Eyüp Evlendirme Dairesi

2 yorum
Eyüp Evlendirme Dairesi

Evlendirme Daireleri

Kategori

Eyüp, İstanbul

İlçe, İl


Hakkında

Evlilik akdi ile ilgili işlemler için Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi’ne gelinmeden önce bilinmesi gereken detaylar yazıda yer alıyor.

Eyüp Nikah Salonu:

Tören alanı olarak inşa edilmiş 290 kişi kapasiteli bir salondur. Mimarisi ve düzenlemeleri dolayısıyla nikah masası herkesin görebileceği bir noktada yer alıyor. Tören öncesinde, salon personeline USB bellek ile istediğiniz parçayı teslim ederseniz; müzik eşliğinde bir tören imkanı da sağlanıyor. Hazırlıklar için nikah saatinden 20 dakika kadar önce gelmeniz yeterli olacaktır. Belediye iştiraki ile anlaşma sağlanan profesyonel fotoğraf ve video sanatçıları çekimleri yapıyor. Bu hizmet ekstralar arasında ve yalnızca talep doğrultusunda çekim gerçekleştiriliyor.

Nikah sonrası takı töreni için 5 farklı davet alanı da bulunuyor. Son nikah saati olarak 18.00 belirleniyor, fakat takı töreni için bir süre kısıtlaması yapılmıyor. Tüm konukların tebrikleri alınan tören sonuna kadar bu alanlar hizmete açık. Yaz ve bahar aylarında olduğu gibi tören yoğunluğunun fazla olduğu zamanlarda da bahçede takı merasimi gerçekleştirebiliyor. Nikah şekeri de yalnızca takı alanlarında dağıtılabiliyor.

Kokteylli nikah organizasyonlarının gerçekleştirildiği yer Eyüp Kültür Merkezi:

Kültür ve Sanat Merkezi ‘Belediye Uygulama Kategorisi’ mimari ödüllü tasarımı Mimar Emre Arolat imzalıdır. Tasarımı yapılan Balo Salonu, 650 kişi kapasitesiyle hizmete açıktır. Burada düzenlenen davetlerle Belediyeye bağlı çözüm ortakları ilgileniyor. Yalnızca Eyüpsultan’da ikamet eden vatandaşlara değil, tüm İstanbul halkına hizmet veriliyor. İlçe içi ve dışındaki organizasyonlar için de farklı imkanlar mevcut. Tercihe bağlı düğün tarihi rezervasyonları için otel, restoran, düğün mekanı ve kokteyl alanları tahsis ediliyor.

Eyüp Belediyesi nikah işlemleri ve gereken belgeler:

-Vesikalık fotoğraf: 4 adet ve son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı. İşlemler için biyometrik fotoğraflar kabul edilmemektedir.
-Nüfus Cüzdanı: En son medeni halinizin işlenmiş olduğu resimli kimlik belgesinin aslı getirilmeli. Kimlikler 10 yıldan eski, fotoğrafı bozulmuş ve soğuk mührü gözükmüyorsa yenileme işleminden sonra başvuru yapılmalıdır.
-Sağlık Raporu: Çiftlerin bağlı olduğu aile hekimliği tarafından onaylı olmalı. Sağlık raporunda olması belirlenen önemli test ve tetkiklerin yanında, aile hekimi tarafından gerekli görülen belgeler de olabilir. Rapor başvuru tarihinden önce ve son 6 ay içerisinde düzenlenmiş olmalıdır.

İşlemler öncesinde bilmeniz gerekenler ise;

-Eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmiyor.
-Başvuru yapan çiftlerin birlikte gelme zorunluluğu var. Eğer çiftlerden birinin gelememe durumu bulunuyorsa özel vekalet alarak işlemler başlatılabilir.
-İşlemleri yapılacak çiftlerin en az bir tanesinin Belediye ilçe sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekiyor. Aksi takdirde; çiftin bağlı olduğu belediyeden izin belgesi alması gerekiyor.
-İzin belgesi ile işlem yapılması için 3’er adet fotoğrafla birlikte başvuru işlemleri için gerekli izin ve evraklar getirilmeli.
-Çiftlerden en az bir tanesi yabancı uyruklu ise, işlemler için ‘evlenme ehliyet belgesi’ (bekarlık belgesi) alınması gerekir. Konsolosluktan temin edilen evrakların tamamı, pasaport, kimlik ve vesikalık fotoğraflarla işlemler için hazırlanılmalı.
-Gerekli belgeleri topladığınızda, nikah dairesinden randevu alınmalı.
-Randevu için telefon ile irtibat sağlanmalı. Belirlenen gün ve saatte dairede olunmalı.
-İşlemler için belediye mesai saatleri içinde randevu verilir. Evrak teslimi ve işlem sürecinde gerekli ücret ise, hafta içi 08.30 ila 15.00 saatlerinde tahsil edilmelidir.

2020 yılı Eyüp Belediyesi nikah ücretleri:
Hafta içi belediye salonu 150,00 TL
Hafta sonu belediye salonu 300,00 TL
Düğün salonu, otel, restoran (ilçe içi hizmet) 450,00 TL
Düğün salonu, otel, restoran (ilçe dışı hizmet) 600,00 TL

2886 Sayılı ‘İhale Kanunu Hükmünde’ düzenlenen fotoğraf ve video ihaleleri sonrasında Belediye Meclisi kararı ile belirlenen tarifeler:
1 Saat video çekimi 240,00 TL
Toplu çekime ait 1 adet fotoğraf (15x21 cm) 8,00 TL
1 adet fotoğraf (15x21 cm) 9,00 TL

Not: İzin belgesi ile gelen çiftlerden 150 TL fark ücret alınmaktadır. Listede yer alan fiyatlara KDV dahildir. Evlilik cüzdanı için Maliye Bakanlığınca tespit edilen ücretlendirme sistemi geçerlidir ve bu ücret 2020 yılı için 140 TL’dir. Eyüp’te nikahı gerçekleşen; Belediyemiz Meclis Üyeleri, Şehit, Gazi ve tüm belediye personeli ile 1. derece yakınlarından yalnızca ‘aile cüzdanı’ harç bedeli alınır.

Eyüp Evlendirme Dairesi adresi; Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:18 Eyüpsultan/ İstanbul
Evlendirme Dairesi yol tarifi:

Yunus Gösteri Merkezi yanı. Farklı semtlerden gelindiğinde inilecek duraklar; Çeltik otobüs durağına 120 metre, Eyüp Hastane durağına 460 metre, Halıcıoğlu metrobüs durağına 1250 metre, Okmeydanı metrobüs durağına ise 1540 metre uzaklıkta.

Başvurular için Eyüp Evlendirme Dairesi telefon numarası: 0212 440 05 84

İletişim

Yetkili Kisi

  • Adres: Nişanca Mah. Feshane Cad. No:42

Eyüp Evlendirme Dairesi Yol Haritası

2 yorum


co

coşkun

Düğün Tarihi: 13.09.2015

Çok memnun kaldık. Tam saatinde kıyıldı nikahımız bir gecikme olmadı bunun dışında takı sırasında da bir kargaşa olmadı. Fotoğrafçısıyla biraz sorun yaşadık gibi görüntü kalitesi çok kötüydü ama bunun dışında çok güzeldi.

K&Ü

Kübra & Ürfet

Düğün Tarihi: 05.09.2015

Öncelikle belirtmek isterim eşim ve ben Eyüp'te oturmuyoruz ama mekanı çok beğendiğimiz için orayı tercih ettik. Dış bahçesi çok büyük ve güzeldi, içi yüksek tavan, ferah büyük camları sayesinde aydınlıktı. Benım nikahım sade oldu ama kokteylli bir organızasyona katılmıstım burada ve kokteyl... devamı 

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Düğün asistanımız senin için ücretsiz araştırsın, hayallerindeki gibi 5 düğün mekanından teklif göndersin!

HEMEN 5 TEKLİF AL