Üsküdar Evlendirme Dairesi

5 yorum

Evlendirme Daireleri

Kategori

Üsküdar, İstanbul

İlçe, İlÖnerilen Firmalar

Maltepe Evlendirme Dairesi
2

Maltepe

Maltepe Evlendirme Dairesi

Maltepe Belediyesi Nikah İşlemleri Çiftler, Maltepe Belediyesi’ne hafta içi...

Bakırköy Evlendirme Dairesi
2

Bakırköy

Bakırköy Evlendirme Dairesi

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde merkezi konumuyla ulaşım kolaylığı sağlayan ...

Beyoğlu Evlendirme Dairesi
8 1

Beyoğlu

Beyoğlu Evlendirme Dairesi

Beyoğlu Belediyesi Evlendirme Dairesi Nikah İşlemleri Beyoğlu Evlendirme Da...

Hakkında

Üsküdar Belediyesi Nikah İşlemleri
Üsküdar Nikah Dairesi’ne yapılan başvurular; Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 08.30-11.30, 13.00-15.30, Cuma günü 08.30-11.30, 14.00-15.30 saatleri arasında kabul ediliyor.
Hafta sonu nikah başvurusu yapılamıyor.
Üsküdar Nikah Salonu’na evlenme başvurusunun yapılabilmesi için çiftlerden en az birinin bu ilçede ikamet etmesi gerekiyor.

Üsküdar Evlendirme Dairesi Salonları
Üsküdar Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde 2 adet nikah salonu var. Bu salonların ikisi de 450 kişilik oturma kapasitesine sahip. Nikah salonlarının dışında kokteyl ve yemek alanları da bulunuyor. Onların detayları da şöyle:
Üsküdar Evlendirme Dairesi Mavi Salon: Burada düğün, kına, nişan, toplantı gibi organizasyonlar yapılıyor. 300 kişilik oturma kapasitesi var.
Üsküdar Evlendirme Dairesi Beyaz Salon: Burası evlendirme dairesinin kokteyl salonu. 400 kişilik kokteyl kapasitesi mevcut.
Kokteyl organizasyonlarının yönetimini Kentur adlı firma yapıyor. Çiftler, gündüz 13:00-17:00, akşam 19:00-23:00 saat aralığından birini seçiyor. Salon, 4 saat boyunca onlara ait oluyor.
Salonda nikah kıyıp, aynı zamanda organizasyon yapmak isteyen çiftler bu alanları değerlendirebiliyor.
Üsküdar Evlendirme Dairesi Kokteyl Salonu fiyatlarına gelecek olursak, kiralama bedeli 1.650 TL. Bunun dışında süslemeler ve kokteyl menüleri için ekstra ücretlendirme yapılıyor. Dileyen çiftler detayları organizasyon firmasıyla görüşebilir.

Üsküdar Nikah İşlemleri İçin İstenen Belgeler
Üsküdar Belediyesi Nikah Salonu’na giderken çiftlerin yanında götürmesi gereken belgeler şöyle:

Nüfus cüzdanlarının asılları ve fotokopileri: Fotoğraflı ve son 10 yıl içerisinde değiştirilmiş olmalı. Son medeni durumlarına dair bilgileri içeren, okunaklı T.C. kimlik belgesi getirilmesi şart. Sürücü belgesiyle başvuru yapılamıyor.
5'er adet vesikalık fotoğraf: Ön cepheden, son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı. Biyometrik fotoğraflar kabul edilmiyor.
Aile hekimlerinden alınan sağlık raporu: Bu raporda Hemoglobinopati tetkikinin yapıldığına dair bilgi olması zorunlu. Raporda mutlaka aile hekiminin kaşe ve imzası olmalı. Özel hastanelerden alınan sağlık raporu kabul edilmiyor. Rapor, devlet hastanesinden alınacak ise mutlaka aile hekiminin onayı ve kaşesinin olması gerekiyor.

Tüm belgelerin geçerlilik süresi 6 ay. Süresi geçen belgeler kabul edilmiyor.
Evlenecek kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması zorunlu. 17 yaşını doldurmuş kişiler anne ve babasının imzalı izinleriyle, 16 yaşını doldurmuş olanlar ise mahkemenin vereceği evlenebilir kararı ile başvuru yapabilir.
Çiftlerden ikisi de Üsküdar’da yaşamıyorsa, ikamet ettikleri ilçenin evlendirme dairesine, belgeleri ile birlikte başvurmaları ve oradan Evlenme İzin Belgesi almaları gerekiyor. Aldıkları bu belge ile Üsküdar Evlendirme Dairesi’ne giderek, nikah için gün alınabilir.
65 yaş üstü kişiler; devlet hastanesinden, evlenmelerine mani ruhsal durumlarının olmadığını belirten heyet raporuyla başvuru yapmalılar.
Bekarlık soyadını evlilik soyadı ile birlikte kullanmak isteyen kadınların, müracaat sırasında kendilerinin talebi üzerine verilen 2 adet dilekçeyi doldurup imzalamaları gerekiyor.
1 seneden daha kısa süre önce boşanmış olan kadınların, boşanma tarihinden itibaren 300 günlük evlenme yasağı mahkeme kararı ile kaldırılmış olmalı.

Yabancı Uyruklu Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Üsküdar Belediyesi Nikah Dairesi’ne başvuru esnasında Bekarlık ve Doğum Belgesi ile noter onaylı pasaport çevirilerini yanlarına almaları gerekiyor.
Kendi ülkelerinden ve Türkiye’deki konsolosluklardan alınan doğum belgesi, bekarlık belgesi, evlenme ehliyet belgesi ve ikamet teskerelerindeki yazı karakterleri ile pasaporttaki yazı karakterlerinin aynı olması zorunlu. Aksi takdirde evraklar kabul edilmiyor.
Evlenecek kişilerden birinin Türk vatandaşı, diğerinin yabancı uyruklu olması halinde ise Çok Dilli Evlenme Ehliyet Belgesi veriliyor. Bu nedenle nüfus müdürlüğünden Versiyon 2 Çok Dilli Evlenme Ehliyet Belgesi almaları gerekiyor.

Üsküdar Nikah Sarayı Ücretleri
Üsküdar Evlendirme Dairesi’nin 2019’da salon kiralama, dış nikah ve evrak ücretleri şu şekilde:


TarifeFiyatEvlendirme CüzdanıToplam


Nikah Salonu (Hafta içi)75 TL121 TL196 TL


Nikah Salonu (Hafta sonu)450 TL121 TL571 TL


Dış Nikah (Anadolu yakası)550 TL121 TL671 TL


Dış Nikah (Avrupa yakası)700 TL121 TL821 TL


Beyaz Salon (Kokteyl ücreti hariç)400 TL121 TL521 TL


Mavi Salon (Yemek ücreti hariç)500 TL121 TL621 TL


Matbu Evrak Ücreti25 TL-25 TLÇiftler, nikah salonu ücretlerinin yanı sıra aile cüzdanı için de ödeme yapmalılar.
Eğer nikah memuru, düğün yapılacak mekana çağırılacaksa; tabloda “dış nikah” olarak belirtilen alanlar dikkate alınmalı.
Belediye meclis üyeleri, belediye personeli ve birinci dereceden yakın akrabaları tablodaki ücretlerden %50 indirimli faydalanabiliyor. Üsküdar’da ikamet eden gazi-şehit eşi ve çocukları ile %40 ve üzeri engelli kişilerden nikah dairesindeki işlemler için ücret alınmıyor.
Nikah işlemleri için başvuruda bulunup ücret ödeyen kişiler, başvurunun iptali sebebiyle ücretin iadesini talep edemiyor.

Üsküdar Evlendirme Dairesi Nerede?
Nikah salonu, Üsküdar Belediyesi’nin çok yakın bir noktasında konumlanmış. Merkezi konumu sayesinde rahatlıkla ulaşılabiliyor. Üsküdar Evlendirme Dairesi’nin iletişim bilgileri şöyle:
Üsküdar Evlendirme Dairesi Adres: Mimar Sinan Mah. Çavuşdere Cad. No: 35 Üsküdar/İstanbul
Üsküdar Evlendirme Dairesi Telefon: 0216 531 30 00
Üsküdar Evlendirme Dairesi’ne nasıl gidilir? Nikah salonunun çevresinde birçok otobüs durağı var. Ayrıca farklı ilçelerden dolmuş hatlarıyla da buraya ulaşılabiliyor. Metro durağı, nikah dairesine uzak kalıyor. Kadıköy Metro İstasyonu’ndan indikten sonra başka bir araca binerek buraya ulaşmak mümkün.
Kendi aracıyla gelecek olanlar için de evlendirme dairesinin kendisine ait kapalı otoparkı mevcut.

İletişim

Üsküdar Belediyesi

  • Adres: Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Şemsi Paşa Cad. Harem Sahil Yolu. No:2

Üsküdar Evlendirme Dairesi Yol Haritası

5 yorum


B&M

BURCU & MUSTAFA

Düğün Tarihi: 24.10.2015

Başta tlefonla bilgilendirme kısmında üslupları çok naif olmasına karşın sağlık ocağı ile ortak dil birliğinde olamamalıyla beni ilk başta kafakarışıklığına sürüklemişlerdi.Ancak işlemlerin kısa sürmesi konusundaki yapıcı tavırları kendilerini affettirdi. Belediyeye bağlı tüm birimler iletişimini... devamı 

Ek

Ekrem

Düğün Tarihi: 05.09.2015

Görsellik olarak güzel bir mekandı gelin odası da oldukça konforluydu küçük bir yer değildi. Salonu da beğendik bizim sayımıza göre de gayet uygundu yaklaşık 500 kişiydik. Dikkatimi çeken olumsuz bir şey olmadı fotoğrafçı dışında birde takı takılırken çok karmaşa oldu.

KÜBRA

Düğün Tarihi: 26.07.2015

Oldukça geniş bir salondu bizim sayımız 400 ün üstünde olmasına rağmen rahatlıkla sığabildik. Bunu dışında ulaşımı biraz zordu otopark sorunu vs. vardı. Ama ulaşım sıkıntısından baska bır sorunu yoktu mekanın gelın ve damat odası nıkah salonu hersey güzeldi.

bu

burcu

Düğün Tarihi: 12.10.2014

sade ve şık abartısı olmayan ve kalabalık ortamdan kaçılacak yerlerin buluması mükemmel

ol

olcay

Düğün Tarihi: 13.09.2014

Yetkililerin ilgisinden memnun kaldım gayet ilgiliydiler.

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Evlendirme Daireleri ile ilgili detaylı bilgiler Düğün.com'da

Düğün Mekanını hala bulamadıysan ücretsiz düğün danışmanımız isteklerine uygun 5 firmayla seni hemen iletişime geçirsin!

HEMEN 5 TEKLİF AL
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Size daha çok yardımcı olmak istiyoruz. Bu süreçte ihtiyaçlarınıza uygun öneriler yapmak ve işinizi kolaylaştırmak için bir kaç sorunumuz var.