Hamamda Kına Gecesi İsteyen Gelin Adaylarına Gelin Hamamı Önerileri

Düğün günün sonunda gelip çattı ve sen tüm bu hazırlık sürecinde kendine zaman ayıramadığını fark ettin değil mi? Sıkı dur, harika bir önerim var senin için! Düğününden yaklaşık bir hafta önce tüm sevdiklerini toplayıp, harika bir hamam sefası organize etmeye ne dersin? Kulağa hoş geliyor değil mi? Öyleyse bu yazı tam da senin için. Gelin hamamı organizasyonunda neler yapılır, gelin hamamı kıyafetleri nelerdir ve malzeme seçimi nasıl yapılmalı, hangi hamamlar tercih edilebilir gibi pek çok sorunun cevabını bu yazıda bulacaksın.

Nedir Bu Gelin Hamamı Organizasyonu Dedikleri?

Sizi bilmem ama ben gelin hamamı adetini oldukça keyifli buluyorum. Bu nedenle de Osmanlı’dan miras kalan bu kültürel ve eğlenceli geleneğin, gelin adayları tarafından son dönemlerde yeniden rağbet görmesine hiç şaşırmıyorum. Bugün gelin hamamlarının organize edilme nedeni, eskiden olduğu gibi gelinlerin kayınvalideleri tarafından fiziksel olarak incelenmeleri amacını taşımıyor. Neyse ki bu adet çok eskilerde kaldı. Gelin adayları artık, hem sevdikleriyle samimi bir ortamda hoşça vakit geçirip, düğün stresinden biraz olsun uzaklaşmak hem de yeni aile fertleriyle ile biraz daha yakınlaşmak için bu geleneksel uygulamayı sürdürüyor.

Gelinin düğün öncesi bakımını yapabildiği bu organizasyonun genellikle kına gecesi ve bekarlığa veda partisi konseptleriyle birleştirilerek uygulandığını görüyoruz. Bunun için tarihi hamamlar tercih edebileceği gibi, otellerin gelin hamamı paketleri de değerlendirilebilir. Bu paketler içerisinde spa ve soğuk oda seçenekleri bulunabiliyor. Ben aşağıda düşünebileceğin önemli hamamları sıraladım. ‘Fiyatlar nedir, ne değildir’ diye araştırma yapmak da sana kalıyor.

telqqojrgnhr3na4 - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Gelinin hamama çalgıcılar tarafından çalınan müzikler eşliğinde girmesi ile başlayan organizasyon, daha sonra sırasıyla yıkanma ve kına faslı ile devam ediyor. Hamam kınası yakıldıktan sonra ise gelin ve arkadaşlarının gönüllerince göbek atıp, tüm kurtlarını döktükleri işin eğlence kısmına geçiliyor. Bu kadar efor harcadıktan sonra da lezzetli şeyler yiyerek enerji toplamadan olmaz. Göbek taşı sarma, poğaça, börek gibi yiyecekleri evde yapıp götürebileceğin gibi yiyecek ve içecek ikramlarının yer aldığı bir açık büfe de ayarlayabilirsin. Tercih senin.

Gelin Hamamı Aksesuarları Nelerdir?

Gelin hamamı malzemeleri deyince ilk akla peştemal geliyor. Bunun yanı sıra yıkanma faslında rahat edebilmen için bikini ya da mayonu da yanını almanı öneriyorum. Çoğu zaman damadın annesi geline, içerisinde duş jeli, sabun, krem, kese, havlu, tarak, topuk taşı gibi malzemelerden oluşan bir set getiriyor. Eğer sen de davetlilere hoş birer jest yapmak istersen küçük sabunlar, ojeler, kolonyalardan oluşan hediyelik setler hazırlayabilirsin.

sxoqtuffzlgx8yzq - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Eğer hamamda kına ve bekarlığa veda eğlencesi yapacaksan, kına malzemelerinin yanı sıra bindallı, kaftan gibi gelin hamamı kıyafetleri de ayarlamalısın. Ayrıca hamam sefanın unutulmaz olmasını istiyorsan iyi bir playlist hazırladıktan sonra, dansöz kıyafeti, tef, zil, shakira kemeri gibi hamam eğlencesinin vazgeçilmez malzemelerini de yanından eksik etmemelisin.

İstanbul’da Gelin Hamamı Mekanları Arayanlar Buraya!

Ne yalan söyleyeyim eski Türk filmlerinden sahneler canlandı gözümde... Tosun Paşa'daki gelin hamamı sahnesi, Adile Naşit'in kahkahaları, tefler, sarmalar, göbek havaları... Tam bir şenlik havası! Nostalji yapalım dedim ve hamamda kına gecesi yapmak isteyen gelin adaylarına muhteşem seçenekler buldum. İşte İstanbul'dan bir gelin hamamı mekanları seçkisi!

Cağaloğlu Hamamı

Şimdi daha önce hiç hamama gitmemiş ya da hamamda bir kına organizasyonuna katılmamış olanlarınız için açıklayayım. Diğer hamamlardan farklı olarak tarihi bir hamam olan Cağaloğlu Hamamı'ndagelin hamamı, kına gecesi ve bekarlığa veda partisi bir arada organize edilebiliyor. Hamam içerisinde gelin, göbek taşında darbuka eşliğinde oynatıldıktan sonra kese ve masaj servisi ile düğün öncesi gelin bakımının ilk adımlarını da atmış oluyor. Yani her anlamda kurtlarınızdan eser kalmıyor.

cagaloglu_hamami - Cağaloğlu Gelin Hamamı göbek taşından bir görünüm

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

455 yıllık tarihi ile Hürrem Sultan'ın Mimar Sinan'a yaptırdığı Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Ayasofya ile Sultanahmet Camii arasındadır. Organizasyon tecrübesi ile özel hizmetler sunmakla birlikte gelin hamamının yanı sıra; damat hamamı, motivasyon gruplara ve kurumsal kapalı gruplara da etkinlikler düzenleniyor. Osmanlı usulü hamam seti ile kanun, ud ve ritim sazlardan oluşan müzik sefası ile tarihin hamam ritüelleri canlanıyor!

syvnqh2nt0s2arv5 - Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

Kılıç Ali Paşa Hamamı

İstanbul gelin hamamı mekanları arasında son dönemde çok popüler olan Kılıç Ali Paşa Hamamı, Beyoğlu'nda bulunuyor. Tam bir nostalji, harika bir deneyim, muhteşem bir atmosfer! Göbek taşında gümüş hamam tasıyla gelin yıkamadan şarkılara türkülere, geleneksel kına merasiminden hamam keyfine harika bir kına organizasyonu yapabilirsin. Kapasitesinin 50'den az olduğunu ve kaftan, bindallı gibi kına kıyafetlerini temin ettiklerini de söyleyebilirim.

s3ydpch86po233h0 - Kılıç Ali Paşa Hamamı gelin hamamı alanı

Tulipa SPA

Hamamda kına yapacağım ama aslında hem nostaljik bir programla eğlenmek hem de gün boyu kişisel bakım hizmetleriyle şımartılmak istiyorum diyen gelin adayları için doğru adres, Tulipa SPA. Göbek taşında meyve ikramı, kına seremonisi, havuz başında şerbet ikramı nostaljik kına programının sadece bir kısmı... Eğlencenin ardından ise masaj olsun, buhar banyosu olsun, cilt bakımı olsun dilediğin şekilde bakım yaptırabilir, dinlenebilir ve kendini şımartabilirsin. Ne yalan söyleyeyim yazarken bir iç geçirdim, günün ikinci kısmına beni de davet edebilirsin!

tulipa - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Titanic Business Kartal

Gelin hamamı organizasyonu için sakin, dinlendirici, kişisel bakıma dayalı, yakın arkadaşlarla geçirilecek mis gibi bir gün için Titanic Business Kartal en çok tercih edilen mekanlardan biri. Böyle bir günü bir otel konforunda yaşamak isteyen gelin adayları sevdikleriyle birlikte, otelin sadece kadınlara ayrılan 25 kişilik Türk hamamı bölümünde düğün öncesi tüm streslerini ve yorgunluklarını atabilir.

titanic - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Elite World İstanbul

Elite World Hotels Taksim'de yer alan ve kına hamamı olarak en çok tercih edilen mekanlardan biri. Mermerden Türk hamamına sahip otelin en çok tercih edilme sebepleri arasında merkezi konumu da yer alıyor. Üstelik Düğün.com üyelerine özel menü seçenekleriyle, kına günü aileleriniz için ayrılmış kullanım odaları ve gelin hamamı hediyesiyle de şımartılıyorsun.

elite_world - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

İstanbul Marriott Hotel Şişli

Düğün davetinin yanı sıra nişan, kına ve gelin hamamı da organize edebileceğin İstanbul Marriott Hotel , bu özelliği ile gelin adaylarının ilgisini çekiyor. Çünkü pek çok gelin adayı hem yemekli bir kına gecesi organizasyonu hem de gelin hamamı yapmak istiyor böylece ikisi için de aynı mekanla anlaşıyor. Birer gün arayla 2 farklı etkinlik düzenliyor. Sen de bu seçeneği değerlendirebilirsin.

yy9acyefz3xxfhow - İstanbul Marriott Hotel Şişli gelin hamamı

Şehrindeki 822 Kına ve Bekarlığa Veda Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.