Kız Kulesi’nde Gelen Teklif: Simge ve Can!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

4:28 dakika

21.03.2024

Her şey mükemmel olsun diye uğraşmayın çünkü sizden başka herkes zaten memnuniyetsiz olabiliyor. Bu özel günün tadını çıkarın.

Nasıl tanıştınız?

Uzun uzun anlatmalı mıyım bilmiyorum ama aşk tesadüfleri sever derler; bizimki tesadüf değildi, bir mucizeydi. Ortak arkadaşımız dolayısıyla tanıştık, bir araya getirildik.

Arkadaşımla bir şeyler içmek için çıkmıştık. Çok geçmeden Can aramıza katıldı. İlk tanışmamız arabasında oldu. Ben arka koltukta otururken arkaya elini uzattı ve dikiz aynasından bana baktı. Biraz rahatsız olmuştum ama daha sonra ne güzel bakıyor, çok da zararsıza benziyor düşünceleriyle muhabbete başladık.

Sanki orada sadece ikimiz vardık. Dünya ikimizden ibaretti. Can dondurma yiyordu dondurma sakalına damladı ben gayri ihtiyari dökülen dondurmasını silmek için uzandım. Sanırım her şey bu dokunmayla başladı.

Akşam olunca beni evime bırakma nezaketini gösterdi. Bıraktıktan sonra mesajlaşmalar başladı. Ertesi gün için programlar yapıldı. Büyük adaya gidildi, her şey en açık şekliyle konuşuldu. Benimle evlenirsen başlayalım, dedi ve elini tuttum. Şimdi sekiz aylık evliyiz. Ellerini tuttuğumda hissettiklerim hala ilk günkü gibi.

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Peki, bu kadar açık konuştuktan sonra evlenme teklifi nasıl geldi?

Aslında evlilik teklifi sürpriz değildi bizim için ama adet yerini bulsun diye Kız Kulesi'nde hoş bir akşam yemeğiyle oldu. Kız Kulesi’nin de yeri ayrıdır bizde...

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Düğün planlama süreci nasıl ilerledi, hazırlıklar ne kadar sürdü?

İlişkimizin beşinci ayında evlilik teklifi, ardından da isteme oldu dolayısıyla tüm aileler bir anda bir şeyin ucundan tuttular. Ekim ayında nişanlandık, Haziranda evlendik. Toplamda 9 aylık hızlı bir çalışmayla yuvamızı kurduk.

İyisiyle kötüsüyle, sinirle, sabırla, mutlulukla, ağlamayla geçen bir süreçti. Herkes bir şey söylüyor, bir şey istiyordu. Kimseyi de kırmak istemiyor insan ama unutulmaması gereken bir gerçek vardı ki bu bizim büyük adımımızdı, bizim düğünümüzdü, bizim kararımız, bizim hayatımızdı. Dediğim gibi iyi kötü ne varsa yaşadık bu dönemde… Sabrın sonu iyiydi bunu biliyorduk. Bugün yine bu zorlu dönemimizde yanımızda olan herkese teşekkür ediyor ve dua ediyoruz.

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Nerede evlendiniz? Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

Düğün Çiftliği’nde bir kır düğünü yaptık. Açıkçası ben her zaman bir kır düğünü gelini olmak istemiştim, istediğim de oldu. Fakat çok fazla çaba harcamak zorunda kaldık. Ailelerimizin desteği olmasa belki bu kadar iyi bir organizasyon olmazdı mekanın sunduğu seçenekler yok denilecek kadar azdı. Bu sırada ablam ve eniştem Tuğçe ve Sezgin Kargın’ın organizatör olmalarının balını biz yedik. Düğünümüzün bu kadar iyi olmasının mekanla değil organizasyonu yapanla ilgisi vardı.

Ablam ve eniştem uzun zamandır profesyonel olarak organizatör, Label Organizasyon adı altında firmaları var ve onlardan yardım almaktan daha iyisini düşünemezdik. Düğünümüzün teması doğallık, lavanta ve çiftlikti doğayla iç içeydik.

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim gününü biraz anlatır mısınız?

Düğün hikayesi yapmak bizim için biraz hayaldi ama hayaller gerçek olsun diye kurulurmuş. Alihan Kutlu’yla eşimin abisi sayesinde tanıştım, iyi ki de tanıştım. Çekim sırasında bizi o kadar rahatlattı motivasyonumuzu o kadar yükseltti ki bizi biz gibi gösteren fotoğraf ve videolarımız oldu.

Güne bizimle beraber başladılar çok fazla emek verdiler, çok yorduk ama sonuca baktığımızda yıllar geçse de ne hafızamızdan ne de anılarımızdan silinecek birçok değerimiz oldu.

Balayından döndüğümüzdeyse tekrar dış çekim çalışmalarımız oldu. Doğallıktan yana olan bir çiftiz ve Riva sahilinden daha hoş bir sahil düşünemezdik. Suyun içerisinde çocuklar gibi eğlendik. En son dönerken Alihan Bey de bizimle birlikte baştan aşağıya sırılsıklamdı. Bu emek değil de nedir? Buraya yazacağımız birkaç cümleyle anlatılamaz bizim için gösterdiği çaba.

Önünüzde evlenmek gibi bir planınız varsa ve mutlu gününüzden sanki hala o günü yaşıyormuşsunuz gibi bir anı kalsın istiyorsanız Alihan Kutlu derim. Tekrar tekrar ne kadar teşekkür etsek azdır. Ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık.

Gelinliğini nereden aldın Simge? Aklındaki gelinliği giyebildin mi?

Gelinliğimi Kadıköy’de Eli More adında bir gelinlikçiden satın aldım. Aslında hayalimde bir gelinlik modeli vardı. Araştırdım fakat ancak diktirmem gerekiyordu. Dolayısıyla ayırdığımız bütçenin kat kat üzerine çıkıyorduk. Sanıyorum dört provaya gittim ve dördüncüsünde aldım evime geldim. Süreç biraz korkutucuydu çünkü gün gün kilo veriyordum provalara başladığımda 55 kiloydum gelinliğimi aldığımda 49 kiloya düşmüştüm dolayısıyla hafif bir bolluk vardı ama artık yapılacak pek bir şey yoktu en küçük bedendi.

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Saçını ve makyajını nerede yaptırdın? Öncesinde prova yaptırdın mı?

Gelin saçım Bağdat Caddesi’nde Coquettes Kuaför’de yapıldı. Daha önce provaya ihtiyacım yoktu çünkü istediğim yine doğal bir örgü saçtı. Makyajımı ablam Tuğçe Kargın yaptı geçmişinde makyözlük deneyimi vardı. İyi ki ablam var! Hazırlıklar koşuşturmalı geçti, bir yandan fotoğraf, bir yandan makyaj, saç gelinlik derken kendimizi bir anda nikah dairesinde bulduk. Keşke baştan yaşasak!

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Davetiye sözünüz neydi?

Yaşamı güzellikleriyle, zorluklarıyla, hüzün ve mutluluklarıyla, her anında paylaşmaya EVET!

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Dans kursuna gittiniz mi? İlk dans parçanız neydi?

Size anlattıkça fark ediyordum da biz büyük bir organizasyon şirketi kurabilirmişiz. İlk dansımızda Etta James / At Last ile Vals yaptık. Ardından canım kuzenlerimle Grease müzikalinin dansını yaptık ve bunların hepsini dans eğitmeni olan kuzenim Gökçe Yazıcı ve eşi Özgür Yazıcı sayesinde yaptık.

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Düğün günü unuttuğunuz bir şey oldu mu?

Düğünle ilgili bir şey unutulmadı ama gelin çiçeğim kayboldu.

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Düğününüzün en güzel anı neydi?

Her anı ayrı güzeldi ayırt edebileceğim tek bir anı bile yok. Herkesin bizim için orada olduğunu bilmek mutluluktu.

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

En duygusal anı neydi?

Sanırım ilk olanı baba evinden çıkmak, diğeriyse düğün gecemizin son bulup ailelerimizden ayrılma anı.

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Balayınızı nerede yaptınız?

Balayımızı Fethiye Letoonia Otel’de yaptık, harikaydı.

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Evlilik öncesi yapılan tüm stres, sinir, üzüntü ne varsa unutuluyor. Her ne kadar kendinizi sıkıntıya sokmayın, aileleri konulara çok dahil etmeyin desem de bunların hepsi olacak ama en aza indirmenizde fayda var. Her şey mükemmel olsun diye uğraşmayın çünkü sizden başka herkes zaten memnuniyetsiz olabiliyor. Bu özel günün tadını çıkarın. Sizin için unutulmaz mutluluklarla dolu bir hayat olsun, düğününüz gibi…

kız kulesi’nde gelen teklif: simge ve can!
Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

4 Yorum

Melek Gürel

Düğün Tarihi: 14.06.2016


''Tek kelimeyle, MükemmeL !!!


Kadir okultaş

Düğün Tarihi: 14.06.2016


Son kalemin düğününde gerçekten şaşkın hüzünlü,sevinçli saniyelerim oldu,ama simgemin gözündeki ışık sevinç ve mutluluk beni ve ailemizi mutlu etti,inşallah bir ömür mutlulukları daim olsun,söyleyebileceğim şudurki..birbirinizi herzaman sevin sayın,,düğünümüzde emeģi geçen herkesin önünde saygıyla eğiliyorum,çok büyük çabalarla emekle güzel bir gece yaşadık tüm doslarıma teşekkürlerimi sunuyorum..iyiki varsınız...


Buse Okyar

Düğün Tarihi: 02.08.2016


Dugun hikayemi paylasmak istiyorum.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Buse, Bu konuda bizimle deniz@dugun.com adresinden iletişime geçebilirsin. Detayları konuşmak üzere...


Nurkan Dikmen

Düğün Tarihi: 25.02.2017


Merhaba, Mekanla ilgili daha detayli geri donut alabilmek icin Simge ve Can ciftine nasil ulasabilirim?