3 Gün 3 Gece Evlendiler: Pınar ve Erdem!

Onlar hiçbir şeyin atlanmadığı, tek sorunun, damadın sürekli gelinin eteklerine basması olan son derece eğlenceli üç düğün yaptılar. Eh bırakalım da o kadarı olsun değil mi? İstanbul'un beğenilen kır düğünü mekanlarından biri olan Qubbe Bahçe'nin işletmecisi Erdem İpekçi'nin, 3 gün 3 gece süren düğününü eşi Pınar Hanım'ın da eşliği ile konuştuk.

Her şeyden önce nasıl tanıştınız?

Ortak bir arkadaşımız aracılığıyla tanıştık. Tanıştığımız gün sinemaya gitmiştik. Sonra hiç vakit kaybetmeden yemeğe gittik. Böylece aşkımız ve birlikteliğimiz başlamış oldu.

1.dugun_afisleri - gelin damat fotoğraf_afiş düğün davetiyesi

Erdem Bey size nasıl evlenme teklifi etti?

Evlenme teklifi hiç beklemediğim bir anda sürpriz bir şekilde oldu aslında. Akşam Erdem, arkadaşının bir daveti olduğunu ve oraya uğrayıp geçeceğimizi söyledi. Ben de epey naz yaptım. İşte sen uğrasan, ben gelmesem, zaten kimseyi tanımıyorum diye çeşitli bahaneler uyduruyordum. Neyse Erdem bir şekilde beni ikna etti. Qubbe’nin ikinci katına çıktığımızda bir kameranın ışığı yandı ve keman sesi gelmeye başladı. Ben içeridekileri görmeme rağmen hala anlamadım neler olduğunu. Sonra klasik bir evlenme teklifi geldi. Ben de tüm kalbimle kabul ettim elbette.

2gelin_damat_mekan_fotograflari - düğün mekanı ve gelin damat pozları

Bu karardan sonra hazırlıklar nasıl devam etti?

Evlilik kararı aldıktan sonra ilk hazırlığımız mekanlarımızı düğünümüze kadar yetiştirmek için çalışmak oldu. Gelinlik kararından ev yerleştirmeye kadar her şey neredeyse düğünden bir ay önce bitmişti. Biz tüm hazırlıkları zamana yedire yedire yaptık ve son zamanlarda hiç sıkışmadık. Bizi zora sokan tek şey mekanlarımızın inşaatının bitmemesi oldu. Fakat son ay, sezon başlamadan önce büyük bir titizlikle işler tamamlandı ve düğün gününde her şey muhteşemdi. Qubbe Bahçe ve Hint Bahçesi yeni hayatlarına bizim düğünlerimizle merhaba demiş oldu.

3qubbe_dugun - hint bahçesinde kır düğünü

Bir de kısa filminiz var değil mi?

Evet. Hatta hazırlık sürecinde en çok keyif aldığımız şey davetiye filmimizin çekimleriydi. Bu film inanılmaz emek ve zaman harcanarak gerçekleşen bir prodüksiyon oldu. Bu çekimler sırasında oyunculuk deneyimimiz bile oldu diyebiliriz. Hayatımızda yaşayabileceğimiz ender deneyimlerden biriydi. Çok yorulduk, çok üşüdük, çok ıslandık ve en nihayetinde çok eğlendik. Kısa filmimizin yayınlanması için 3gun3gece.com web sitesini hazırladık ve sinema filmimizi oradan ilan ettik. Tam da tahmin ettiğimiz gibi çok ilgi çekici, ömür boyu yaşayacak bir hatıra oldu.

4gelin_cicegi_dugun_pozlari - siyah beyaz düğün fotoğrafları

Peki neden 3 gün 3 gece?

Çünkü 3 gün 3 gece düğün yaptık. Düğün mekanlarımızı zaten grubumuz bünyesinde bulunan davet mekanları arasından seçtik. İlk gün Hint Bahçesi’nde, ikinci gün Qubbe Bahçe'de, üçüncü gün ise Beyaz Kuğu Davet Teknesi’nde oldu düğünlerimiz. Her birinin tüm düzeni ve organizasyonu bizim taleplerimiz doğrultusunda planlandı. Doğaya yakın, çevreyle uyumlu, hizmet kalitesi yüksek ve güler yüzlü bir personel ile hepsi birbirinden kusursuz ve muhteşemdi.

O halde ilk geceden başlayalım…

İlk gün Hint Bahçesi’nde düğün yaptık. Yurt dışından düğünümüz için gelen şov grupları geceye renk kattı. Hindistan’dan özel bir müzik grubu, sihirbaz, şarkıcı ve dansçılar getirdik. Misafirlerimize de bize de Hint dansından güzel koreografiler öğrettiler çok eğlenceliydi.

İkinci gün…

İkinci düğün organizasyonumuz Qubbe Bahçe’de oldu. Düğün müziğimiz Frank Sinatra Tribute grubu eşliğinde yemek müzikleriyle başladı. Ardından Canan Anderson`in kemanıyla canlı çaldığı Je T`aime şarkısıyla ilk dansımızı yaptık. Sonrasında Serkan Çağrı ve Orkestrasıyla gece sonuna kadar herkes dokuz sekizlik dans etti, kimse yerinde duramadı.

Üçüncü gün…

Üçüncü gün Beyaz Kuğu Davet Teknesi’ndeydik. Gün boyunca DJ kabininin başında müzik direktörümüz Serkan Saruhan oldu ve çaldıklarıyla herkesi her zamanki gibi mutlu etti.

Organizasyonlarda öne çıkan detaylar ve farklılıklar nelerdi?

Organizasyonlarımızda özellikle klasik düğünlerin dışına çıkmaya çalıştık. Daha samimi olması adına masalarda oturma düzeni yapmadık. İsimlerimizin baş harflerinin çiziminden oluşan yani E ve P şeklinde otuzar kişilik aile masaları yaptırdık. Düğünlerimizin renkli bir karakteri de üç gün boyunca gösterileriyle misafirlerimizin arasında dolaşan mim karakteri oldu. Misafirlerimizi gökyüzünde uçan köpük baloncuklarla, E – P harfleri ve kalpler ile karşıladık. Bunların dışında açık büfe dünya mutfağı çalışıldı. Davetiyelerimiz 3gun3gece.com olarak açtığımız web sitemizden, elektronik ortamda dağıtıldı. Ayrıca özel şifreli davetli girişi uygulaması da yaptık. Türkiye’de ilk defa e-LCV olayını başlattık. Tüm davetliler kendi isim ve şifreleri ile gelme durumlarını bildirdiler. Yani çok fazla yenilik ve farlılıklar kattık bu sektöre.

6dugun_masa_duzeni - örnek düğün masa süslemeleri

Peki ya nikah şekeri ve davetiyeler...

Nikah şekerlerimiz, kendi ellerimizle taze çileklerden yaptığımız çilek reçeliydi. Davetiyelerde tasarımdan çok misyonunu önemsedik ve sade bir model seçerek herkese tavsiye ettiğimiz gibi bir yardım kuruluşu ile Koruncuk Vakfı ile çalıştık. Böylece Koruncuk Vakfı ile davetiyelerimizin de bir misyonu olmuş oldu.

Gelinlik ve damatlıkta kimi tercih ettiniz?

Gelinliğimi Figen Bağzıbağlı yaptı. İstediklerim doğrultusunda kişiliğime ve fiziğime en çok yakışacak modeli hazırladı. Çok da güzel oldu. Damatlığı ise Muzaffer Çaha hazırladı. Hint düğünümüzdeki kostümlerimizi ise Nesrin Taras hazırladı. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

5gelin_ayakkabisi_isim - düğün hazırlıklarında gelin pozları

Düğün.com çiftlerine tavsiyeniz ne olur?

Tek tavsiyemiz bu en güzel günlerinde sakin olmaları ve düğünlerinin tadını çıkartmaları olur. Bütün işleri profesyonellere emanet etmelerini ve gecenin her anını kaçırmadan yaşamalarını öneririz.

Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

BG Binnaz Güzel

3 farklı konsept çok begendimm mutluluklarr

SK Songül Kalın

hint düğünü ilginç bir düğün olmuştur eminim MUTLULUKLAR :)