Hamamda Kına Gecesi İsteyen Gelin Adaylarına Gelin Hamamı Önerileri

Düğün günün sonunda gelip çattı ve sen tüm bu hazırlık sürecinde kendine zaman ayıramadığını fark ettin değil mi? Sıkı dur, harika bir önerim var senin için! Düğününden yaklaşık bir hafta önce tüm sevdiklerini toplayıp, harika bir hamam sefası organize etmeye ne dersin? Kulağa hoş geliyor değil mi? Öyleyse bu yazı tam da senin için. Önce hamam sefası yapabileceğin İstanbul'daki gelin hamamı önerilerinde bulunacağım daha sonra, gelin hamamı nedir, gelin hamamında neler yapılır, gelin hamamı kıyafetleri nelerdir ve malzeme seçimi nasıl yapılmalı gibi pek çok sorunun cevabını vereceğim.

İstanbullular İçin Gelin Hamamı Önerileri!

Daha düğün günü gelmeden şenlikli eğlencelere ne dersin? Topla kız arkadaşlarını gelin hamamına gidiyorsun! Ne yalan söyleyeyim eski Türk filmlerinden sahneler canlandı gözümde... Tosun Paşa'daki gelin hamamı sahnesi, Adile Naşit'in kahkahaları, tefler, sarmalar, göbek havaları... Tam bir şenlik havası! Nostalji yapalım dedim ve hamamda kına gecesi yapmak isteyen gelin adaylarına muhteşem seçenekler buldum. İşte İstanbul'dan bir gelin hamamı mekanları seçkisi! Gelin hamamı fiyatları İstanbul'da ne durumda diye de merak ediyorsan, mekanlardan fiyat teklifleri almayı da unutma.

Külliye Hamamı

Daha önce hiç hamama gitmemiş ya da hamamda bir kına organizasyonuna katılmadıysan, Külliye Hamamı'nda sultanlara yakışır bir hamam sefası seni bekliyor. Osmanlı saraylarına özgü hamam konsepti sunan mekan, Sancaktepe ilçesinde.

Peki gelelim "Gelin hamamında ne giyilir?" sorusuna. İster hamamda kına geceni yap ister sadece gelin hamamı organizasyonu düzenle, hamamın bindallı ve kaftan gibi geleneksel kıyafetler ile peştemali temin ettiğini bilmelisin. Yani ayrıca bir firma ile gelin hamamı kıyafetleri için anlaşma yapman gerekmeyecek.

Kına takımı, kına süslemesi, müzik gibi tüm hizmetleri sunan Külliye Hamamı'nda ayrıca yağlı masaj, maske, peeling yaptırarak düğün öncesi bakımını da aradan çıkarabilirsin. Külliye Hamamı'nın gelin hamamı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için iletişime geçmeni öneririm.

8wsjzsm1hfw5nuol - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

455 yıllık tarihi ile Hürrem Sultan'ın Mimar Sinan'a yaptırdığı Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Ayasofya ile Sultanahmet Camii arasında.

Gelin hamamının yanı sıra; damat hamamı, kurumsal kapalı gruplara da etkinlikler düzenleyen Hürrem Sultan Hamamı, Osmanlı usulü hamam seti ile tüm yorgunluğunu üzerinden atabilirsin. Ayrıca kanun, ud ve ritim sazlardan oluşan müzik sefası ile de tarihin hamam ritüellerini canlandırabilirsin!

am0b6zlv3uxznqza - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Kılıç Ali Paşa Hamamı

İstanbul gelin hamamı mekanları arasında son dönemde çok popüler olan Kılıç Ali Paşa Hamamı, Beyoğlu'nda bulunuyor. Tam bir nostalji, harika bir deneyim, muhteşem bir atmosfer!

Ev yapımı şerbetlerle karşılandıktan sonra, çalgılı çengili bir eğlenceye davet ediliyorsun. Şunu da belirtmeden geçmeyelim: Gelin adayı, göbek taşında özel gümüş hamam tasıyla yıkanıyor. Kapasitesinin 50'den az olduğunu ve mekanın kaftan, bindallı gibi kına kıyafetlerini temin ettiklerini de söyleyelim. Ancak hamamda kına organizasyonu yapılmıyor.

1ktg04e9erywfmns - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Felicita Kına Hamamı

İstanbul'un Güngören ilçesinde hizmet veren Felicita Hamamı, sunduğu gelin hamamı setinin yanı sıra, bindallı, kaftan gibi kıyafetleri de kiralıyor. Ayrıca Hint kınası da temin ediyorlar. Semazenler, zenne, oryantal, davul şov, kına ekibi ile geleneklere bağlı bir eğlence vadeden mekanın kişi kapasitesi 50'den az.

Hem geleneksel bir programla eğlenmek hem de gün boyu kişisel bakım hizmetleriyle şımartılmak istiyorum diyorsan, topla en yakınlarını Felicita Kına Hamamı'nda tüm düğün stresini at.

qoajplwxcopqwvcz - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Titanic Business Kartal

Gelin hamamı organizasyonu için sakin, dinlendirici, kişisel bakıma dayalı, yakın arkadaşlarla geçirilecek mis gibi bir gün için Titanic Business Kartal en çok tercih edilen mekanlardan biri.

Böyle bir günü bir otel konforunda yaşamak isteyen gelin adayları sevdikleriyle birlikte, otelin sadece kadınlara ayrılan 25 kişilik Türk hamamı bölümünde düğün öncesi tüm streslerini ve yorgunluklarını atabilir.

Özellikle İstanbul'un Anadolu yakasında oturuyorsan, düğün mekanı olarak da öne çıkan otel ile iletişime geçip, gelin hamamı paketleri hakkında bilgi edinmeni öneririm.

nkzwjogfgcahm2ti - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Elite World İstanbul

Elite World Hotels Taksim'de yer alan ve kına hamamı olarak en çok tercih edilen mekanlardan biri. Mermerden Türk hamamına sahip otelin en çok tercih edilme sebepleri arasında merkezi konumu da yer alıyor. Düğün mekanı olarak mekanın tercih edilmesi durumunda gelin hamamı hediyesi de bulunuyor. Üstelik Düğün.com üyelerine özel menü seçenekleriyle, kına günü aileleriniz için ayrılmış kullanım odaları sağlıyor.

fycx0ew6wiietwri - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

İstanbul Marriott Hotel Şişli

Düğün davetinin yanı sıra nişan, kına ve gelin hamamı da organize edebileceğin İstanbul Marriott Hotel , bu özelliği ile gelin adaylarının ilgisini çekiyor. Çünkü pek çok gelin adayı hem yemekli bir kına gecesi organizasyonu hem de gelin hamamı yapmak istiyor böylece ikisi için de aynı mekanla anlaşılabiliyor. Mekanda birer gün arayla 2 farklı etkinlik düzenliyor. Sen de bu seçeneği değerlendirebilirsin.

3zybvqryrnbq96wd - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Gelin Hamamında Neler Yapılır?

Gelin adayları son dönemlerde geleneksel bir eğlence olan gelin hamamlarına çok büyük ilgi gösteriyor. Ancak bugün gelin hamamlarının organize edilme nedeni, eskiden olduğu gibi gelinlerin kayınvalideleri tarafından fiziksel olarak incelenmeleri amacını taşımıyor.

Günümüzde gelin adayları hem sevdikleriyle samimi bir ortamda hoşça vakit geçirip, düğün stresinden biraz olsun uzaklaşmak hem de yeni aile fertleriyle ile biraz daha yakınlaşmak için bu geleneksel uygulamayı sürdürüyor.

Gelinin düğün öncesi bakımını yapabildiği bu organizasyonun genellikle kına gecesi ve bekarlığa veda partisi konseptleriyle birleştirilerek uygulandığını görüyoruz. Bunun için tarihi hamamlar tercih edebileceği gibi, otellerin gelin hamamı paketleri de değerlendirilebilir. Bu paketler içerisinde spa ve soğuk oda seçenekleri bulunabiliyor.

telqqojrgnhr3na4 - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Gelinin hamama çalgıcılar tarafından çalınan müzikler eşliğinde girmesi ile başlayan organizasyon, daha sonra sırasıyla yıkanma ve kına faslı ile devam ediyor. Hamam kınası yakıldıktan sonra ise gelin ve arkadaşlarının gönüllerince göbek atıp, tüm kurtlarını döktükleri işin eğlence kısmına geçiliyor. Bu kadar efor harcadıktan sonra da lezzetli şeyler yiyerek enerji toplamadan olmaz. Göbek taşı sarma, poğaça, börek gibi yiyecekleri evde yapıp götürebileceğin gibi yiyecek ve içecek ikramlarının yer aldığı bir açık büfe de ayarlayabilirsin. Tercih senin.

Gelin Hamamı Aksesuarları Nelerdir?

Gelin hamamı malzemeleri deyince ilk akla peştemal geliyor. Bunun yanı sıra yıkanma faslında rahat edebilmen için bikini ya da mayonu da yanını almanı öneriyorum. Çoğu zaman damadın annesi geline, içerisinde duş jeli, sabun, krem, kese, havlu, tarak, topuk taşı gibi malzemelerden oluşan bir set getiriyor. Eğer sen de davetlilere hoş birer jest yapmak istersen küçük sabunlar, ojeler, kolonyalardan oluşan gelin hamamı hediyelikleri hazırlayabilirsin.

sxoqtuffzlgx8yzq - hamamda kına gecesi İsteyen gelin adaylarına gelin hamamı Önerileri

Eğer hamamda kına ve bekarlığa veda eğlencesi yapacaksan, kına malzemelerinin yanı sıra bindallı, kaftan gibi gelin hamamı kıyafetleri de ayarlamalısın. Ayrıca hamam sefanın unutulmaz olmasını istiyorsan iyi bir playlist hazırladıktan sonra, dansöz kıyafeti, tef, zil, shakira kemeri gibi hamam eğlencesinin vazgeçilmez malzemelerini de yanından eksik etmemelisin.

Şehrindeki 706 Kına ve Bekarlığa Veda Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.