2014 Yılının "En"leri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

6:04 dakika

17.12.2020

2014 yılı tacını 2015’e devretmeden önce biz Düğün.com editörleri, sizin için 2014 yılına damgasını vuran gelinleri, düğünleri, gelinlik koleksiyonlarını hatta gelin buketlerini bile seçtik! Gelin birlikte bir 2014 kritiği yapalım!

Ünlülerin “En”leri

2014 yılında birçok ünlü çift “Evet!” dedi. Aralarında Brangelina çifti gibi 10 yılı deviren de vardı, Neslişah Alkoçlar ve Engin Altan Düzyatan gibi sadece birkaç aydır sevgili olan da…

En Beğendiğimiz Düğün

Bu kadar düğün arasından en beğendiğimiz düğün Beren Saat ve Kenan Doğulu çiftininki oldu. Beren’in zarif gelinliğini, şapkasını, çiftin doğal ve içten gülümsemelerini plaj düğünlerine pek yakıştırdık. Hatta düğünlerindeki ilk karelere resmen aşık olduk.

Beren Saat ve Kenan Doğulu'nun düğün fotoğrafları

En Beğenmediğimiz Düğün

Pelin Karahan, tarihi düğün mekanları arasında yer alan Adile Sultan Sarayı'nda düğün yaptı. Fakat bu güzel mekana hiç uymayan bir tema belirleyerek bizi hayal kırıklığına uğrattı. Kusursuz hazırlanmış olan “Alice Harikalar Diyarında” konseptini belki başka bir mekanda alkışlayabilirdik ama bu temaya ne Pelin’in gelinliğini ne de mücevherlerini yakıştırdık.

Pelin Karahan'ın düğün teması

En Güzel Gelinlik

Bu yıl ünlülerin neredeyse hepsi gelinlik tercihlerinde yanlış seçimler yaptılar. Ama Beren Saat ve Gülben Ergen sade gelinlik modelleri arasından bir model seçtikleri için 2014 yılının en beğendiğimiz gelinliklerini tercih etmiş oldular.

Beren Saat ve Gülben Ergen'in de tercih ettiği sade gelinlik modelleri

En Kötü Gelinlik

Ünlü olduğu günden beri kötü giyinmemiş olan stil ikonu, bizi resmen hayal kırıklığına uğrattı. Olivia Palermo gelinlik seçiminde tasarımcı Carolina Herrera’dan yırtmaçlı etek ve üzerine triko giymeyi tercih ederek ilk rüküşlüğünü gerçekleştirmiş oldu. Ne demek istediğimi anlamak için Olivia Palermo’nun saçından, ayakkabısına kadar tüm düğün ayrıntılarını incelemelisiniz.

 Olivia Palermo'nun gelinliği ve düğün fotoğrafları

En Vintage Gelinlik

Belle Epoque dönemini anımsatan gelinliği, tacı ve tüm duruşuyla yılın vintage gelini hiç tartışmasız Ece Sükan oldu! Zaten vintage aşığı olan Sükan’ın yerine kim vintage gelinlik modeli bir gelinliği daha iyi taşıyabilirdi bilemiyoruz.

Ece Sükan'ın düğün fotoğrafları

En Tanıdık Gelinlik

Gülben Ergen’in uzun dantel kolları, V yaka sade ve zarif gelinliğinin üst bölümü bize oldukça tanıdık geldi. Hatta dikkatli bakınca Cambridge Düşesi Kate Middeleton’ın gelinliğinden fazlasıyla esinlenildiğini düşünüyoruz.

Cambridge Düşesi Kate Middeleton ve Gülben Ergen'in gelinliği ve düğün fotoğrafları

En Saçma Gelinlik

Birçok moda dergisinin ve ünlü tasarımcıların onayladığı Atelier Versace tasarımı gelinliği ne yazık ki biz, diğerlerinin aksine sırf Angelina Jolie giydi diye beğenemeyeceğiz. Gelinliğinin eteklerine çocuklarının çizimlerini bastırması fikir olarak hoşumuza gitse bile gereksiz bir cesaret gösterisi olduğunu düşünüyoruz.

Angelina Jolie'nin gelinliği ve düğün fotoğrafları

En Fazla Gelinlik Giyen Ünlüsü

Buse Terim düğün günü öğlen, akşam ve gece olmak üzere tam üç gelinlik giydi. Sabah zarif bir beyaz elbise ile güne başlayan Terim, akşam A kesim yaşını oldukça büyük gösteren bir tasarım ile devam ederken after party için ise truvakar kol mini elbise tercih etti. Hangisi en çok beğendik diye sorarsanız neredeyse hiçbiri cevabını bile verebiliriz.

Buse Terim'in kullandığı gelinlik modelleri

En Beğendiğimiz Damatlık

Çok ünlü bir futbolcunun kuzeni olsa da biz Volkan Bahçekapılı’yı Buse Terim ile tanıdık. Yaptıkları şaşalı düğünde Bespoke - Osman Bulut tasarımı olan yakası ve papyonu siyah olan lacivert smokini ile Bahçekapılı resmen gelinden rol çaldı. Üstelik başarılı da oldu!

Volkan Bahçekapılı'nın damatlık modeli ve İstanbul damatlık firmaları

Yılın En Pahalı Düğün Fotoğrafları

Ünlü düğünlerinin vazgeçilmezi, düğün fotoğraflarını satma yarışmasını bu yıl Kim Kardashian - Kanye West, fotoğraflarını 15 milyon dolara People dergisine satarak açık ara farkla kazandı. İkinci sırada Hello ve People dergisine 5 milyon dolara fotoğrafını satan George Clooney - Amal Alamuddin olurken, yine aynı dergilere 2 milyon dolara sattıkları düğün fotoğrafları ile Angelina Jolie ve Brad Pitt ancak üçüncü oldu. Fakat eminim Brangelina’nın fotoğraflarına ödedikleri miktar için Hello ve People dergileri pişman olmuştur.

Kim Kardashian - Kanye West düğün pozu

Yılın Hamile Gelinleri

Ece Erken ve Pelin Karahan düğün fotoğraflarına bebeklerini de sığdıran gelinler oldu. Ece Erken’in gelinliği, 5 aylık bebeğini hem daha iyi gizlediği için hem de vücut tipine uygun olduğu için alkışı hak etti. Güzel yıldızın gelinliğinin ayrıntıları için tıklayın!

Ece Erken'in düğün fotoğrafları

En Dantelli Koleksiyon

Her yıl gelin adaylarının en beğendiği modeller arasında ilk beşe girmeyi başaran Pronovias’ın 2014 koleksiyonunun öne çıkan tasarımları yine dantelli gelinlik modelleri oldu.

Pronovias gelinlik modelleri

En Beğendiğimiz Koleksiyon

Dantelli, uzun kollu, kısa kollu, straplez, tek omuzlu, A kesim, düz kesim, prenses kesim gibi neredeyse tüm kesimleri, yakaları ve modelleri koleksiyonunda barındıran Monique Lhuillier gelinlik modelleri en beğendiğimiz koleksiyon oldu.

Monique Lhuillier gelinlik modelleri

En Romantik Koleksiyon

Tül ve dantelin muhteşem zarafetini tüm kesimlerine taşıyarak kendi gibi romantik ve asil bir koleksiyon çıkaran Oscar De La Renta 2014 gelinlik koleksiyonunu bu yılın en romantik tasarımları olarak belirledik.

Oscar De La Renta 2014 gelinlik modelleri

En Üzücü Haber

Moda tarihinin en önemli figürlerinden olan ve birçok döneme damgasını vuran Oscar De La Renta bu yıl aramızdan ayrıldı. Tekrardan öteye geçemeyen moda dünyasında çizgisini hiç bozmadan, hazır giyimden parfüme, ev tekstilinden mobilya tasarlamaya kadar her dalda devleşti tasarımcı. Jacqueline Kennedy, Nancy Reagen, Hillary Clinton, Laura Bush ve Michelle Obama gibi first ladylerin ve Sarah Jessica Parker, Nicole Kidman, Penelope Cruz gibi yüzlerce ünlünün dolaplarına zarif bir dokunuşta bulunmuştu. Fakat Düğün.com olarak bizi en çok etkileyen tasarımları her zaman gelinlik koleksiyonları oldu. Öyle ki Ford’un varisi Anne Ford için tasarladığı ilk gelinlikte, George Clooney’nin eşi Amal Alamuddin için tasarladığı son gelinliği de bizim için kendi dönemlerinin en önemli gelinlikleri arasına yerleşti. 2014 yılında moda dünyası ne yazık ki iyimser, romantik, asil ve zarif bir adamı kaybetti.

Oscar De La Renta 2015 gelinlik modelleri

Ünsüzlerin “En”leri!

Bu yıl sadece ünlülerimiz evlenmedi. Gerçek Düğün Hikayeleri bölümümüzde arkadaşlarımızın, şahitlik ettiklerimizin ve siz okuyucularımızın eğlenceli, keyifli ve ilham verici düğünlerini de paylaştık. Şimdi sıra sizde!

En Komik Evlenme Teklifi

İrem, Ersen’in trajik hikâyesini şöyle anlatıyor: “Birlikte yemeğe çıktık. Bir ara Ersen lavaboya gitme bahanesi ile ortadan yok oldu. Yemekten sonra, eve doğru dönerken sahilde yürüyüş yapmakta çok ısrar etti. Sonunda Boğazda güzel manzaralı bir yerde durduk ve orada bana evlenme teklif etti. Bu arada otelde ortadan kaybolmasının nedenine gelince: Aslında yemekte teklif etmeyi planlamış ama yüzüğü arabada unutmuş. Vale servisindeki görevlilere arabayı açmaları için yalvarmış ama araç fişi de bende olduğundan görevliler fiş olmadan arabayı açmayı reddetmiş.” Bu hikaye ile Ersen ve İrem Düğün.com çiftleri arasında 2014’ün en komik evlenme teklifi olmaya hak kazandı, ya sizce?

İrem ve Ersen'in evlenme teklifi hikayesi, birlikte yemeğe çıktık.

En Güzel Gelin

Düğün.com olarak 2014’ün en beğendiğimiz gelini sade ve duru güzelliğinden çok etkilendiğimiz Ceren’di. Gelinliği, saçı ve makyajı da en az kendisi kadar duru olan Ceren, bizce 2014’ün en güzel geliniydi.

En Güzel Gelin

En Güzel Gelin Buketi

2014’ün en güzel gelin buketini “Bir İddia ile Başlayan Aşk: Seden ve Özgür” hikayesinden tanıdığımız Seden’in buketi olarak seçtik. İçinde limon bile olan, yeşil, mor, yavruağzı gibi soğuk tonların bulunduğu Seden’in buketini yalnız biz değil, çok ünlü bir dergi de kapağına taşıyarak beğenimizi tescillemiş oldu.

Bir İddia ile Başlayan Aşk, Ceren ve Orçun'un hikayesi

En İyi Düğün Teması

2014’ün en iyi düğün teması Yonca ve Hakan’ın sinema temasıyla organize ettikleri düğünlerine aitti. Popcorndan alaska frigoya, kırmızı halıdan klaket masa kartlarına, DVD davetiyeden yazlık sinema konseptine kadar her şey eksiksiz düşünülmüştü.

Yonca ve Hakan’ın sinema teması

En Tatlı Şeker Büfesi

2014’ün en tatlı şeker büfesi, düğün organizasyonlarına çok özen göstermiş bir Düğün.com çifti olan Çisel ve Serkan’ındı. Kendi fotoğraflarıyla süsledikleri şeker büfesi özellikle düğünün genç davetlilerinin yoğun ilgisinden kurtulamamışa benziyor.

bir Düğün.com çiftinin düğünde kullandığı şeker büfesi

  • Editörün Notu: Düğün.com editörleri olarak biz bu yazıyı hazırlarken çok keyif aldık! Aynı keyifle okumanız dileğiyle... Şimdiden mutlu yıllar!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlikçi Firmaları

Gelinlikçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

A

Adam

20/10/2015

Çok ilham verici bir blog