Beyoğlu Evlendirme Dairesi

Evlendirme Daireleri

Kategori

Beyoğlu, İstanbul

İlçe, İl

Wedding Planner

Evlendirme Daireleri ile ilgili detaylı bilgiler Düğün.com'da

Düğün Mekanını hala bulamadıysan ücretsiz düğün danışmanlarımız isteklerine uygun 5 firmayla seni hemen iletişime geçirsin!


Önerilen Firmalar

Küçükçekmece Evlendirme Dairesi
19 7

Küçükçekmece

Küçükçekmece Evlendirme Dairesi

“Nikâh salonunda düğün olur mu?” demeyin. En güzelini, en farklısını ve en ...

Güngören

Güngören Evlendirme Dairesi

Nikah müracaatları Güngören Belediye Başkanlık Binası Yazı İşleri ve Kararl...

Zeytinburnu Evlendirme Dairesi
1

Zeytinburnu

Zeytinburnu Evlendirme Dairesi

Zeytinburnu Evlendirme DairesiEVLİLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGE...

Hakkında

Beyoğlu Belediyesi Evlendirme Dairesi Nikah İşlemleri
Beyoğlu Evlendirme Dairesi’ne hafta içi 09:00-12:00 ile 13:00-15:30 saatleri arasında nikah başvurusu yapılabiliyor. Başvuru esnasında çiftin beraber gitmesi gerekiyor.
Eğer evlenecek kişilerden biri gidecek durumda değilse, vekaletname belgesi çıkarılması gerekiyor. Müstakbel eş, bu belgeyle müracaat işlemlerini yapabilir.
Çiftlerin Beyoğlu Nikah Dairesi’ne başvuru yapabilmeleri için evlenecek kişilerden en az birinin bu ilçede ikamet ediyor olması lazım.
Beyoğlu Evlendirme Dairesi yetkilileri, dairelerine çok fazla talep olduğu için, evlenecek çiftlerin nikah gününe karar verir vermez, nikah işlemlerine başlamalarını tavsiye ediyor. Özellikle yaz aylarında hafta sonu nikahları için günü almak zor olabilir.

Beyoğlu Nikah Dairesi Salonları
Beyoğlu Evlendirme Dairesi’nin ana salonu, takı alanı ve kokteyl alanı bulunuyor. ”Beyoğlu evlendirme dairesi kaç kişilik” sorusu da çiftlerin merak ettiği konular arasında. Nikah salonunun 164 kişilik kapasitesi var. Ancak yetkililer bu sayıdan daha çok kişinin salona alınabildiğini söylüyor.
Beyoğlu Evlendirme Dairesi kokteyl salonunda herhangi bir etkinlik yapılamıyor. Nikah töreninin sonrasında kokteyl yapmak isteyenler, nikah dairesinin çevresindeki mekanlarla görüşmeli.
Evlendirme dairesinde çiftler için bir de hazırlık odası da mevcut. Çiftler, nikah salonuna giriş yapmadan önce bu odada vakit geçirebiliyor.

Beyoğlu Evlendirme Dairesi Nikah İçin Gerekli Belgeler
Beyoğlu Belediyesi Evlendirme Dairesi’ne nikah başvurusu için gittiğinizde yanınızda götürmeniz gereken belgeler şu şekilde:

6 ay içerisinde çekilmiş olan 5'er adet vesikalık fotoğraf: Fotokopi fotoğraflar kabul edilmiyor.
Nüfus cüzdanlarının asılları ve fotokopileri: Sürücü belgeleri evlilik işlemleri için geçerli değil.
Sağlık raporları: Aile hekimliğinden ve devlet hastanelerinden alınması gerekiyor. Özel hastane ve özel tıp merkezlerinden alınan sağlık raporları, aile hekimliğine onaylatılması durumunda kabul ediliyor.
Evlenecek kişilerden en az biri Beyoğlu’nda yaşamıyor ise eşlerden birinin ikamet ettiği yere gerekli belgelerle başvurup, “Evlenme İzin Belgesi” alması gerekiyor. Beyoğlu Belediyesi Nikah Salonu’na başvurular, bu belge ile yapılmalı.
Daha önce evlenip boşananların, tekrar evlilik yapmaları durumunda ve nüfus cüzdanlarındaki medeni hal kısmı halen "evli" yazıyor ise bunu değiştirmeleri şart. Aksi takdirde bu kişilerin müracaatları işleme konmuyor.
Kadınlar, resmi olarak boşandıktan 300 gün sonrasında yeni bir evlilik yapabilirler. Ancak Aile Mahkeme Kararı ile bu sürenin kaldırılması durumunda evlenme müracaatında bulunabilirler.
Resmi evlilik yaşı 18’dir. 17 yaşını doldurmuş kişiler anne ve baba izniyle evlenebilirler. 16 yaşındaki kişilerin ise evlenmesi için mahkeme kararı zorunlu.

Yabancı Uyruklu Çiftler İçin İstenen Belgeler

Bekarlık Belgesi: Yabancı uyruklu kişi tarafından kendi konsolosluğundan alınıp, İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne onaylatılmalı. Konsolosluğu Ankara’da olanlar ise bekarlık belgesini, T.C Dışişleri Bakanlığı’nda onaylatmalı. Bekarlık belgesinin konsolosluk yerine, vatandaşı olunan ülkeden getirilmesi durumunda, T.C Büyükelçiliği’ne onaylatılması veya Apostil onayı alınması gerekir. Ayrıca bekarlık belgesinde çiftlerin anne ve baba isimleri yazmıyorsa doğum belgeleri de almaları gerekiyor.
Pasaportun noter tasdikli tercümeleri
Konaklama Belgesi: Kaldıkları otelden kaldıklarına dair yazı gerekiyor. Bu şart ikisi de yabancı uyruklu olan çiftler için geçerli.
Sağlık Raporları: Sağlık ocakları ve devlet hastanelerinden evlilik için alınması gerekiyor. Özel hastaneler veya polikliniklerden alınan raporlar aile hekimine onaylatılması durumunda kabul ediliyor.
6 adet vesikalık fotoğraf

Bu evraklardan biri eksik olursa dahi başvuruların kabul edilmiyor.
Nikah başvurusu için alınan belgelerin geçerlilik süresi 6 aydır. Evrağı aldıktan 6 ay sonra başvuru yapılacak ise belgeleri yenilemek gerekir.
Nikah için alınabilecek en erken tarih 24 saat sonrasıdır. Yani başvuru yaptıktan sonra 24 saat geçmeden nikah kıyılmaz.
Başvuru yapılan tarihten en geç 6 ay sonrasına nikah günü alınabilir. 1 sene öncesinden gidip nikah günü alma gibi bir durum söz konusu değil. Zaten evrakların geçerlilik süresi de dolmuş oluyor.

Beyoğlu Evlendirme Dairesi Nikah Ücretleri
2019 senesinde Beyoğlu Evlendirme Dairesi nikah ücretleri tablodaki gibi:


TarifeFiyat


Nikah Salonu (Hafta içi)121 TL


Nikah Salonu (Hafta sonu)281 TL


Düğün Salonunda Dış Nikah (İlçe sınırları içinde)451 TL


Otelde Dış Nikah (İlçe sınırları içinde)751 TL


Düğün Salonunda Dış Nikah (İlçe sınırları dışında)721 TL


Otelde Dış Nikah (İlçe sınırları dışında)921 TLTabloda dış nikah olarak belirtilen kısımlar, nikah memurunu düğün yapacakları mekana çağırmak isteyen çiftler için geçerli. Eğer nikah memurunu düğününüze çağırmak istiyorsanız erkenden yetkililerle görüşmelisiniz. Çok talep olduğundan nikah memurlarının programları yoğun olabiliyor.
Eğer düğün yapacaksanız ve nikah töreninize birkaç kişi dışında davetli çağırmayı planlamıyorsanız hafta içine gün alabilirsiniz. Hafta içleri, hem daha uygun fiyatlı hem de yoğunluğun fazla olmadığı günlerdir.


Beyoğlu Evlendirme Dairesi Nerede?
Evlendirme Dairesi İstanbul’un merkezi bir noktasında bulunduğu için, şehrin iki yakasından da davetliler buraya kolaylıkla ulaşabiliyor.
Beyoğlu Evlendirme Dairesi Adresi: Bedrettin Mahallesi, Okçu Musa Caddesi, No:2-1, Şişhane, Beyoğlu
Beyoğlu Evlendirme Dairesi Telefon: 0212 243 22 95
“Beyoğlu Evlendirme Dairesi’ne nasıl gidilir?” Nikah salonu, Şişhane Metro İstasyonu’nun çok yakınında yer alıyor. Metro alt geçidinden evlendirme dairesine direkt ulaşılabilir. Çevresinde birçok otobüs durağı da var. Ayrıca Karaköy’e yakın bir noktada bulunduğundan deniz yoluyla da ulaşım sağlanabiliyor.
Beyoğlu Nikah Salonu’nun hemen alt kısmında 1.200 araç kapasiteli otopark mevcut. Kendi aracıyla gelecek olan davetliler için bu büyük bir kolaylık sağlıyor.

İletişim

Beyoğlu Belediyesi

  • Adres: Şahkulu Mah. Meşrutiyet Cad. No:121

Beyoğlu Evlendirme Dairesi Yol Haritası

1 yorum


Me

Merve

Düğün Tarihi: 05.10.2019

çok büyük değil ama çok şık bir nikah salonu, tebrik alanındaki süslemede gayet başarılı. konumunda hem metro olması hem otoparkının olması en büyük avantaj

Yorumunu merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Evlendirme Daireleri ile ilgili detaylı bilgiler Düğün.com'da

Düğün Mekanını hala bulamadıysan ücretsiz düğün danışmanlarımız isteklerine uygun 5 firmayla seni hemen iletişime geçirsin!

ÜCRETSİZ TEKLİF AL
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Size daha çok yardımcı olmak istiyoruz. Bu süreçte ihtiyaçlarınıza uygun öneriler yapmak ve işinizi kolaylaştırmak için bir kaç sorunumuz var.