Sait Halim Paşa Yalısı

E-posta Gönder

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan

Kategori

Hayır

Aksesuar Kiralama

500-750 kişi

Kapasite

400 TL ve üzeri

Min. Paket Fiyatı (Hafta sonu)

Sarıyer, İstanbul

İlçe, İl


Genel Özellikler

  • Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu) 400 TL ve üzeri
  • Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta içi) 200-400 TL
  • Kapasite 500-750
  • Aksesuar kiralama var mı?: Hayır

Sorular

  • Sağladığınız Hizmet İçeriği Gelin hamamı

Hakkında

19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin görkemli atmosferiyle büyüleyici Boğaz manzarasını bir araya getiren Sait Halim Paşa Yalısı size, düğününüz için eşi bulunmaz bir mekan sağlıyor. Deniz boyunca uzanan rıhtımı ve denizden ulaşıma imkan sağlayan iskelesi ile yaz düğünleri; tarihi öğelerle bezenmiş salonlarıyla da kış düğünleri için eşsiz alanlar sunuyor.

Hayallerinizin Gerçek Olduğu Unutulmaz Bir Gece
Hayallerinizdeki düğünün en ince detayına kadar gerçekleşmesi için her konuda size destek olacak uzman ekibimiz sizleri bekliyor.

Düğününüzü Birlikte Planlayalım

Planlama sürecinden itibaren düğününüzün her aşamasında yanınızda olacak uzman ekibimiz tüm isteklerinizle özel olarak ilgileniyor.

Düğün paketinizde karşılama kokteyli, tercihe göre belirlenecek 4 course menü, düğün pastası, gelin ile damat için özel hazırlanma odaları ve konaklama hizmeti sunuluyor.
Yemek menünüz sizin tercihleriniz doğrultusunda ödüllü şefimiz tarafından hazırlanıyor. Uzman pasta şefimiz düğün pastanızı sizin seçiminize göre burada yapıyor.
Profesyonel fotoğraf ekibi yalıya adım attığınız andan ayrıldığınız ana kadar sizinle. Bu özel gününüzün her anını yalının en güzel noktalarında ölümsüzleştiriyor.
Çiçek, DJ, dekorasyon gibi diğer tüm ihtiyaçlarınız için sizi, tercihinize en uygun çözüm ortaklarımız ile tanıştırabiliriz.

Unutulmaz Bir Gecenin Ardından Rüya Gibi Bir Başlangıç
Size, unutulmaz bir gecenin ardından yalıdaki odanıza çekilip, evli bir çift olarak yeni hayatınıza Boğaz kenarında başlama keyfini sunuyoruz.

Yalıda evlenen çiftler ihtişamlı yatağı ve nostaljik küvetiyle misafirlerini eski zamanlara götüren balayı süitlerimizde konaklayıp, orijinal vitrayları günümüze kadar korunmuş Türk hamamından faydalanma şansına sahip. Sabah kahvaltılarını ise baş başa Boğaz manzarası eşliğinde yapıp yalının tam anlamıyla keyfine varıyorlar.

19. Yüzyıldan Günümüze Sait Halim Paşa Yalısı

Adını, Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın torunu ve eski Osmanlı Sadrazamı Sait Halim Paşa'dan alan yalı 19. yüzyılın son çeyreğinde Yeniköy'de inşa edilmiştir.
Sait Halim Paşa Yalısı’nın tespit edilen ilk sahipleri Düzoğulları ailesidir. Bilindiği kadarıyla Düzoğullarından kalan yalıyı Aristarhis Ailesi tamamen yıktırmış ve tahmini 1863 yılında yeniden inşa ettirmiştir. Yalı, 1876 yılında Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın oğlu Prens Abdülhalim Paşa’nın mülkiyetine geçmiştir. Ancak o dönemde yalının harap halde olması ve istenilen büyüklükte olmaması nedeni ile Çanakkaleli mimar-kalfa Petraki Adamandidis’e bugünkü biçimiyle yeniden yaptırılmıştır. Abdülhalim Paşa’nın 1890 yılında vefatı ile yalı Paşa’nın dokuz evladına kalmıştır. Sait Halim Paşa, kardeşlerine ait hisseleri satın alarak 1894 yılında yalının tamamına sahip olmuştur. Paşa'nın ölümünden sonra ise yalı varislerine kalmıştır.
Sait Halim Paşa Yalısı 1968’de Turizm Bankası’na satılmış ve bir müddet sadece yabancıların girebildiği kumarhane olarak kullanılmıştır. 1974 yılında tadilattan geçen yalının, asıl büyük renovasyonu 1980-1984 yıllarında, Turizm Bankası tarafından TAÇ (Türkiye Anıt ve Çevre Koruma) Vakfı’na yaptırılarak gerçekleşmiştir. 1989’da T.C. Turizm Bankası, Türkiye Kalkınma Bankası’na dönüştürülünce Sait Halim Paşa Yalısı’nın sahibi Türkiye Kalkınma Bankası olmuştur. Bu dönemde yalının bahçesi yaz aylarında restoran olarak işletilmiş, odalarının bir bölümü müze olarak düzenlenmiştir. Bunun yanı sıra Başbakanlık yazlık konutu olarak da kullanılmış ve zaman zaman resmi toplantılar burada yapılmıştır. 1995 yılında, Başbakanlık resmi konuk evi olarak kullanıldığı sırada yangın geçirmiştir. Yangın sonrası başlatılan restorasyon 2002 yılında tamamlanmıştır. Prof. Dr. Doğan Kuban başkanlığında, yedi danışmanın denetiminde gerçekleştirilen çalışmalar sırasında yapı, yangından önceki haline göre değil de inşa edildiği 1860’lı yıllardaki haline göre restore edilmiş, 2005 yılında 49 yıllığına üst kullanım hakkı özel sektöre devredilmiştir.
Sait Halim Paşa Yalısı günümüzde düğün, toplantı ve davetlerin vazgeçilmez adreslerinden biri olmuştur.

1976 yılı yapımı Kemal Sunal'ın başrolde oynadığı Tosun Paşa filmi Sait Halim Paşa'da çekilmiştir.

Sait Halim Paşa yalısı'nda evlenen ünlüler;
-Engin Hepileri ve Beyza Şekerci
-İsmail Hacıoğlu ve Duygu Kaya
-Buse Terim kına gecesi

İletişim

Elif Civelek

  • Adres: Yeniköy Cad No:83 Yeniköy

Sait Halim Paşa Yalısı Yol Haritası


Yorumunu merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al!