Elle Style Awards 2014 Kırmızı Halı Kıyafetleri

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

2:17 dakika

29.06.2020

Ülkemizde beşincisi gerçekleşen Elle Style Awards 2014 yılında da her yıl olduğu gibi stiller ödüllendirilirken kırmızı halıdan geçen ünlüler, giydikleri tasarımlar ile önümüzdeki yılın modası olacak nişanlık ve abiye modelleri için kısa bir geçit sundu bize. 2015 yılında hangi renkler, nasıl tasarımlar moda merak ediyorsanız kıcasa inceleyelim.

Kim söylemiş beyaz sadece gelinlik rengidir diye! Görünen o ki 2015 nişanlık modelleri renk skalasına en çok hakim olan renkler beyaz, siyah ve lacivert olacak. Modellerde ise derin yırtmaçlar, sırt dekolteleri ve V yaka abiye modellerini sık sık göreceğiz.

Mini Abiyeler

Transparan ve dantel detaylı Zeynep Tosun tasarımı olan, oldukça iddialı mini elbise modeli ile geceye katılan Burcu Esmersoy, seksiliği ile ön plana çıkarken, 50'li yıllara gönderme yapan Tuba Ünsal masumiyeti çağrıştıran Audrey Hepburn tarzı midi boy bir tasarım tercih etti. Beli ince olan armut vücut tipine sahip olanlar, Tuba Ünsal'ın giydiği gibi belden oturtmalı bir model tercih ederek dikkatleri bel bölgesine çekebilir. Dikdötgen vücut tipine sahip olanlara ise önerim Burcu'nun giydiği tasarım gibi mini elbise tercih ederek tüm dikkatleri bacaklarına çekmeleri. Nişanınız için kısa abiye modellerine mutlaka göz atın!

Transparan ve dantel detaylı kısa abiye modelleri

Derin Yırtmaçlı Abiyeler

Geceye damgasını vuran kesinlikle derin yırtmaçlı elbise modelleri idi. Neredeyse davetlilerin yarısının tercihi yırtmaçlı tasarımlar oldu. Bunların en başarılıları Tülin Şahin, Özge Ulusoy ve Melis Ağazat'tı. Gecenin ev sahiplerinden olan Melis Ağazat, siyah yırtmaçlı, transparan detaylı Nedret Taciroğlu tasarımı ile hem seksi hem de oldukça şıktı. Özge Ulusoy alıştığımız şıklığını bu halıda Begüm Salihoğlu ile taçlandırdı.

Tülin Şahin ve Özge Ulusoy'un da tercih ettiği derin yırtmaçlı abiye modelleri

Dantel Abiye Modelleri

Hiçbir zaman geçmeyen dantel modası, sizi seksi, masum ve aynı zamanda asil gösterebilir. Fakat bu tamamen giydiğiniz tasarım ve yaptığınız saç ve makyaj modeline göre değişir. Mesela Selin Demiratar, transparan detaylı somon rengi Nedret Taciroğlu tasarımı olan kostümünü tercih ederken saçlarına düz ve kahküllü bir şekil verdiği için oldukça masum gözüküyor. Hazar Ergüçlü ise Eda Güngör tasarımı yine transparan detaylı siyah kostümü ile uçlarını hafif dalgalı yaptırdığı saç modeli ile daha seksi bir imaj yaratmış kendine. Unutmayın, seçtiğiniz tasarım, renk ve model kadar saç ve makyajınızda önemlidir. Nişan elbisenizi seçmeden önce mutlaka saç ve makyaj modellerini de incelemelisiniz!

Dantel abiye modelleri ve nişan saçı için örnekler

Beyaz Nişanlık Modelleri

Ödül Törenine Fahriye Evcen, Hande Ataizi, Yasemin Allen, Işıl Reçber gibi ünlüler beyaz tasarımlar ile katıldı. Fahriye Evcen anvelop yırtmaçlı ve V yaka abiye elbise tercih ederken, Hande Atazi Eda Güngör tasarımı bel bölgesinde işlemeleri olan bir tasarım giydi. Işıl Reçber, Fahriye Evcen ve Hande Ataizi'nin elbise renkleri dışında saçlarını hafif dalgalı bir biçimde omuzlarına bırakması ise diğer ortak noktalarıydı.

2015 yılı son moda beyaz nişanlık modelleri

Pelerinli Beyaz Elbise

Gecenin en göz alıcısı Yasemin Allen'ın pelerinli elbise modeli, bana 2012 Oscar Töreni kırmızı halı geçitinde Gwyneth Paltrow'un giydiği Tom Ford tasarımını anımsattı. Aslında iki elbise arasındaki tek ortak nokta pelerin olmasına rağmen bazı tasarımlar ilk kez kim tasarladıysa onunla anılır oluyor. Tıpkı Pronovias gelinlik modelleri ile La Sposa ve Rosa Clara modellerinin benzemesi gibi.

La Sposa ve Rosa Clara tasarımlarıyla pelerinli nişanlık modelleri

Abiye ve Nişanlık Firmaları

En trend söz ve nişan elbiseleri Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Abiye ve nişanlık firmanı seç

Sıradaki Makaleler

Abiye ve Nişanlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Abiye ve Nişanlık Firmaları

Abiye ve Nişanlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum