Hamamda Kına Gecesi İsteyen Gelin Adaylarına Gelin Hamamı Önerileri

Ne yalan söyleyeyim eski Türk filmlerinden sahneler canlandı gözümde... Tosun Paşa'daki gelin hamamı sahnesi, Adile Naşit'in kahkahaları, tefler, sarmalar, göbek havaları... Tam bir şenlik havası! Nostalji yapalım dedim ve hamamda kına gecesi yapmak isteyen gelin adaylarına muhteşem seçenekler buldum. İşte İstanbul'dan bir gelin hamamı mekanları seçkisi!

Cağaloğlu Hamamı

Şimdi daha önce hiç hamama gitmemiş ya da hamamda bir kına organizasyonuna katılmamış olanlarınız için açıklayayım. Diğer hamamlardan farklı olarak tarihi bir hamam olan Cağaloğlu Hamamı'nda gelin hamamı, kına gecesi ve bekarlığa veda partisi bir arada organize edilebiliyor. Hamam içerisinde gelin, göbek taşında darbuka eşliğinde oynatıldıktan sonra kese ve masaj servisi ile düğün öncesi gelin bakımının ilk adımlarını da atmış oluyor. Yani her anlamda kurtlarınızdan eser kalmıyor.

Cağaloğlu Gelin Hamamı göbek taşından bir görünüm

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

455 yıllık tarihi ile Hürrem Sultan'ın Mimar Sinan'a yaptırdığı Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Ayasofya ile Sultanahmet Camii arasındadır. Organizasyon tecrübesi ile özel hizmetler sunmakla birlikte gelin hamamının yanı sıra; damat hamamı, motivasyon gruplara ve kurumsal kapalı gruplara da etkinlikler düzenleniyor. Osmanlı usulü hamam seti ile kanun, ud ve ritim sazlardan oluşan müzik sefası ile tarihin hamam ritüelleri canlanıyor!

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

Kılıç Ali Paşa Hamamı

İstanbul gelin hamamı mekanları arasında son dönemde çok popüler olan Kılıç Ali Paşa Hamamı, Beyoğlu'nda bulunuyor. Tam bir nostalji, harika bir deneyim, muhteşem bir atmosfer! Göbek taşında gümüş hamam tasıyla gelin yıkamadan şarkılara türkülere, geleneksel kına merasiminden hamam keyfine harika bir kına organizasyonu yapabilirsiniz. Kapasitesinin 50'den az olduğunu ve kaftan, bindallı gibi kına kıyafetlerini temin ettiklerini de söyleyebilirim.

Kılıç Ali Paşa Hamamı gelin hamamı alanı

Tulipa SPA

Hamamda kına yapacağım ama aslında hem nostaljik bir programla eğlenmek hem de gün boyu kişisel bakım hizmetleriyle şımartılmak istiyorum diyen gelin adayları için doğru adres, Tulipa SPA. Göbek taşında meyve ikramı, kına seremonisi, havuz başında şerbet ikramı nostaljik kına programının sadece bir kısmı... Eğlencenin ardından ise masaj olsun, buhar banyosu olsun, cilt bakımı olsun dilediğiniz şekilde bakım yaptırabilir, dinlenebilir ve kendinizi şımartabilirsiniz. Ne yalan söyleyeyim yazarken bir iç geçirdim, günün ikinci kısmına beni de davet edebilirsiniz!

Titanic Business Kartal

Gelin hamamı organizasyonu için sakin, dinlendirici, kişisel bakıma dayalı, yakın arkadaşlarla geçirilecek mis gibi bir gün için Titanic Business Kartal en çok tercih edilen mekanlardan biri. Böyle bir günü bir otel konforunda yaşamak isteyen gelin adayları, temizliği ve profesyonelliğinden şüphe etmeyecekleri Titanic Business Kartal'ı seçiyor.

Elite World İstanbul

Elite World Hotels Taksim'de yer alan ve kına hamamı olarak en çok tercih edilen mekanlardan biri. Mermerden Türk hamamına sahip otelin en çok tercih edilme sebepleri arasında merkezi konumu da yer alıyor. Üstelik Düğün.com üyelerine özel menü seçenekleriyle, kına günü aileleriniz için ayrılmış kullanım odaları ve gelin hamamı hediyesiyle de şımartılıyorsunuz.

İstanbul Marriott Hotel Şişli

Düğün davetinizin yanı sıra nişan, kına ve gelin hamamı da organize edebileceğiniz İstanbul Marriott Hotel , bu özelliği ile gelin adaylarının ilgisini çekiyor. Çünkü pek çok gelin adayı hem yemekli bir kına gecesi organizasyonu hem de gelin hamamı yapmak istiyor böylece ikisi için de aynı mekanla anlaşıyor. Birer gün arayla 2 farklı etkinlik düzenliyor. Siz de bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

İstanbul Marriott Hotel Şişli gelin hamamı

Emirhan Palace Hotel

Osmanlı tarzı bir dekorasyonu olan Emirhan Palace Hotel de kına organizasyonunu hem bir davet hem de gelin hamamı yapmak isteyenler için uygun bir seçenek. Son derece konforlu olan otel Avcılar'da bulunuyor. Hakkında yapılan yorumlara bakılırsa temizliği ve personelinin güler yüzü ile öne çıktığını söyleyebilirim.

Emirhan Palace Hotel gelin hamamı

Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

23 kategori ve 27 şehirde düğününle ilgili
aradığın her şey burada.

Görüşleriniz için teşekürler.

Fikrini almak istiyoruz. Neleri beğendin, neleri beğenmedin bu formu kullanarak bize bildirebilirsin.