Kadıköy Evlendirme Dairesi

8 yorum

Evlendirme Daireleri

Kategori

Kadıköy, İstanbul

İlçe, İlÖnerilen Firmalar

Sarıyer Evlendirme Dairesi
1

Sarıyer

Sarıyer Evlendirme Dairesi

GEREKLİ BELGELER:1- Nüfus cüzdanlarının asılları ve fotokopileri (son meden...

Fatih

Eminönü Evlendirme Dairesi

Evlenmek isteyen çiftlere, hem başvuru, hem nikah hem de düğün salonu imkan...

Üsküdar Evlendirme Dairesi
6 5

Üsküdar

Üsküdar Evlendirme Dairesi

Üsküdar Belediyesi Nikah İşlemleri Üsküdar Nikah Dairesi’ne yapılan başvuru...

Hakkında

Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Nikah İşlemleri

Kadıköy Evlendirme Dairesi’ne nikah başvurusu hafta içi 08:30 – 12:00 ve 13:00 – 15:30 saatleri arasında yapılabiliyor. Çiftlerin birlikte başvuru yapmaları zorunlu tutuluyor. Kişilerden birinin gelememesi durumunda müstakbel eşine vekalet vermesi gerekiyor.


Hafta sonu nikah başvurusu kabul edilmiyor.


Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde nikahlar haftalık olarak planlandığından; başvuru yapılan aynı hafta içerisinde nikah günü verilmiyor.


Kadıköy’de nikah kıyılabilmesi için kişilerden en az birinin bu ilçede yaşıyor olması lazım.


Kadıköy Nikah Dairesi Salonları
Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde A ve B olmak üzere iki farklı nikah salonu var. Bu salonların dışında takı töreni için alanları da bulunuyor.
Kadıköy Evlendirme Dairesi A Salonu: Burası 250 kişilik. Gayet ferah bir salon.
Kadıköy Evlendirme Dairesi B Salonu: Burada da 90 kişilik kapasite mevcut. Nikahına çok fazla kişi davet etmeyecek olanlar B salonunu tercih edebilir.
Sade bir nikahla kalmayıp kokteyl vererek davetlilerine ikramlar sunmak isteyen çiftler için de şöyle bir imkan var. Kadıköy Evlendirme Dairesi kokteyl salonu sunmasa da aynı bahçeyi paylaştıkları Zübeyde Hanım Kokteyl Salonları bu hizmeti veriyor. Çiftler, Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde nikahlarını kıydırdıktan sonra dilerlerse burada kokteyl verebilir. Böyle bir durumda nikah memurunu düğün mekanına çağırma ücreti ödemeleri gerekiyor.

Kadıköy Belediyesi Nikah Başvuru Belgeleri
Kadıköy Belediyesi nikah işlemleri için çiftlerden bazı belgeler istiyor. Bu belgelerle nikah dairesine gidip başvuru yapılması gerekiyor. Liste şöyle:

Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,
5 adet vesikalık fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı. Kadınlarda alın, çene ve yüz tamamen görünmeli. Fotokopi veya bilgisayardan çoğaltılan fotoğraflar geçerli değil.
Sağlık raporu: Aile hekiminden imzalı ve kaşeli olarak alınmalı. Sağlık raporunun süresi 180 günü geçmemeli. Erkekler, raporlarına Akdeniz Anemisi testi de eklemeliler. Bu testin yapıldığına dair ibare, sağlık raporu üzerinde yazılı olmalı.
Daha öncesinde evlenip boşanmış kişilerin, son medeni durumlarını gösterir kimlikler ile başvuruda bulunmaları gerekiyor.
Yabancı uyruklu çiftlerin başvuru esnasında yanında götürmesi gereken belgeler değişiyor. Kadıköy Nikah Salonu’na gidip yetkililerden detaylı bilgi almalılar. Ayrıca pasaport ve vize sürelerinin geçmemiş olmasına dikkat edilmeli.
Kadıköy Belediyesi’ne nikah başvurusu yapmak için evlenecek kişilerden en az birinin burada ikamet ediyor olması lazım. Eğer ikisi de Kadıköy’de yaşamıyorsa, ikamet ettikleri ilçeden “Evlenme İzin Belgesi” almaları gerekiyor. Çiftlerden birinin bu belgeyi alması yeterli.

Kadıköy Belediyesi Nikah Ücretleri
2019 yılında Kadıköy Evlendirme Dairesi nikah fiyatları şöyle:


Nikah YeriToplam Fiyat


A Salonu (Hafta içi)291 TL


A Salonu (Hafta içi izin belgeli)391 TL


A Salonu (Hafta sonu)811 TL


A Salonu (Hafta sonu izin belgeli)941 TL


B Salonu (Hafta içi 09:00-11:45 arası)141 TL


B Salonu (Hafta içi törensiz)206 TL


B Salonu (Hafta içi törensiz izin belgeli)341 TL


B Salonu (Hafta sonu)611 TL


B Salonu (Hafta sonu izin belgeli)791 TL


Dış Nikah - Kokteyl941 TLFiyatların hepsine salon kiralama, KDV, cüzdan bedeli ve dosya ücreti dahil. Cüzdan bedeli 121 TL, dosya ücreti 20 TL. Toplam fiyattan bunları çıkarıp hesapladığınızda karşınıza salon kiralama bedeli çıkıyor.
Engelli kimlik kartı belgesine sahip kişiler, evlendirme dairesi salonlarından ücretsiz yararlanıyorlar. Sadece 141 TL’lik cüzdan bedelini ve dosya ücretini ödemeleri yeterli oluyor.
Tabloda dış nikah olarak belirtilen ve evlendirme dairesi dışında kıyılması düşünülen nikahlar için önceden bilgi alınması gerekiyor.
İlçe dışında yaşayan ve Kadıköy’de nikah yapmak isteyen çiftlerin standart rakamlara göre biraz daha fazla ödeme yapmaları gerekiyor. Tabloda “İzin belgeli” olarak belirtilen kısımlarda fiyatlar belirtiliyor.


Kadıköy Evlendirme Dairesi Nerede?
Kadıköy Evlendirme Dairesi Adres: Zühtüpaşa Mah. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:14 Kadıköy / İstanbul
Kadıköy Evlendirme Dairesi’ne nasıl gidilir? Evlendirme dairesi, Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonu’na çok yakın bir noktada bulunuyor. Avrupa yakasının en uç noktasından bile buraya metrobüs ile kolaylıkla ulaşılabiliyor. Ayrıca çevresinde otobüs durakları da mevcut.
Kadıköy Evlendirme Dairesi otopark konusunda da sorun yaşanmayacak bir yer. Yan tarafında İSPARK’a ait geniş bir otopark var. Özel aracıyla gelenler burayı kullanabilir.

İletişim

Kadıköy Belediyesi

  • Adres: Hasanpaşa Mah. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:2

Kadıköy Evlendirme Dairesi Yol Haritası

8 yorum


N&o

Neşem & okan

Düğün Tarihi: 12.09.2015

Metrobüs durağına çok yakın olduğu için hiç sorun yaşamdık. Atmosferi ve görselliğide güzeldi hatta hizmetten de memnun kaldık fakat sürekli bahşiş istenmesi ve ikramların anlaştığımızdan eksik dağıtılması sorun oldu. Bunun dışında kokteyl konseptinde gerçekleitridk ve görsellik ve hizmette sorun... devamı 

S&E

Sedan & Erdi

Düğün Tarihi: 29.09.2019

Günümüzü aldık çok tatlı ve yardım sever insanlar çocukluk hayalime kavuşuyorum :)

S&E

Sedan & Erdi

Düğün Tarihi: 29.09.2019

Nikah işlemlerimizi yapan Serap Hanım çok anlayışlı ve naif bir insandı. 29 eylül için nikah tarihi aldık. Teşekkür ederiz.

ca

can

Düğün Tarihi: 20.09.2015

Eşim ve ben büyük bir organizasyon istemedik bu yüzden sadece nikah olsun dedik ve burada karar kıldık. Kararımızda tabiki mekanın merkezi olması ulsşımının kolay olması etkili oldu bunun dışında bizim sayımız 250 kişininüstündeydi ve gayet yeterliydi genişlik bizim için.

se

seyda

Düğün Tarihi: 15.09.2015

Sayımıza uygun bir salondu. Görsellik olarakta abartıdan uzak ve sadeydi temizdi aynı zamanda. Zaten daha önceden bildiğim bir mekandı. Gelin odasıda gayet geniş ve konforluydu. Küçücük bir oda değildi. Konumuda oldukça merkeziydi zaten bu yüzden tercih ettik burayı.

B&e

Burçin & eray

Düğün Tarihi: 13.09.2015

Ulaşım konusunda çok merkezi olduğu için tercih ettiğimiz bir yerdi burası bunun yanında gneişlik oalrakt abize uygundu bizim sayımız 300 kişiydi ve bize göre dediğim gibi uygundu yeterli geldi. Gelin hazılrık odasıda gayet konforluydu.

Z&A

Zeynep & Ali

Düğün Tarihi: 06.09.2015

Memnun kaldım ilgi ve alaka gayet iyiydi, orada fotoğraf çektirdim ve gayet iyidi:)

Ay

Ayberk

Düğün Tarihi: 05.09.2015

Biz sade bir şey istediğimiz için sadece nikah gerçekleştirdik. Konum olarak merkezi bir yerde bulunması dolayısıyla tercih ettik ve memnunda kaldık sayımıza gçre yeterli genişlikteydi. Hazırlık odasıda gayet güzel ve konforluydu.

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Evlendirme Daireleri ile ilgili detaylı bilgiler Düğün.com'da

Düğün Mekanını hala bulamadıysan ücretsiz düğün danışmanımız isteklerine uygun 5 firmayla seni hemen iletişime geçirsin!

HEMEN 5 TEKLİF AL
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Size daha çok yardımcı olmak istiyoruz. Bu süreçte ihtiyaçlarınıza uygun öneriler yapmak ve işinizi kolaylaştırmak için bir kaç sorunumuz var.