Bir Akdeniz Gelini Olmak

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

1:06 dakika

08.01.2015

Son yılların en popüler düğün teması olan Akdeniz esintisi, yaz aşığı çiftler için en uygun seçeneklerinden biri olabilir. Siz de Yunan adalarının, Bodrum’un ve Bozcaada’nın mavisini aklınızdan çıkaramıyorsanız bu yazıyı okumadan evlenmeyin!

Gelinlikte Biraz Cesaret

Bir Akdeniz gelini olarak tercihinizi sade gelinlik modelleri arasından yapmalı, adaların verdiği huzur ve dinginliği gelinliğinize yansıtmalısınız. Baştan ayağa tül ve dantellerden oluşan yarım veya takma kollu düğün elbiseleri seçmeye özen gösterin ki hareketleriniz kısıtlanmasın. Tam bir Akdeniz gelini olmak istiyorsanız ise prenses, A kesim ve balık formundaki modellerden uzak durmalısınız. Eh, biraz da cesaretiniz varsa uzun gelinliğinizi duvak yerine floppy şapka ile taçlandırabilir veya kısa bir gelinlik tercih ederek tüm gelinlere meydan okuyabilirsiniz.

Zarif ve sade akdeniz temalı gelinlik modelleri

Ada Teması

Bu senenin en popüler düğün renkleri size de ilham olduysa tüm temanızı ada mavisi ve beyaz olmak üzere iki renkte sabitleyin. Masa süslemelerinde de temanıza sadık kalarak fazla ayrıntıya girmemelisiniz. Beyaz masa örtüsü, su mavisi tonlarında içecekler, ortancalar ve rüstik fenerlerle süslediğiniz dekorunuz davetlilerinize Bodrum havası yaşatacaktır. Gelin çiçeğinizi seçerken mavi ortanca gelin buketi tercih etmeniz hem dekorunuza hem de temanızla uyum sağlayacaktır.

 Akdeniz temalı düğünlere dekor ve süsleme önerileri

Gelinlik İndirimleri

Sude Yağmur Moda Evi
%50 İNDİRİM
60 14
Sude Yağmur Moda Evi

Özel Dikim Gelinliklerimizde %50 İndirim! + Gelin Saçı Ve Makyajı Hediye!...

Eslem Moda
%30 İNDİRİM
61 2
Eslem Moda

Özel Dikim Modellerimiz %30 İndirimle Sizlerle!...

Düğün Pastası ve Davetiye

Son yıllarda düğün pastası seçimlerinde tadından daha çok görünüme önem veriliyor. Siz de temanıza uygun denizyıldızı, midye ve denizatı gibi objelere yer verebilir, rengarenk düğün pastaları arasından beyaz ve lacivert renklerden oluşan pastaları seçebilirsiniz. Davetiyeler için ise tüm Akdeniz renklerini barındıran deniz temalı davetiye modellerinden size en uygunu olacaktır.

Mavi beyaz deniz temalı düğünlerde davetiye ve pasta örneği

Gelinlik Firmaları

Şehrindeki en iyi Gelinlik firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik Firmaları

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Hacer Ömür

20/10/2014

Ortadaki gelinlik çok güzel ve tam bir akdeniz havası var ;)


AK

Aleyna Kabataş

20/10/2014

Evet gösterişli bir pasta olması önemli ama biraz daha önem verilim tat ve görünümünün muhteşem olduğu bir pasta daha mantıklı..