Mine Modaevi

E-posta Gönder

Mine Modaevi

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar

Kategori

Alpu, Eskişehir

İlçe, İl

Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Hayallerindeki kına aksesuarlarını anlat, düğün asistanımız sana uygun 5 kına aksesuar firmasından fiyat teklifi göndersin!


Genel Özellikler

  • Aksesuar kiralama var mı?: Evet

Sorular

  • Sağladığınız Hizmet İçeriği Bindallı / Kaftan

Önerilen Firmalar

Alpu

Nuray Gelinlik

2004 yılında Eskişehir'de kurulan Nuray Gelinlik ve Bindallı kendisini deva...

Tepebaşı

Nur Moda Evi

Her gelin adayının en özen göstererek hazırlandığı davetlerin başında biliy...

Alpu

Öznur Moda

Öznur Moda ile kına gecesi ve özel günlerinizde giyebileceğiniz; kına kıyaf...

Hakkında

Bindallı Nedir?

Bindallı daha çok kına gecelerinde hanımların giydiği, süslü geleneksel bir giysidir. Bizde üç konuda kına yakma adeti vardır:

Kurbanlık koçlara kına yakarız, HAK YOLUNA kurban olsun diye.
Gelin ve damada da kına yakarız, YUVASINA kurban olsun diye.
Askere giden gençlere kına yakarız, VATANINA kurban olsun diye.
İşte, GELİN OLACAK KIZLARA kına yakarken giyilen giysidir bindallı. Kına gecelerini bilirsiniz, süslü bindallısıyla, gelin adayının baba ocağındaki son gecesidir kına gecesi. Gelin kızın akranları, akrabaları, yakınları ve damat evinden çağrılan davetliler hep birlikte çalar-söyler ve ağlaşırlar. Gelin ağlatılmaya çalışılır. Gelen misafirlerin ağırlanmasıyla sabaha kadar sürer bu gece...

Kına gecelerinin vazgeçilmezi olan Bindallı, gitgide alınamaz, giyilemez, erişilemez bir hal almıştı. Zira, usta işi bir Bindallı aylar süren sabırlı ve dikkatli bir çalışmanın ürünü oluyordu. Hâlâ böyle yapılan giysiler nadiren bulunabiliyor. Ancak, yalnızca birkaç aylık işçilik maliyeti bile giysinin fiyatının ulaşılmaz oluşuna neden oluyordu. Hâl böyle olunca, kına gecelerinde pijama takımlar, parlak abiyeler hatta gelinlik bile kullanılır hale gelmişti. Böylelikle bir kültür değerimiz daha yok olacak,müzelerde ve tozlu kitap sayfaları arasında kalacaktı.

Stilist - desinatör Mine hanım ve ekibi bu noktada işe koyuldu. Bindallıyı herkesin ulaşabileceği fiyatlarda imal etmek için bulunan çözüm Batik tekniğiydi.
Batik Tekniği Nedir?

Batik, en kısa ve genel tarifiyle kumaşları baskı yöntemleri dışında boyamaktır. Biz, Bindallılarımızı, YIKANABİLEN, SOLMAYAN, KARARMAYAN ve DÖKÜLMEYEN kendi özel formülümüzle ürettiğimiz boyalarla, fırça ile boyayarak imal ediyoruz. Elbiselerimizin modelleri ve desenleri tamamen kendimize aittir. Modellerimiz, oldukça modern, çağdaş çizgiler taşırken, aynı zamanda gelenekseli de çağrıştırmaktadır. MODELLERİMİZİN VE DESENLERİMİZİN SINIRI, DÜŞ GÜCÜMÜZÜN SINIRI KADARDIR.

Piyasada bizi taklit etmeye çalışanlar vardır. Bunlara bazı yerlerde tesadüf edebilirsiniz. Lütfen ürünlerimizi kaliteleri ve özgünlükleri yönünden kıyaslayın. Ürünlerimiz ayrıcalıklıdır, çünkü taklit ediliyoruz...

Bizden toptan Bindallı talepleriniz olabileceği gibi, ölçülerinizi bildirerek üzerinize göre de imal ettirebilirsiniz. Kumaş olarak likralı kadife kullanıyoruz.

İletişim

Yetkili Kisi

  • Adres: İki Eylül cad. Esnaf Sarayı Kat 2 No. A/245

Mine Modaevi Yol Haritası


Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al!
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Size daha çok yardımcı olmak istiyoruz. Bu süreçte ihtiyaçlarınıza uygun öneriler yapmak ve işinizi kolaylaştırmak için bir kaç sorunumuz var.