Bir Gelin Anlatıyor: Hazırlıklar Başlarken

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:59 dakika

08.12.2022

Sinem’in düğün hazırlıklarını dinliyoruz…

Hikayem nasıl başladı?

Gelinlik seçerken birçok gelin ilk gördüğü gelinliği aldığından bahseder hep. Ancak bende durum bu şekilde olmadı. Hazır bir gelinlik istediğimden çok emindim. Bu nedenle Vakko ilk tercihim oldu. Vakko İzmir'de yaklaşık 15 adet gelinlik denedikten sonra emin olamadığımdan bir İstanbul seferi yapmaya karar verdik. Herşey böyle başladı.

Gelin hikayesi

İstanbul’a gidiyoruz

Sabah erkenden Ertuğ, annem ve ben İstanbul uçağına bindik. Gezilecek 2 yer var sadece ama zaman az. Önce Vakko Akaretler'e gittik. Ertuğ aşağıda kahvesini içerken biz annemle gelinliklere bakmaya başladık. Burası müthiş bir yer. Gelinlik çok, ayakkabı ve aksesuar çok bol, hizmet inanılmaz özenli. Burada Pronovias ve San Patrick marka 2 gelinliği aksesuarları ve duvaklarıyla seçip Vakko İzmir'e yönlendirdikten sonra, Pronovias İstinye Park'a geçtik. Pronovias'ta da 2 gelinlik beğenip İzmir'e gönderdikten sonra annemi İzmir'e geri göndermeden önce sadece birşeyler atıştırmak için vaktimiz kalmış ancak yürümeye bile halimiz kalmamıştı.

Gelin hikayesi

Süpriz Smokin

İzmir'de kayınvalidemle ve sevdiklerimle gelinliğimi daha rahat seçeceğimi bildiğimden içime bir parça su serpilmişti ama, derdimizin henüz bitmediği aşikardı. Ertesi gün hazır İstanbul'dayken smokinlere göz gezdirmek mantıklı olur diye düşünerek rotamızı Kanyon'a çevirdik. Evlenmeye karar verdiğimiz ilk günden beri Ertuğ'un beyaz ceket giymesini arzu ediyorduk.

Fikrimiz beyaz smokini diktirmek yönündeydi. Bilmediğimizse aradığımız smokinin Harvey Nichols'da bizi bekliyor olduğuydu. Tam üzerine dikilmiş gibi olunca hiç beklemeden Pal Zileri marka smokini kuşak ve papyon setiyle birlikte daha düğüne 2 aydan fazla bir süre varken almış olduk. Geriye sadece ayakkabıları ve gömleği kalan Ertuğ, yarışı benden önde götürüyordu.

Düğün hikayesi

Gelinlikler İzmir’de

Seçtiğimiz gelinlikler Vakko İzmir'e 3 günde ulaşmıştı. Artık sadece son kararı vermek kaldı. Çok zor karar verdiğimden ve kafamı kendi kendime çok kolay bulandırdığımdan sadece bu 4 gelinliğe bakacağıma ve daha fazla aramayacağıma dair kendi kendime söz vermiş olarak Vakko'dan randevu aldım.

Gelin hikayesi

Gelinliğimi Buldum

O gün gerçekten de sadece 4 gelinlik denedim. Ancak İstanbul'da 1 numarada olan gelinliği o gün nedense sevemedim ve belinde taşlı bir kemerle birlikte bir diğerini seçtim. Vakko'da bize çok yardımcı olan asistanımız Müjde bu kararıma çok sevinmiş olacak ki “budur!” dediğimde beni alkışladı. Artık karar verdim, içim rahat. Geriye sadece duvak, taç, ayakkabı ve aksesuarları seçmek kaldı.

Gelin hikayesi

Geriye aksesuarlar kaldı

Duvakla ilgili bir sorun çıkmayacağına emindim. Her ne kadar etrafımdaki herkes dantel bir duvağın bana çok yakışacağını düşünse de ben sade bir duvak takarak gelinliğimi ön plana çıkarmanın daha doğru olduğunu düşünüyordum. Ancak taç ve ayakkabı belli ki bana sorun yaşatacaktı. Onları da Ertuğ'un smokinini tadilat için İstanbul'a götürdüğümüzde aramaya karar verdim.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Günseli Sermi

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Tek değilsin karar verememek konusunda çok fazla dolaştım ve çok fazla gelinlik denedim.


İkbal ünal

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Şans meselesi bunlar aradığın gelinlik zor karşına çıkabiliyor