılma yöntemiyle birçok model denediğimiz için en az 2 ile 3 saat ayrılması gerekiyor.

Gelinlerin kendilerine uygun saç ve makyajı seçerken nelere dikkat etmeleri gerekiyor?

Gelini doğru yönlendirmek benim işim ama öncesinde onun fikirlerini de almak benim en önemli görevlerimden bir tanesi. Saçta yüz şekli, makyajda ise göz rengi ve göz şekli önemli. Tüm bu özellikleri göz önüne alarak saç modeli ve makyaj stilini uyguluyorum ve en önemli aşamayı atlatıyoruz.

Bu senenin saç ve makyaj modasında neler var?

Öncelikle benim için moda yıllar sonra bile bakıldığında eskimeyen saç ve makyaj tasarlamaktır. Bu sene sıkça saçta örgüler ve Hollywood dalgalı topuzlar, romantik, masumiyeti hissettiren modeller uyguluyorum, makyajda ise kızıl kahveler smokin makyajlar, eyelinerlar ve nature dudaklarda bu sezonun trendlerinden.

Freelance çalışan bir firma olduğunuz için düğün günü saç ve makyaj hizmetini nerede veriyorsunuz?

Ben ve ekibim Türkiye’nin her yerinde hizmet verebiliyoruz. Anlaşmalı olduğumuz salonlar, düğün mekanları var. Açıkçası gelin özel gününde kendini nerede rahat ve huzurlu hissediyorsa orada servis verebiliyoruz. Buna gelinin kendi evi de dahil.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

ilknur

Düğün Tarihi: 17.10.2014


moda kavramını çok güzel açıklamış gerçekten. yıllar sonra bakılsa bile eskimemek ;)