Düğünde Annelerin Kıyafetleri

''Aman canım benim ne giydiğimin önemi yok.'' diyen anneleri düğüne hazırlamanın sırlarını sizinle paylaştık.

Düğün günü sizin olduğu kadar sizi emek emek büyüten ailelerinizin de günüdür. Düğünde gelinden sonra anneler başrolü paylaşırlar. Ama annelerimiz kendilerine yeterince önem vermezler. “Aman o kadar parayı bir elbiseye vereceğime gider kızıma bir şey alırım.” diye düşünen annelerimiz, ne giyceklerini sorduğunuzda çok önemli değilmiş gibi davranabilirler. Ama bu umursamadıklarından değil de o harcamayı bile size yapmak istediklerindendir.

annekiyafeti1 - düğünde annelerin kıyafetleri

İlgili Olun

Düğün yaklaştıkça, evlilik kararınızı açıkladığınızdan beri çevrenizde pervane olan annelerinizin de sizin yardımınıza ihtiyacı olabilir. Onlara düğünde ne giyeceklerini mutlaka sorun. Muhtemelen hem harcamadan kaçınmak hem de sizin gününüzü çalıyormuş gibi olmamak için eski şık kıyafetlerinden birini giyeceklerini söyleyecekler. Ama onlar da sizin kadar şık olmayı hakediyorlar ve bu konuda sizin biraz ısrarcı olmanız gerekecek.

annekiyafeti2 - düğünde annelerin kıyafetleri

Fikir Edinin

Anneler için dikilen abiyeler genellikle daha ağır, şık ve dekoltesizdir. Bir pazar kahvaltısından sonra bilgisayarınızı kucağınıza alıp annenizin yanına oturun ve onunla beraber abiye elbiseler galerisinden beğendiğiniz modelleri seçin. ''Ah kızım ne gerek var şimdi.'' diye sizi sürekli atlatan annenizi kıyafet bakmaya ikna etmek için daha kolay bir yol olamaz, değil mi?

annekiyafeti3 - düğünde annelerin kıyafetleri

Fikir Belirtin

Siz de annenizin ve kayınvalidenizin kıyafet seçimiyle ilgili olun ve fikir verin. İnanın bu çok çok hoşlarına gidecek. Beğendiğiniz modelleri onlara gösterebilir, alışverişe beraber çıkabilir, hatta kendi gelinliğinizi diktiriyorsanız aynı yere annelerinizin abiyelerini de diktirebilirsin. Üstelik, böylece çok ciddi bir indirim de alabilirsiniz. Zaten sizi kızı olarak benimsemeye hazır olan kayınvalideniz de bu ilgi ve sevginizi asla unutmayacak.

annekiyafeti4 - düğünde annelerin kıyafetleri

Abiye ve nişanlıklar, moda ve trendler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Nişanlık ve abiye elbiseler galerisini gezmek için tıklayın.

Bu makale Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

ST Serap Topakka

ANNEM VE KAYINVALİDEMLE BİRLİKTE GELİNLİĞİMİ HALLETTİKTEN SONRA KIYAFET BAKMAYA ÇIKTIK HİÇ KOLAY OLMADI.

SK Saadet Küçük

Benim annemde şık ve en ucuz kıyafet için 3 gün bütün istanbulu gezdi. son olarak en uygun ve şık kıyafeti buldu sonunda