Şarkılarda Buluşan Bir Aşk: Ahsen ve Devrim

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:58 dakika

31.08.2020

O hep saklanacak adam dediler ve evlendiler...

Ve tanıştılar

Sine Büyüka’nın “Oyuncak Adam” şarkısı üzerine sohbet ederken Twitter’da başlayan tanışıklığımız, tesadüf eseri Turkcell Kuruçeşme Arena’da aynı anda bulunduğumuz Ozan Doğulu konserinde gerçek bir ilişkiye dönüştü.

şarkılarda buluşan bir aşk: ahsen ve devrim

Her şey 2012’de

Evlilik kararımızı ailelerimize Temmuz 2012’de açıkladık ve sanırım evlilik hazırlıklarına yavaş yavaş o süreçten sonra başladık. Bildiğimiz tek şey 2012 bitmeden evleneceğimiz ve ne istediğimizdi! Soranlara da hep bu cevabı veriyorduk. Bu nedenle düğün mekanı ile anlaştığımız son bir aya kadar aktif bir hazırlık yapmadığımız söylenebilir.

Yetmiş iki gelinliğin ardından

Bu süreçte benim en çok keyif aldığım aşama gelinlik seçimi aşamasıydı. Ancak istediğimi bulana kadar oldukça fazla gelinlik denediğim (yaklaşık 72 tane) ve üzerine fazla düşündüğüm için bu aşamada hep yanımda olan Devrim için aynı şeyi söyleyemiyorum. Sanırım her ikimizin de en çok keyif aldığı aşama evimizi döşemekle ilgilendiğimiz anlardı.

şarkılarda buluşan bir aşk: ahsen ve devrim

Parti konseptine yakın bir mekan

Biz hayatlarımızı resmi olarak da birleştirmeye karar verdikten sonra “Evleniyoruz, gelin birlikte kutlayalım.” mantığı ile hareket ettik. Düğün bizim için sevdiklerimizle doyasıya eğlendiğimiz bir davet olmalıydı. Bu nedenle klasik ve romantik bir düğün mekanından çok, parti konseptine yakın bir mekan bulmamız gerekiyordu. Kış ayında evleneceğimiz için İstanbul trafiği, hava durumu gibi hususları düşündüğümüzde, otel bünyesinde bir mekanın daha uygun olacağına karar verdik. Düğün davetleri yanında parti, konser gibi birçok organizasyona ev sahipliği yapan bir mekan olan Maslak Sheraton Oteli’nin üçüncü katında bulunan Valentin’i gördüğümüzde kararımızı verdik. Baktığımız ilk ve son mekan Valentin oldu. Eren Talu imzası taşıyan siyah dekorasyonu yanında -ki siyah benim en sevdiğim renktir- otel içinde hizmet vermesi, yemek ve eğlence hususunda profesyonel bir ekip ile çalışması, gece 02.00’ye kadar organizasyonun devam etme olanağı gibi bizlere sunduğu diğer tüm imkanlar ile istediğimiz bir yerdi.

şarkılarda buluşan bir aşk: ahsen ve devrim

Eğlence odaklı detaylar

Bizim için en önemlisi gelin ve damat olarak öncelikle bizim, sonrasında misafirlerimizin eğlendiği bir davet olmasıydı. Eğlence odaklı detaylara önem verdik. Kokteyli, nikah töreni, masa ziyaretleri ve ilk dansıyla klasik formatta başlayan düğünümüzü parti havasına sokmak için maskeler, şapkalar, marakas gibi parti malzemeleri temin ettik. Tayla Koray Orkestrası’ndan agresif saksafon ve perküsyon ile anlaştık. Düğünümüzde ilk dans müziği hariç hiç slow müzik çalmadı, neredeyse tüm masalar sahnede bizimle eğleniyordu. Ayrıca müziğin canlanmasıyla birlikte sahne alan Big Shot ekibi bütün bir gece boyunca hazırladıkları ve ikram ettikleri kokteylleriyle eğlencenin dozunun artmasına katkıda bulundular.

şarkılarda buluşan bir aşk: ahsen ve devrim

Özel bir logo

Davetiyemizin fikrini Devrim buldu ve ajansında tasarlattı. Bir de isimlerimizden ve düğün tarihimizden oluşan bir logomuz oldu. Bu logoyu nikah şekeri, hoş geldiniz kartları, yer numara kartları gibi detaylarda da kullandık. Nikah şekeri ile el çiçeğimi ise halamla (Gülşah Bal) birlikte tasarladık ve yaptık. Nişan hediyeleri için Neko Wedding ile çalışmıştım, kesinlikle tavsiye ederim.

şarkılarda buluşan bir aşk: ahsen ve devrim

Gelinlik & Damatlık

Gelinlik olarak Erenköy Beyaz Butik Mağazası’ndan Cymbeline Paris’in Falbala isimli modelini seçtim. Ağustos ayında satın aldım. Damatlığı ise düğünden iki hafta önce Cacharel’den aldık.

Organizasyoncu damatla her şey kontrol altında

Düğünden bir gece önce 22.00’a kadar ofiste çalıştığımı düşünürsek nasıl olup da düğün günü bir aksilik ile karşılaşmadığımıza şaşırıyorum. Bunda Devrim’in organizasyon işi yapıyor olmasının büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. İkimiz de yoğun çalıştığımız ve düğünü sadece bir “organizasyon” olarak gördüğümüzden sanırım çok planlı hareket ettik. Bunda düğünümüzde birlikte çalıştığımız tüm firmaların profesyonel yaklaşımlarının da büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.

şarkılarda buluşan bir aşk: ahsen ve devrim

Alev alan bir pasta macerası

Aslında Türkiye’de evlilik süreci başlı başına komik bir olgu… Nişan pastamızın üzerindeki süs çiçeği, maytaplardan sıçrayan kıvılcımların alev almasıyla yandı. Bütün resimlerde alev alan pastaya bakıp gülüyoruz. Süreçteki en komik olay sanırım bu!

şarkılarda buluşan bir aşk: ahsen ve devrim

Çifte Balayı

Biz iki balayı yaptık. İlki düğün öncesi hazırlıklara başlamadan, evlilik kararımızı kutlamak için gittiğimiz Güney Fransa seyahatimizdi. İkincisi ise düğünden sonra dinlenme amaçlı gittiğimiz Casablanca ve Marrakesh’den oluşan Kuzey Afrika seyahatimiz.

Otel Düğünleri

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Otel kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Otel Firmaları

Otel kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

AY

aylin yakın

Düğün Tarihi: 21.10.2014


düğün olayına bakış açılarımız aynı. hayalimdeki düğünün hikayesini okudum resmen :) mutluluklar..