Sait Halim Paşa Yalısı

Hızlı Dönüş
Sait Halim Paşa Yalısı


YORUMLAR (10)

+ Yorum Yaz
AY aytaç Düğün Tarihi: 06/09/2015

170 kişilik yemekli bir organizasyon gerçekleştirdim. Yemekler lezzetliydi mekan lokasyon olarak kolay bir yerdeydi yani toplu taşıma araçları rahatlıkla geçiyordu mekan kolay ulaşılabilir bir yerdeydi. Vale sistemi mevcuttu mekanda görsel olarak da gayet güzeldi.

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al
E-mail adresiniz üçüncü kişilerle paylaşılmaz!
FİYAT TEKLİFİ AL

Fiyat talebiniz doğrudan firmaya gönderilir. Sait Halim Paşa Yalısı sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Firma genellikle 24 saat içinde dönüş sağlıyor

Düğün Bütçeni Oluşturmak için


İNDİRİMLER

Kış Düğünlerine Özel %32'ye Varan İndirim Fırsatı!
Kış Düğünlerine Özel %32'ye Varan İndirim Fırsatı!

30 Aralık 2018 Pazar gününe kadar Sait Halim Paşa Yalısı'nın tarihi salonlarında gerçekleştireceğiniz düğün davetlerinize özel avantajlı fırsatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Son Geçerlilik Tarihi: 30/12/2018

%30 İndirimli Kına Paketimizi İncelediniz Mi?
%30 İndirimli Kına Paketimizi İncelediniz Mi?

Kına davetlerine özel paketimizi daha incelemediniz mi?
Min. 100 kişi ve üstü, hafta içi gerçekleşecek kına davetlerinde dekorasyon, dj müzik ve kına kızları ile eğlence yalıdan size hediye !
Hem tarihi atmosferi, hem Boğaz manzarası ile, ister açık isterseniz kapalı alanları ile Sait Halim Paşa Yalısı unutulmaz bir kına için sizleri bekliyor... Hadi hemen bize ulaşın !

Son Geçerlilik Tarihi: 28/12/2018
%32 Kış Düğünlerine Özel %32'ye Varan İndirim Fırsatı!

30 Aralık 2018 Pazar gününe kadar Sait Halim Paşa Yalısı'nın tarihi salonlarında gerçekleştireceğiniz düğün davetlerinize özel avantajlı fırsatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

FİRMA DETAYLARI

 • Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu) 400 TL'den fazla
 • Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi) 300-400 TL
 • Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu) 200-300 TL
 • Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi) 200-300 TL
 • Davet Alanları Açık ve kapalı alan
 • Mekan Özellikleri Bahçe, Deniz kenarında, Yüksek tavan, Kolonsuz salon, Balkon
 • Manzara Boğaz manzaralı, Deniz manzaralı, Bahçe manzaralı

Kapasite

 • Yemekli Kapasite 500-750
 • Konaklama Kapasitesi 50 kişiden az
 • Açık Hava Kapasitesi 750-1.000
 • Kokteyl Kapasitesi 750-1.000
 • Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
 • Otopark Araç Kapasitesi 500-750

Özellik

 • Yemek Servisi
 • Aynı Anda Birden Fazla Düğün
 • Catering Firması Getirme
 • Engelli Girişi
 • Fotoğrafçı Getirme
 • After Party Alanı
 • Organizasyon Firması Getirme
 • Menü Tadımı
 • Işık, Ses ve Sahne Hizmeti
 • Menüde Değişiklik
 • Organizasyon Sorumlusu
 • Vale Hizmeti

Sorular

 • Servis saat kaçta sona eriyor? 02:00
 • Müzik saat kaçta sona eriyor? 02:00
 • Özel menü seçenekleriniz neler? Çocuklara özel, Diyabet, Kosher, Vegan, Vejetaryan
 • Mekanın kısıtlamaları neler? Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • Hizmet verdiğiniz diğer organizasyon türleri? Açılışlar, Baby shower, Bayi toplantısı, Davet ve resepsiyon, Doğum günü, Kına, Kurumsal etkinlikler, Mezuniyet törenleri, Nişan, Parti, Sünnet düğünü

Hakkında

19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin görkemli atmosferiyle büyüleyici Boğaz manzarasını bir araya getiren Sait Halim Paşa Yalısı size, düğününüz için eşi bulunmaz bir mekan sağlıyor. Deniz boyunca uzanan rıhtımı ve denizden ulaşıma imkan sağlayan iskelesi ile yaz düğünleri; tarihi öğelerle bezenmiş salonlarıyla da kış düğünleri için eşsiz alanlar sunuyor.

Hayallerinizin Gerçek Olduğu Unutulmaz Bir Gece
Hayallerinizdeki düğünün en ince detayına kadar gerçekleşmesi için her konuda size destek olacak uzman ekibimiz sizleri bekliyor.

Düğününüzü Birlikte Planlayalım

Planlama sürecinden itibaren düğününüzün her aşamasında yanınızda olacak uzman ekibimiz tüm isteklerinizle özel olarak ilgileniyor.

Düğün paketinizde karşılama kokteyli, tercihe göre belirlenecek 4 course menü, düğün pastası, gelin ile damat için özel hazırlanma odaları ve konaklama hizmeti sunuluyor.
Yemek menünüz sizin tercihleriniz doğrultusunda ödüllü şefimiz tarafından hazırlanıyor. Uzman pasta şefimiz düğün pastanızı sizin seçiminize göre burada yapıyor.
Profesyonel fotoğraf ekibi yalıya adım attığınız andan ayrıldığınız ana kadar sizinle. Bu özel gününüzün her anını yalının en güzel noktalarında ölümsüzleştiriyor.
Çiçek, DJ, dekorasyon gibi diğer tüm ihtiyaçlarınız için sizi, tercihinize en uygun çözüm ortaklarımız ile tanıştırabiliriz.

Unutulmaz Bir Gecenin Ardından Rüya Gibi Bir Başlangıç
Size, unutulmaz bir gecenin ardından yalıdaki odanıza çekilip, evli bir çift olarak yeni hayatınıza Boğaz kenarında başlama keyfini sunuyoruz.

Yalıda evlenen çiftler ihtişamlı yatağı ve nostaljik küvetiyle misafirlerini eski zamanlara götüren balayı süitlerimizde konaklayıp, orijinal vitrayları günümüze kadar korunmuş Türk hamamından faydalanma şansına sahip. Sabah kahvaltılarını ise baş başa Boğaz manzarası eşliğinde yapıp yalının tam anlamıyla keyfine varıyorlar.

19. Yüzyıldan Günümüze Sait Halim Paşa Yalısı

Adını, Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın torunu ve eski Osmanlı Sadrazamı Sait Halim Paşa'dan alan yalı 19. yüzyılın son çeyreğinde Yeniköy'de inşa edilmiştir.
Sait Halim Paşa Yalısı’nın tespit edilen ilk sahipleri Düzoğulları ailesidir. Bilindiği kadarıyla Düzoğullarından kalan yalıyı Aristarhis Ailesi tamamen yıktırmış ve tahmini 1863 yılında yeniden inşa ettirmiştir. Yalı, 1876 yılında Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın oğlu Prens Abdülhalim Paşa’nın mülkiyetine geçmiştir. Ancak o dönemde yalının harap halde olması ve istenilen büyüklükte olmaması nedeni ile Çanakkaleli mimar-kalfa Petraki Adamandidis’e bugünkü biçimiyle yeniden yaptırılmıştır. Abdülhalim Paşa’nın 1890 yılında vefatı ile yalı Paşa’nın dokuz evladına kalmıştır. Sait Halim Paşa, kardeşlerine ait hisseleri satın alarak 1894 yılında yalının tamamına sahip olmuştur. Paşa'nın ölümünden sonra ise yalı varislerine kalmıştır.
Sait Halim Paşa Yalısı 1968’de Turizm Bankası’na satılmış ve bir müddet sadece yabancıların girebildiği kumarhane olarak kullanılmıştır. 1974 yılında tadilattan geçen yalının, asıl büyük renovasyonu 1980-1984 yıllarında, Turizm Bankası tarafından TAÇ (Türkiye Anıt ve Çevre Koruma) Vakfı’na yaptırılarak gerçekleşmiştir. 1989’da T.C. Turizm Bankası, Türkiye Kalkınma Bankası’na dönüştürülünce Sait Halim Paşa Yalısı’nın sahibi Türkiye Kalkınma Bankası olmuştur. Bu dönemde yalının bahçesi yaz aylarında restoran olarak işletilmiş, odalarının bir bölümü müze olarak düzenlenmiştir. Bunun yanı sıra Başbakanlık yazlık konutu olarak da kullanılmış ve zaman zaman resmi toplantılar burada yapılmıştır. 1995 yılında, Başbakanlık resmi konuk evi olarak kullanıldığı sırada yangın geçirmiştir. Yangın sonrası başlatılan restorasyon 2002 yılında tamamlanmıştır. Prof. Dr. Doğan Kuban başkanlığında, yedi danışmanın denetiminde gerçekleştirilen çalışmalar sırasında yapı, yangından önceki haline göre değil de inşa edildiği 1860’lı yıllardaki haline göre restore edilmiş, 2005 yılında 49 yıllığına üst kullanım hakkı özel sektöre devredilmiştir.
Sait Halim Paşa Yalısı günümüzde düğün, toplantı ve davetlerin vazgeçilmez adreslerinden biri olmuştur.

1976 yılı yapımı Kemal Sunal'ın başrolde oynadığı Tosun Paşa filmi Sait Halim Paşa'da çekilmiştir.

Sait Halim Paşa yalısı'nda evlenen ünlüler;
-Engin Hepileri ve Beyza Şekerci
-İsmail Hacıoğlu ve Duygu Kaya
-Buse Terim kına gecesi

İLETİŞİM

0212 963 3985
E-Posta Gönder
Yetkili Kişi Elif Civelek Adres Köybaşı Cd. No:83 Yeniköy
Sarıyer,

YORUMLAR (10)

+ Yorum Yaz
AY aytaç Düğün Tarihi: 06/09/2015

170 kişilik yemekli bir organizasyon gerçekleştirdim. Yemekler lezzetliydi mekan lokasyon olarak kolay bir yerdeydi yani toplu taşıma araçları rahatlıkla geçiyordu mekan kolay ulaşılabilir bir yerdeydi. Vale sistemi mevcuttu mekanda görsel olarak da gayet güzeldi.

SE Selale Düğün Tarihi: 23/08/2015

Gözü kapalı tavsiye ediyorum mekanı.İlgi alaka servis herşey çok güzeldi.Verdiğiniz paranın kat kat hakkını veriyorlar yani.Deniz kenarında çok güzel hoş bir yer.İçerde organizasyon şirketi var zaten herşeyle onlar ilgileniyorlar.100 kişilik muhteşem bir düğündü ve yemekliydi.Yemeklerin görselliği sunumu tatları muhteşemdi.Kötü hiçbirşey yoktu.Otoparkı var ve valesi var mekana yanaşır yanaşmak vale park ediyor araçları.Ezgi hanım vardı ve herşeyle bir bir ilgilendi.Bize düğünden sonra bir gece kalmamız için oda bile verildi.Normalde çiftlere küçük olan oda veriliyormuş ama bizimle ilgili konuştu ve büyük olan odayı ayarladı.Tam istediğim gibi bir düğün oldu.Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir mekan.

FE ferhan Düğün Tarihi: 31/07/2015

Mekan tarihi bir mekan olmasının getirdiği bir güzelliğe sahip. Lokasyon olarak deniz manzarası olması, mekana ayrı bir hava katıyor, 220 kişilik bir organizasyon gerçekleştirdik, yemekliydi, sunumları olsun servisleri olsun lezzeti olsun mekanın kalitesini yansıtıyordu. Mekan çok güzel, ulasım olarak çok rahat ve valesi var.

ME Melike Düğün Tarihi: 21/02/2015

Nişan organizasyonumuzu 21-02-2015 de Sait Halim Paşa Yalısı'nda gerçekleştirdim. Denize sıfır çok romantik bir yer. Çalışanların ilgisi, tarihi bir yer olduğu için rahat edilebilicek bir mekan. Yemekli bir nişan organizasyonu oldu, yemekler muhteşemdi, garsonlar güler yüzlü ve ilgililerdi. Ulaşımda sorun yaşanmadı. Görsellik açısından mekan muhteşemdi. Tarihi bir yer olduğu için her anlamda muhteşemdi.

ÖM ÖMER Düğün Tarihi: 07/09/2014

Manzarası çok hoş bir mekan. Bizim için çok önemli olan o günün tarihi bir mekanda olması ayrı bir büyüydü zaten. Hizmetleri ve güler yüzleriyle bizi çok memnun ettiler. Evlenecek çiftlere tavsiye ederim.

 
Evleneceklere Destek Hareketi
Sait Halim Paşa Yalısı ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Sait Halim Paşa Yalısı hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap