Sektördeki Yeniliklere Hakim Olun: 2021 Düğün Trendleri

01.04.2022

Düğün trendlerini takip ederek, yeni evlenecek çiftlerin taleplerine yanıt verebilir, güncel seçenekler sunan bir firma olarak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. 2021’de düğün sektörüne hakim olacak trendleri merak ediyorsanız, bu yazımız kesinlikle işinize yarayacak!

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

Samimi Düğünler Öne Çıkıyor

2021’de evlenecek çiftlerin odağında samimi düğünler var. Özellikle açık hava mekanlarında yapılan, en yakınların konuk edildiği, brunch ile başlayıp tüm hafta sonuna yayılan butik düğünler bu yılın öne çıkan organizasyonlarını oluşturuyor.

Bu trend, 2020’de alıştığımız hafta içi ve gündüz düğünlerini de popüler hale getiriyor. Çiftler, daha uygun fiyatlı olması nedeniyle de bu zamanlarda yapılan organizasyonlara ilgi gösteriyor.

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

2021’in Rengi Sarı ve Gri

Her yıl, senenin trend renklerini açıklayan Pantone Renk Enstitüsü, 2021 renklerini gri ve sarı olarak belirledi. Gücün ve dayanıklılığın simgesi olan gri ile umudun temsilcisi sarı tonları, dekorasyondan pastaya, gelin aksesuarlarından damatlığa kadar düğüne dair her detayda karşımıza çıkıyor.

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

Dağınık Oturma Düzeni ve Uyumsuzların Uyumu

Dekorasyonda da samimiyet ön planda. Açık ya da kapalı mekan fark etmeksizin ev konforu sağlayan koltuklarla yaratılan dağınık oturma düzeni, mekanlara rahat ve bohem bir hava katıyor. Hacimli çiçekli süslemeler, iri balonlar gibi az ama büyük süsler de tüm mekanda kullanılabiliyor.

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

Bir arada kullanılan farklı formlarda sandalyeler gibi ürünler, ilk anda uyumsuz bir görünüm yaratacak gibi görünse de bu yılın düğünlerinde şaşırtıcı şekilde şık bir görüntü oluşturuyor.

Bu ortamı daha da sıcak hale getirmek için göz alıcı aydınlatmalar devreye giriyor. Ledler, süslü ampüller, çiçekli avizeler gibi aydınlatma öğeleri bu yılın düğünlerinde etkileyici bir ambiyans yaratıyor. 

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

Doğa Dostu Tasarımlara İlgi Artıyor

Son dönemlerde çiftler, düğün organizasyonlarında çevreye duyarlı seçimler yapmaya özen gösteriyor. Örneğin; son birkaç yıldır en sevilen hediyelikler arasında yer alan yetiştirilebilir bitkiler yılın en trend ve doğa dostu düğün hatıralarından. 2021 düğün davetiye modelleri arasında geri dönüşümlü malzemeden yapılan tasarımlar öne çıkıyor.

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

Çiftler Bu Yıl Şık, Doğal ve Rahat

Gelinlik trendlerinde sadeleşme akımı, son birkaç yıldır olduğu gibi bu yıl da etkisini gösterirken, 2021’de şıklık kadar rahatlık da ön planda. İşlemesiz, saten ve ipek kumaştan, akışkan ve düz kesim gelinliklerin popülaritesi artarken, mini ve midi elbiseler de 2021’de öne çıkıyor.

Çıkarılabilir etek, kol, yaka, pelerin gibi detaylara sahip gelinlikler hem düğün hem de nikah, after parti hatta düğünden sonra özel günlerde de giyilebilecek tasarımlara dönüşebiliyor.

Gösterişli gelinlik modelleri ise fırfırlar, katlar ve kabarık omuzlarla daha da ihtişamlı hale geliyor. Özellikle katlı, omuza kadar uzanan drapelerle hareketlendirilen tasarımlar, yılın en dikkat çekici ve trend modellerinden.

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

Gelinliğin tamamlayıcısı saç ve makyajda ise odak nokta doğallık! 2021 gelin saçı ve makyajı trendlerinde artık abartılı saç ve makyaj uygulamalarını pek sık görmüyoruz. Hızlıca yapılmış hissi veren gelin saçı modellerine, canlı ve abartısız makyaj uygulamaları eşlik ediyor. İhtişam isteyen gelinlere ise aksesuarlar yardımcı oluyor. 

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

2021 damatlık modasında renkler, desenler ve rahat tasarımların baskın olduğunu söyleyebiliriz. En yeni damatlık modelleri arasında renkli ve spor tasarımlar boy gösteriyor.

Tamamı ya da aksesuarları renkli damatlık modelleri düğünlere canlılık katarken, blazer ceketli takımlar hem şıklık hem rahatlık sunuyor. Bir klasik olan frak damatlıklar ile tüvit kumaştan takımlar da yılın en trend seçenekleri arasında.

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

İkramlıklar Kişiye Özel

Bu yıl düğün konseptlerinin sade ve samimi tarza kayması, nişan ve düğün pastası trendlerinde de etkisini gösteriyor. Butik düğünlerin popüler olması, çok katlı modeller yerine iki katlı gibi daha küçük pastaların trendler arasında yer almasını sağlıyor.

Ayrıca davetli sayısına göre hazırlanmış, tekli, mini düğün ve nişan pastaları hem hijyenik hem de farklı olması nedeniyle 2021 düğünleri için ideal seçenekler olarak karşımıza çıkıyor.

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

Yüzükler Artık Daha “Farklı”

2021 düğün trendleri arasında alışılmışın dışına tasarımlar sıkça karşımıza çıkıyor. Alyans, tektaş gibi evlilik yüzüklerinde de klasiklerle vedalaşmanın zamanı geldiğini söyleyebiliriz. Siyah, çoklu gövdeli, taşlı alyanslar sezonun en moda yüzüklerinden.

2021’de öne çıkan evlilik teklifi yüzüklerinde orta taş kadar gövde de dikkat çekiyor. Gövde detaylı, ucu açık, kalın gövdeli tektaş modelleri artık oldukça popüler. Bu modellere ek olarak alyansla iç içe geçen formda tasarlanan setler de farklı, şık ve pratik olması nedeniyle 2021 çiftlerinin gözde modelleri arasında.

sektördeki yeniliklere hakim olun: 2021 düğün trendleri

2021 düğün trendlerine dair detayları paylaştık. Siz de ürün ve hizmet seçeneklerinizi bu trendlere göre güncelleyebilir, çiftlerinizden gelebilecek taleplere karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Düğün.com’u en etkili şekilde kullanabilmek ve çiftlerinizle hızlı ve kolay şekilde iletişime geçebilmek için Düğün.com İş Ortağım mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

  • Uygulamayı Android cihazınıza indirmek için tıklayın!


Şimdi Düğün.com İş Ortağı Olun

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan sorular için buradayız.

Firmanızı ekleyin

Sayfanızı hemen oluşturun, evlenecek çiftlere ulaşmaya başlayın!