Kış Düğünü İçin Gelin Aksesuarları

Kış düğünü yapmaya karar verdiysen, birbirinden şık gelin aksesuarları ile birlikte adeta Karlar Kraliçesi gibi görüneceğine hiç şüphem yok. Gelinliğinle birlikte giyebileceğin kaban, ceket, hırka, bolero, etol, pelerin, kısa panço, eldiven, ayakkabı gibi aksesuarları seçerken, şık olmanın yanı sıra düğün mekanı ve hava durumunun da önemli olacağını sakın aklından çıkarma!

Kış Gelinlerine Aksesuar Önerileri

Soğuk bir havada içleri ısıtacak bir kış düğünü yapacak çiftlerin, yaygın görüşün aksine aslında çok şanslı olduğunu hemen söylemeliyim. Çünkü tüm düğünler arasında belki de en romantiği olan kış düğünlerinde, mekanlar rezervasyon konusunda esneklik ve fiyat indirimleri sunarken, yaz düğünlerindeki gibi sıcaktan akan makyaj, terleme gibi dertler de yaşamazsın. Ayrıca bembeyaz karlar içinde, kışın kullanılan gelin aksesuarları ile birlikte bakmaya doyum olmayacak fotoğraf karelerine de sahip olabilirsin. Eğer hazırsan, içerisinde nefes kesici görüneceğin ve seni sıcak tutacak kış aksesuarlarını detaylı şekilde birlikte inceleyelim.

jqwp2ms86pypc6yk - kış düğünü için gelin aksesuarları

Kış Gelinlerinin Kurtarıcısı Kabanlar

Soğuk hava şartları kış gelinlerini en çok zorlayan şeylerin başında geliyor. Sen her ne kadar düğün mekanı olarak kapalı bir alan tercih edecek olsan da, mekana ulaşana kadar, fotoğraf çekimleri esnasında ya da düğün mekanının ısıtma sisteminin yeterli olmaması ihtimaline karşı gelinliğinin üstüne giyeceğin aksesuarların seni sıcak tutacağından emin olmalısın. Tabii evlendikten sonraki ilk günlerini hasta bir gelin olarak geçirmek istemiyorsan.

Eğer düğünün kışın en soğuk günlerine denk geliyor ve dışarıda lapa lapa kar yağıyorsa, gelinliğinin üzerine kaşmir, yün, kaşe kabanlar giymek iyi bir seçenek olabilir. Ben gelinlik üzerine en çok yakası imitasyon kürk olan modelleri yakıştırıyorum. Gelinliğinin tonuna göre, beyaz, krem, açık gri, fildişi renkteki kabanları tercih edebilirsin. Gelinliğin düz kesim ise onunla aynı boyda uzun bir kaban giyebilir, A ya da prenses kesim gelinlik tercih ettiysen de daha kısa modellere yönelebilirsin. Elbette düğün mekanında kabanını çıkarıp, gelinliğinin en ince detaylarını davetlilere sergileme fırsatı bulabileceksin, hiç endişelenme. Kaban seçimini mümkün olduğunca sade ve süslemesiz modellerden yana yaparsan, düğün sonrasında kullanabilme imkanı da bulabilirsin.

vtzc6vywruzjrrma - kış düğünü için gelin aksesuarları

Eğer rustik tarzda bir kış düğünü planlayıp, evlenmek için etrafı camekanlarla çevrili bir kış bahçesinde karar kıldıysan ve mekanın ısıtma sisteminin yeterli olmayacağını düşünüyorsan, ceket tipi, şık süslemelere sahip, gelinliğinle aynı renkte bir hırkayı gün boyu yanında bulundurabilirsin. Emin ol, gelinliğinin tarzına uygun, doğru hırka modelini seçersen, soğuk havaya rağmen şıklığından ödün vermek zorunda da kalmazsın. Rustik düğünlerle ilgili daha fazla fikir edinmek istersen, ilgili makalemize de göz atabilirsin. Eğer gelinliğin düz kesimse, kolları tüylü uzun bir pelerin de tercih edebilirsin. Üstelik böyle bir aksesuarı, düğün mekanında çıkarman da gerekmez.

9u4ws4eggwfevbhs - kış düğünü için gelin aksesuarları

Pelerinin Büyüsüne Kapılmamak Mümkün Mü?

Kış gelinlerinin vazgeçilmezi pelerinlerden bahsetmeye biraz daha devam edelim istersen. Pelerin, gelinlik ile mükemmel bir şekilde bütünleşip, onun büyüleyici havasını bozmadığı için oldukça şık bir seçenektir. Pelerinini gelinliğine ve hava durumuna uygun şekilde diktirebileceğin gibi, tül, saten, yapay kürk, ipek veya kaşmirden tasarlanmış modelleri de tercih edebilirsin. Eğer gelinliğini kuyruklu yaptırmak isteyip de cesaret edemediysen, kuyruklu pelerinler senin için harika bir fırsat olabilir. Bu sayede büyüleyici görüneceğine hiç kuşkun olmasın.

nutaoisaxjmjheub - kış düğünü için gelin aksesuarları

Yağışlı havalarda saçların bozulmasın diye tercih edebileceğin kapüşonlu modeller ise seni bir masal kahramanına dönüştürecek. Soğuk havalarda uzun pelerinler tercih edilebileceğin gibi, nispeten daha ılık günlerde kısa pelerinleri değerlendirebilirsin. Bu tarz modeller, özellikle straplez yaka ya da ince askılı gelinlik tercihinde bulunduysan uygun olacaktır. Gelinlik tercihini sade modellerden yana yaptıysan, tül, üzeri işlemeli ya da boncuklu modeller, zarafetini artıracaktır.

ffwsbgioru9tvtus - kış düğünü için gelin aksesuarları

Ceketinle Tarzını Konuştur

Gelinlik ile kaban ya da hırkayı özdeşleştiremiyor veya pelerin giymek istemiyorsan, ceket alternatifini değerlendirebilirsin. Tarzından ödün vermeden soğuktan korunmayı tercih ediyor ve gelinliğinin zarif detaylarının kaybolmasından korkuyorsan, dünyaca ünlü gelinlik tasarımcıları imdadına yetişiyor. Son dönemlerde tasarımcılar, senin gibi gelin adaylarını düşünerek, gelinlik üzerine giyilebilecek birbirinden şık ceketler tasarlamaya başladılar. Mesela, balık kesim karizmatik bir gelinlik üzerine, inci detaylara sahip beyaz bir motorcu ceketi ile hem marjinal hem de çok şık görünebilirsin. Örneğin nikah sonrası yemeği vermeyi düşünüyorsan, yolda bu tarz bir ceket giyip, mekanda çıkarabilirsin.

tiwo1as3hga9lmzm - kış düğünü için gelin aksesuarları

Etoller, Şallar, Atkılar ve Kısa Pançolar ile Düğüne Hazırsın

Gelinliğinin yalnızca açıkta kalan üst bölgelerini kapatmak ama bunu zarif bir dokunuşla, gelinliğine gölge düşürmeyecek şekilde yapmak istiyorsan etoller, bolerolar, kısa pançolar, atkı ve şallar tam sana göre. Bu tarz aksesuarlarla, kış gelinine yakışır şekilde, oldukça ihtişamlı görüneceksin. Yapay kürk, yün, pelüş, kadife ya da tüylü kumaştan hazırlanabilen pek çok farklı etol modeli arasından gelinliğine uygun olanı seçebilirsin.

yfeb1ixfzgvwylbc - kış düğünü için gelin aksesuarları

Mesela kayık ya da straplez yaka gelinliğinin üzerine attığın etol ile soğuktan korunabileceğin gibi, ne kadar zarif bir gelin olduğunu da kanıtlayabilirsin. Aksesuarının rengini dilersen gelinliğine, dilersen müstakbel eşinle ahenk içerisinde görünmek için damatlığa uygun seçebilirsin. Bej, gri, açık mavi gibi renkler, gelinliğine ve damatlığa yakışan tercihler olabilir. Kullanacağın etolü yalnızca gelinliğinle değil ayakkabı ya da çanta gibi diğer aksesuarlarınla da uyumlu olacak şekilde seçebileceğini unutmamalısın.

i2eez6pxgzmavui9 - kış düğünü için gelin aksesuarları

İmitasyon kürk atkılar ve şallar ile de etollerde olduğu gibi elegan bir görüntü sergileyebilirsin. Dilersen gelinliğinin dokusundaki kumaşlardan hazırlanmış şalları da tercih edebilirsin. Bu konuda gelinlik firmaları sana yardımcı olacaktır. Yine yün şallar da kış gelinlerinin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında yer alıyor.

Boynunu ve omuzlarını sıcak tutacak olan kürk atkılar, aynı zamanda vintage tarzına da vurgu yaparak, tam bir dönem gelini gibi görünmeni sağlayacak. Tarihi bir düğün mekanında, kuyruklu zarif gelinliğin, şık sallantılı küpelerin, dantelli saç aksesuarın ve kürk atkınla ne kadar şahane görüneceğini gözlerinin önüne bir getirsene!

8ctorelm5koivaht - kış düğünü için gelin aksesuarları

Bolero ile Gelinliğini Zenginleştir

Bolerolar hem kış hem yaz gelinlerinin sıklıkla tercih ettikleri aksesuarlar arasındadır. Kollardaki kusurları gizleyen tül ve dantel bolero modelleri genellikle yaz gelinleri tarafından kullanılırken, yapay kürk, tüvit ya da saten bolerolar kış gelinlerinin tercihleri arasındadır. Düğününde istediğin zaman boleronu çıkarıp, straplez yaka gelinliğin ile kalabilirsin. Bunun için gelinlik firmana, gelinliğinle bütün olacak şekilde tasarlanmış dantel bolerolardan senin için hazırlamasını isteyebilirsin. Bu tarz bolerolar sayesinde gelinliğini iki farklı şekilde kullanarak, zenginleştirebilirsin. Mini ceket görünümlü boleroların yanı sıra, kışın seni en sıcak tutacak aksesuarlar arasında imitasyon kürkten hazırlanan bolero modelleri yer alır. Gelinliğinin rengine göre farklı tonlarda tercih edebileceğin boleronu bu yılın trendleri arasında yer alan saten kurdeleli modeller arasından da seçebilirsin.

d69ukyo5kwbyyks8 - kış düğünü için gelin aksesuarları

Şapkasız Olmaz Diyen Gelinlerden Misin?

Gelinliğini duvak ile değil şapkayla tamamlamak isteyen gelin adayları, vualet adı verilen tül nikah şapkalarını kullanabilecekleri gibi, kışın şemsiye görevi görüp, yağışlardan koruyacak büyük gösterişli şapkaları da tercih edebilirler. Sen de tüyler, çiçekler, tül ve dantellerle süslenebilen bu tarz şapkalar ile zarif stilini yansıtarak, etkileyici görünmeye ne dersin? Gelinliğinle uyumlu tonlarda, beyaz, kırık beyaz, krem renkli bu tarz modelleri seçebileceğin gibi, mesela bir çiftlik evinde gerçekleşecek bohem tarzda bir düğünde, sukulentler, kozalaklar, rengarenk çiçeklerle süslenmiş bej bir melon şapka da kullanabilirsin.

vmxccxa16k2ngikj - kış düğünü için gelin aksesuarları

Eldivenin Cazibesinden Yararlanmaya Ne Dersin?

Kış gelinlerini bir anda romantik bir prensese dönüştüren eldivenlerin bende ayrı bir yeri olduğunu itiraf etmeliyim. Gerçekten de geline kattığı zarafetle aksesuarlar arasında en heyecan vericisi eldivenlerin, sence de ayrı bir seksapalitesi yok mu? Kimi yaz gelinleri tarafından zaman zaman kullanılsa da, birbirinden şık seçenekler sunan eldivenleri aslında daha çok kış gelinleri tercih ediyor.

Uzun ya da kısa modeller arasından sen de gelinliğinin kumaşına uygun bir eldiven seçebilirsin. İpek, dantel, kaşmir, saten, deri, süet ya da yünden tasarlanmış gelin eldivenlerinin, diğer aksesuarlarınla birlikte bütünlük sağlayarak, şıklığını yukarılara taşıyacağını garanti ediyorum. Tül üzerine swaroski taşlarla süslenmiş bir model seçebileceğin gibi, fırfırlı ya da tüylü eldivenlerle de gelinliğini mükemmel şekilde tamamlayabilirsin. Bilek kısmına yapay kürk ya da fiyonk eklenmiş kısa modelleri seçebilir ya da dirseğinin üzerine kadar uzanan uzun modellerle oldukça elagan görünebilirsin.

dixyvf1evdgzt6nn - kış düğünü için gelin aksesuarları

Arzu Nesnesi Olarak Ayakkabılar…

Kış gelinleri de en az yaz gelinleri kadar ayakkabı seçimi konusunda kendilerini özgür hissedebilirler. Çünkü gelinliği tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olan ayakkabı konusunda birçok seçenekleri var. Farklı tasarımlarıyla pek çok alternatif sunan, kapalı ayakkabılar, dolgu topuklular, yüksek boğazlı ve bileği kavrayan bootieler, botlar ve çizmeler ile soğuk kış günlerinde hem ısınacak hem de şıklığından taviz vermemiş olacaksın.

Eğer zarif bir kış gelini olmaya kararlıysan, dantelli, taş işlemeli, kendinden desenli transparan bootie gelin ayakkabıları da tam sana göre olabilir.

ftll1ftx9mqaidaq - kış düğünü için gelin aksesuarları

Düğün mekanının yeteri kadar ısıtılamayacağını düşünüyorsan imitasyon kürkten tasarlanmış bot ya da çizmeleri tercih edebilirsin. Seçeceğin çizme ve botun kaymayan tabanlı olmasına özen göstermeni özellikle tavsiye ediyorum. Eğer düğün sonrası bir after party planlıyorsan, Ugg tipi beyaz kürklü botlar da senin için kullanışlı olacaktır.

Beyaz renkteki deri, swarovski taş işlemeli ya da süet bot ve çizmeler ile havalı bir gelin olabilir, dantellerle süslenmiş bot ve çizmeler ile de vintage tarzını kolayca vurgulayabilirsin. Kışın giyebileceğin ayakkabı modelleri ile ilgili ayrıca ilgili makalemize de göz atabilirsin.

tzcn3c15nttzxtig - kış düğünü için gelin aksesuarları

Senin için sıraladığım ve göze hitap ederken aynı zamanda seni kışın soğuğundan koruyacak tüm bu aksesuarları beğendiğini umuyorum. Eğer daha fazla model inceleyip, ilham almak istersen, gelin ayakkabısı ve aksesuarları sayfasını da ziyaret edebilirsin.

Bu makale Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.