Kına Gecesi Malzemeleri Arayan Gelin Adaylarına Kına Aksesuarları Firmaları

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:54 DK

08.02.2019

Düğünden önceki son basamak olan kına gecesi için hazırlıklarını yapmaya başladın ve kına aksesuarları konusunda da yardım istiyorsan tam olarak doğru yerde olduğunu bilmelisin! Burada aradığın her şeyi bulabileceğin firmalar mevcut! Tabii bu firmalara geçmeden hemen önce sana biraz kına malzemeleri ve aksesuarları hakkında bilgi vereceğim. İşte başlıyoruz…

Kına Malzemeleri Nelerdir?

Geleneklerimize göre kına, evlenecek genç kızlara kendilerini evliliğe ve evine adasın diye yakılır. Ayrıca yakılan kınanın evlenecek çiftleri bütün kötülüklerden ve nazardan koruyacağına inanılır. Kısaca kına gecesi töreni aslında evliliğin kutsanması anlamını taşır. Peki, kına gecesinin malzemeleri nelerdir? Bindallı, kaftan, kına, kına el gülü, kına kesesi, kırmızı pullu duvak, kına sepeti, kına tepsisi ve daha birçok kına aksesuarları. eu3x44oi72hpomrs - kına gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarına kına aksesuarları firmaları Kına gecesi için en çok önem vermen gereken şey kıyafetin. Bindallı ve kaftan modelleri arasından birini tercih ederek geleneksel bir kına gecesi töreni hazırlayabileceğin gibi, abiye elbise giyerek de modern bir kına eğlencesi organize edebilirsin. Burada seçim tamamen senin! Bu arada çoğu kimsenin düştüğü bir hataya senin de düşmeni istemiyorum. Bindallı ve kaftan birbirlerine benzerlik gösteriyor olabilirler ama farklı tasarımlardır. İşte bindallı ve kaftan arasındaki farklar:

gcqlcaecttlq7dni - kına gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarına kına aksesuarları firmaları
  • Bindallı için daha ince kumaşlar tercih edilirken kaftan için ağır ve değerli kumaşlar seçilir.
  • Bindallı parlak ve canlı renklere sahiptir. Kaftan ise koyu ve mat tonlarda hazırlanır.
  • Bindallının üzerinde çiçekler, yapraklar ve dal motifleri bulunur. Kaftanın üzerinde düğme ya da işlemeler vardır.
  • Kaftan, bindallıya göre çok daha gösterişlidir ve ağır bir görünümü vardır.

Kına Gecesi Aksesuarları

Kına gecesinin bazı aksesuarları vardır ve hemen hemen her kına gecesinde de görürüz. İşte o aksesuarlar:

Kına Tahtı

Kına tahtı, kına yakma töreni esnasında gelinlerin oturtulduğu tahta verilen isimdir. Eskiden kına tahtı yerine gelinler bir sandalyeye oturtulur herkes etrafında dans eder ve kına ondan sonra yakılırdı. Günümüzde ise bu gelenek biraz değişti. Eğer sen de küçük bir harem konsepti oluşturmak istiyorsan anlaşacağın organizasyon firmasından kına tahtı talebinde bulunmayı ihmal etme.

i92ax126odntdx0y - kına gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarına kına aksesuarları firmaları

Kına Tepsisi

Kına tepsisi elbette kına gecelerinin en vazgeçilmez aksesuarıdır. Üzerinde mumların yandığı tam ortasında da kınanın karıldığı tasın olduğu tepsi, gelinin duvağı örtüldükten sonra kına yakılması için ortaya getirilir. Kına yakılmadan önce kına tepsisi gelinin başında döndürülür ardından da kınayı yakması için evli ve mutlu bir kadına verilir. Kına tepsisi oldukça süslü bir tepsidir. Genellikle kırmızı ve beyaz tüllerle süslenir.

bhqat9hepqihhhx6 - kına gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarına kına aksesuarları firmaları

Kına Hediyelikleri

Eskiden kına gecelerinde gelen misafirlere kuruyemiş kesesi ve kına paketi hediye edilirdi. Şimdilerde kına hediyelikleri oldukça çeşitli diyebilirim. Sevdiklerine kına hatırası olarak birçok şey verebilirsin. Rujlar, tüylü aynalar, ojeler, minik çerçeveler, şeker kutuları, magnet, mücevher kutusu, yelpaze, minik parfüm şişesi, kokulu mum, süslü taraklar, minik kremler, bileklikler, sabunlar, tokalar ve anahtarlıklar aklıma gelen kına hediyeliklerinden yalnızca bazıları. Bu listeyi çeşitlendirmek elbette senin elinde.

huuryhh4n867klip - kına gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarına kına aksesuarları firmaları

Kına gecende hangi şarkıların çalınacağına karar verdin mi? Bu müzik listesine göz at: Kına Gecesi Şarkıları ve Kına Türküleri

Kına Paketi

Kına gecesinde kına yakma töreninin ardından misafirlere kuru kına paketleri verilir. Böylece misafirler kınayı istedikleri zaman kendileri de kullanabilirler. Kına paketlerinin üzerine kınası olan gelinin adı ve kına gününün tarihi not düşülür. Bir nevi kına hatırası olan kına paketleri gecenin sonunda konuklara kına kesesiyle birlikte dağıtılır.

Kına Kesesi

Kına kesesi, hazırlanılan kına paketlerinin ve kına ikramlığının konulduğu kesedir. Damat tarafının hazırlattığı kuruyemişler, lokumlar veya farklı ikramlıklar keselere doldurulur ve kına paketinin de konulduğu kese ile birlikte gelen konuklara kına hatırası olarak dağıtılır. Eğer konuklarınıza lavanta dağıtmak isterseniz de onları da keselerin içerisine koyarak dağıtabilirsiniz.

73zf1cxe4uh0zimu - kına gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarına kına aksesuarları firmaları

Kına Aksesuarları Satan Firmalar

Kına gecesi malzemeleri hakkında detaylı bilgiler verdiğime göre artık kına aksesuarları firmalarından bahsedebilirim. İşte tüm bu malzemeleri kolayca temin edebileceğin firmalar:

Henna Home

Hem kına gecesi kıyafetleri hem de çeşitli kına aksesuarları bulabileceğin bir yer olan Henna Home, Kadıköy'de yer alıyor. Yapman gereken tek şey kına gecesi kıyafetinin nasıl olmasını istediğine karar vermek ve yüzlerce model arasından bütçene ve sana en uygun olanı seçmek olacak. Üstelik Henna Home sana kına malzemelerini kiralama seçeneği de sunuyor. Seçtiğin kıyafete uygun renklerde kına tepsisi, kına sepeti, hediyeler, keseler ve çerezlikleri de senin için özel olarak hazırlayacaklarını bil istiyorum.

hennahome - Yüzlerce modelde kına gecesi

Ada Moda

İşte sana birbirinden güzel kına gecesi elbiseleri ve kına malzemeleri bulabileceğin bir firma olan Ada Moda! Bayrampaşa'da yer alan Ada Moda, Osmanlı ve Balkan geleneklerini el işçiliği ile birlikte harmanlıyor. Bindallı konusunda gelinlere el işlemesi, yakalı kaftanlar, sultan, hanedan, balkan serileri ile birçok seçenek sunduklarını söylemeliyim. Sultan ve haneden seçeneğini kına gecesinde damadın kınaya dahil olduğu anlar için değerlendirebilirsin.

adamoda_kina - Kına gecesi elbiseleri

Galeri Özcan

Şişli Feriköy'de bulunan Galeri Özcan, yarı değerli taşlarla istediğin ürünü ve tasarımı yaptırabileceğin oldukça hoş bir firma. Ben senin için bir kına tepsisi örneği seçtim. Fakat kına tacı istersen de Galeri Özcan’da aradığını bulabileceğinden eminim.

galeriozcan_makale_12_05 - Değerli taşlarla

Madame E Wedding

İstanbul, Esenyurt’ta bulunan Madame E Wedding, özellikle bekarlığa veda aksesuarları ile ön plana çıkıyor. Tabii bunun yanı sıra el aynaları, kına hatırası hediyelikler, tefler, darısı başına listeleri ve daha fazlasını da sana vaat edebilecek çeşitliliğe sahip. Kına ve bekarlığa veda aksesuar firması olan Madame E Wedding kına gecesi, bekarlığa veda, gelin hamamı, düğün, nişan gibi tüm mutlu günlerinde seninle.

madame_e - Bekarlığa veda aksesuarları

Gizli Alışveriş Sepetim

Kalite ve ürün çeşitliliği konusunda çiftlerin gönlünü kazanmış olan Gizli Alışveriş Sepetim'de, "bride to be" tişörtlerinden teflere, duvaklı taçlara ve sıra dışı hediyeliklere kadar her şeyi bulabileceğini biliyorum. Özel tasarım bir şeyler istiyorsan mutlaka bu firma ile iletişime geçmeni tavsiye ederim.

gizli_alisveris_sepetim - Bride to be

Locca Kına

İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren Locca Kına’da bindallı, kına takımı, kına süslemesi, kına mumu ve kına tepsisi gibi pek çok aksesuar seçeneğini bulabilmenin yanı sıra senin için davul şov, zenne ve oryantal gibi organizasyonları da planladığını bilmelisin. Uygun bütçeli bir kına organizasyonu yapmak isteyen gelin adayları için de kiralama seçeneği sunan Locca Kına, her talebe karşılık verebilecek firmalar arasında yer alıyor.

njzkj9g7tl1fzzc0.jpg - kına gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarına kına aksesuarları firmaları

Nişantaşı Tasarım

Nişantaşı Tasarım tüm özel günlerinde yanında olabilecek aksesuar çeşitliliğine ve deneyime sahip bir firmadır. Kına gecen için kına tahtı kiralayabilir ya da bekarlığa veda partisi için gerekli olan tüm malzemeleri sorunca onlardan temin edebilirsin. Canlı müzik organizasyonu yapmak istiyorsan sanatçı bulma işini neden Nişantaşı Tasarım’a bırakmayasın ki? Sana bu konuda yardımcı olmak için gönüllüler! Kına ürünleri, kına setleri, gelin hamamı setleri, kına ve partiler için her şey bir tık uzağında…

3hzxns4bstu4ojkv - kına gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarına kına aksesuarları firmaları

İşte kına gecesi için temin etmen gereken malzemeler ve bu malzemeleri bulabileceğin firmaları senin için listeledim. Eğer aklına takılan sorular ya da bizimle paylaşmak istediğin deneyimlerin varsa haydi, hemen yoruma bırak!

Şehrindeki En İyi Kına ve Bekarlığa Veda Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

KINA MEKANLARI

Sıradaki Makaleler

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (0)