Uzun Uzun Yolları Aştılar: Aslı ve Korhan!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:28 dakika

28.08.2020

Öncelikle sakin olmanızı öneririm. Planlı şekilde, aşama aşama ilerlemenizi ve bu anların tadını çıkarmanızı... Yetişmeyen ya da unutulan şeyler olsa da düğününüzün keyfini çıkarın!

Nasıl tanıştığınızdan başlayalım!

2006 yılında, 17 yaşında üniversiteye hazırlanırken dershanede tanıştık. O günden bugüne çok zorlu yollar kat ettik. İlişkimizin ilk senesinde, 2007’de Korhan Mersin’de üniversiteye başladı, ben 2008 yılında Muğla’da.

Buradan mezun olduktan sonra 2009’da Korhan Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Mimarlığa geçti, ben ise İzmir’de özel bir firmada çalışıyordum. 2011’de DGS ile Bartın Üniversitesi Makine Mühendisliği’ne geçiş yaptım.

Burada da okuduktan sonra sonunda 2012 senesinde Korhan İzmir Ekonomi Mimarlığa ben Manisa Celal Bayar Makine Mühendisliği’ne yatay geçiş yaparak sonunda İzmir’de aynı şehirde olabildik. Bu aşamada çok yol kat ettik bölümlerimizin ağırlığı, mesafe ve yoğunluk bizi daha da güçlendirdi. Haziran 2014’te mezun olduk ve evlenmeye karar verdik.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Bu kadar zor kavuştuktan sonra evlenme teklifi nasıl geldi?

Eylül 2014’te, Hilton Windows On the Bay 31. katta, Korhan’ın iş hayatına atılması ve ilk maaşını kutlama amaçlı yemeğe çıkmıştık, teklif sürpriz bir şekilde geldi.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Düğün mekanına nasıl karar verdiniz? Seçim yaparken neleri göz önünde bulundurdunuz?

Karar vermemiz zor olmadı, birkaç tanıdığımızın önerisiyle Saime Sultan yalısıyla görüştük ve düğün tarihimizi aldık. Kalitesi, organizasyondaki profesyonelliği ve özellikle deniz kenarında olması bizi çok etkilemişti. Daha önceki düğün organizasyonları hakkında çok iyi duyumlar aldığımızdan seçim yapmamız zor olmadı sonuçtan çok memnun kaldık süper bir düğündü, çok eğlenceli ve dinamik geçti, pist o kadar doluydu ki bir ara eşim beni arıyordu.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim gününü biraz anlatır mısınız?

Düğün fotoğraflarımızı düğün mekanımızın önerisiyle Erssell Photograph Videograph ile çalıştık, daha önceden yaptıkları çekimler ve kısa filmleri inceleyerek farklarını gördük ve kararımız bu yönde oldu. Düğün günü kuaförde hazırlık aşamasından başlayarak, tüm gün bize eşlik ettiler. Gelin almada hem duygusal hem eğlenceli zamanlar geçirdik ve ardından dış çekimlere düğün mekânımızda devam ettik. Çekimi yapan arkadaşlar da eğlenceli ve enerjik olduklarından güzel çekimler yaptık. Özellikle kısa film için bizden güzel anlar yakalamaya çalışırlarken arkadaş grubumuzun da bize katılmasıyla çok eğlendik.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Düğünün teması neydi? Süslemelerde hangi detaylar öne çıktı?

Model Event & Wedding firmasıyla çalıştık, eşimle organizasyon detaylarında abartıdan ve gösterişten hoşlanmadığımız için en sade seçenekler üzerinde durduk. Çokta hoş oldu.

Beyaz-pudra rengi yaz ayı için en ideal ve soft renkler olduğundan seçimlerimiz bu yöndeydi. Masa örtülerimizde beyaz dantel tül örtü, sandalyelerde sadece somon rengi kurdele ve masanın ortasında cam ayna üzerine şamdan, şamdanların ortasında beyaz ağırlıklı aralarında somon rengi çiçekler tercih ettik. Gelin çiçeğimde aynı şekilde beyaz ağırlıklı aralarında somon rengi serpiştirilmişti, kenarlarında da cipsolar.

Nedimelerimle elbiselerinin ve bilekliklerinin rengini pudra olarak planlamıştık ve renkli nedime el buketleriyle de çok şekerlerdi, aynı şekilde gelinlik kurdelemde pudra rengiydi. Ayrıca renkli şekerler konuşma balonları ve bir anı defteri ile küçük bir anı köşesi bulunuyordu.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Gelinliğini nereden aldın Aslı? Nasıl bir modeldi?

Gelinliğimi Relactive Gelinlik’ten aldım. Hayalimde çok kabarık olmayan, straplez ve uzun kuyruklu gelinlik modeli vardı ve oldu. Prova yaklaşık 2 buçuk ay önce başladı ve yoğunluğa bağlı kilo değişimim nedeniyle düğüne bir hafta kala teslim aldım.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Saç ve makyajın için öncesinde prova yaptın mı? Kuaförde hazırlıklar nasıl geçti?

Saç ve makyajımı Soner Saç Tasarım’da yaptırdım. Öncesinde prova yaptık. Hazırlık aşamasında da çekimlerin yapılmasıyla bol heyecanlı ve keyifli anlar yaşadık.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Davetiye tasarımınız ve davetiye sözünüz nasıldı?

Üzerinde minik fotoğraflarımızın ve takvimin yer aldığı bir davetiye tasarlattık.

Davetiye sözümüz ise, "Bu tarihi not et!"di

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

İlk dans için kursa gittiniz mi? Hangi parçada dans ettiniz?

Daha önceden dans hocalığı yapmış arkadaşımız ile birkaç kez çalıştık. İlk dans şarkımız Demis Roussos’dan Forever and Ever’dı.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

Nikah esnasında nikah memurunun sorularından sonra heyecandan duvağı açmada erken davrandık, nikah memurumuz daha değil, daha değil derken, fark eden konukların kahkahası geldi o anımız biraz komikti, hoş bir anı olarak kaldı.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Düğününüzün en güzel anı neydi?

Aslında her anı ayırt edemeyecek kadar güzeldi fakat düğüne girişimiz, eşimin pasta esnasında şampanyayı patlatışı ve herkesin kaçışı…

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

En duygusal anı?

Düğünün bitimine doğru babamla yaptığımız dans ve düğün bitişinde bizi uğurlamaları esnasındaki anlar.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Balayınızı nerede yaptınız?

İtalya'da yaptık. Özellikle Portofino ve Nemi'ye bayıldık!

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Öncelikle sakin olmalarını öneririm ve planlı şekilde vaktinde başlayarak aşama aşama ilerlemelerini ve bu anların tadını çıkarmalarını öneririm. Yetişmeyen ya da unutulan şeyler olsa da düğününüzün keyfini çıkarın.

uzun uzun yolları aştılar: aslı ve korhan!

Tarihi Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Tarihi Mekan kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Tarihi Mekan Firmaları

Tarihi Mekan kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

DC

Didem Cabalar

26/11/2015

Çok muhteşem bir düğün oldu ve çocukluk arkadaşımın yaninda olmak çok güzel bir duygu du ömür boyu mutluluklar aslı korhan inada♥


Dilan Çabuk

23/11/2015

Akıllardan zor silinecek muhteşem bi düğün oldu.. Oradaydım!