Beşiktaş Evlendirme Dairesi

Evlendirme Daireleri

Kategori

Beşiktaş, İstanbul

İlçe, İlÖnerilen Firmalar

Kağıthane Evlendirme Dairesi
6 1

Kağıthane

Kağıthane Evlendirme Dairesi

Kağıthane Evlendirme Dairesi Nikah İşlemleri Kağıthane Belediyesi nikah işl...

Fatih

Eminönü Evlendirme Dairesi

Evlenmek isteyen çiftlere, hem başvuru, hem nikah hem de düğün salonu imkan...

Avcılar

Avcılar Evlendirme Dairesi

EVLENDİRME MEMURLUĞU İÇİN İSTENEN BELGELER:1.On seneyi geçmemiş, silinti ve...

Hakkında

Beşiktaş Belediyesi Evlendirme Dairesi Nikah İşlemleri

Beşiktaş Belediyesi nikah işlemleri için evlendirme dairesinden başvuru yapmak gerekiyor. Hafta içi her gün 08.30 – 12.00 saatleri arasında başvurular kabul ediliyor.


Evlenecek kadın ve erkeğin Beşiktaş Nikah Dairesi’ne başvuru için beraber gitmesi gerekiyor. Eğer kişilerden biri gidecek durumda değilse, vekaletname belgesi hazırlatılmalı. Müstakbel eş, bu belgeyle müracaat işlemlerini yapabilir.


Beşiktaş’ta nikah kıyılabilmesi için evlenecek kişilerden en az birinin bu ilçede ikamet ediyor olması lazım.


Çiftler, nikah tarihine karar verdikleri andan itibaren evlendirme dairesine gidip gün almalı ve işlemlerini yaptırmalılar. Özellikle yaz döneminde hafta sonları çok talep gördüğü için erkenden Beşiktaş Evlendirme Dairesi’yle iletişime geçilmesinde fayda var.Beşiktaş Evlendirme Dairesi Nikah Salonları
Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nin bir adet nikah salonu ve kokteyl alanı bulunuyor. Merak edilen konulardan biri “Beşiktaş Nikah Salonu kaç kişilik” sorusu oluyor. Burada 500 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.
Nikah töreninin yapılacağı salona göre Beşiktaş Evlendirme Dairesi kokteyl salonu çok daha geniş. 1.000 kişilik davetli kapasitesi var. Akşam 18:00 – 18:30 saatlerinde nikahı kıyılan çiftlerin burada kokteyl yapma imkanı bulunuyor. Eğer böyle bir talep olursa, nikah dairesinin anlaşmalı olduğu kokteyl organizasyonu yapan firma ile görüşmek gerekiyor.
Nikah için en erken alınabilen tarih, başvuru yapılan günden 24 saat sonrası. Müracaat ettikten sonra 24 saat dolmadan nikah töreni yapılması mümkün değil. Nikah için alınabilecek en geç tarih ise başvurudan 6 ay sonrası. Yani şimdi başvurup, 1 sene sonrasına nikah tarihi alınamıyor.
Nikah memuru, düğün mekanına çağırmak istenirse; Beşiktaş Belediyesi Evlendirme Dairesi’ne gidip, istenilen tarihin uygun olup olmadığı öğrenilmeli. Ayrıca nikah memurunu düğün mekanına çağırmak için de aşağıdaki tabloda yer alan rakamların ödenmesi gerekiyor.


Beşiktaş Evlendirme Dairesi Nikah İçin İstenen Belgeler
Beşiktaş Nikah Salonu’nda başvuruya gittiğinizde yanınızda götürmeniz gereken belgeler şu şekilde:

Çiftlerin son medeni hali işlenmiş fotoğraflı nüfus cüzdanları: T.C. kimlik numarası olmayan ve yıpranmış nüfus cüzdanları kabul edilmiyor.
Beş adet renkli vesikalık fotoğraf: Verilecek fotoğrafların ön cepheden baş açık, sivil giysilerle ve kişinin son halini göstermesi açısından son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor. Kadınların alın, çene ve yüzleri açık olmak şartı ile başörtülü fotoğrafları kabul ediliyor. Fotokopi fotoğraf kabul edilmiyor.
Aile hekiminden veya bir sağlık kuruluşundan kan tahlili ve akciğer filmi sonrası alınmış fotoğraflı evlenme sağlık raporları: Sağlık raporlarında aile hekimi imzasının olması şartı aranıyor. Erkekler için raporda hemoglobinopati taraması da isteniliyor.
Eğer T.C. vatandaşı olmayan biriyle evlenilecekse ek olarak farklı belgeler de talep ediliyor. Yabancılar için yetkili makamlarca kişinin; adını, soyadını, anne-baba adı ile doğum tarihi ve doğum yerini, medeni durumunu gösterir şekilde düzenlenmiş ve usulüne göre tasdik edilmiş belge ile Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak Evlenme Ehliyet Belgesi gerekiyor. Ayrıca yabancıların pasaport ve vize süresinin de dolmamış olması şartı var.
Bu belgelerin geçerlilik süresi 6 ay. Yani evrakları aldıktan sonraki 6 aylık süreçte başvuru yapmalısınız. Süreleri dolduğu takdirde başvuru yapamazsınız.
Evlenecek kişilerden ikisi de Beşiktaş’tan başka bir yerde yaşıyorsa; hazırladıkları belgelerle birlikte, çiftlerden birinin ikamet ettiği ilçedeki nüfus müdürlüğüne beraber başvurup, oradan Evlenme İzin Belgesi almaları gerekiyor. Belgeyi alan çiftler, Beşiktaş Evlendirme Dairesi’ne bu belgeyle gidip işlemlerini yaptırabilirler. Ama kişilerden biri bile Beşiktaş’ta yaşıyorsa bu belgeye gerek kalmıyor.

Beşiktaş Belediyesi Nikah İşlemleri Ücreti
2019 senesinde geçerli olan Beşiktaş Evlendirme Dairesi nikah ücretleri şöyle:


TarifeFiyat


Nikah Salonu (Pazartesi)100 TL


Nikah Salonu (Salı, çarşamba, perşembe, cuma)150 TL


Nikah Salonu (Hafta sonu)350 TL


Nikah Salonu (İzin belgeli gelenler için hafta içi)300 TL


Nikah Salonu (İzin belgeli gelenler için hafta sonu)600 TL


Dış Nikah (İlçe sınırları içinde)500 TL


Dış Nikah (İlçe sınırları dışında)600 TL


Nikah Nakil İşlemi (Evlenme izin belgesi) 50 TL
Tablodaki rakamlara evlenme cüzdanı fiyatı dahil değil.
Nikah memurunun düğün mekanına gelmesini isteyen çiftler, dış nikah fiyatlarına tabii oluyor.
Başka ilçede yaşayan ama Beşiktaş’ta nikah yapmak isteyen çiftlerden standart fiyata göre biraz daha yüksek rakamlar talep edilebiliyor. Tablodaki “İzin belgesi ile gelenler için” ibaresiyle belirtilen kısımlar bu çiftlere özel.
Engellilerden, birinci dereceden şehit ve gazi yakını olanlardan ve fakirlik belgesi olan kişilerden Beşiktaş Evlendirme Dairesi'ndeki nikahlar için ücret alınmıyor. Sadece evlenme cüzdanı bedelini ödemeleri gerekiyor.
Belediye personelinden de Beşiktaş nikah işlemleri için (evlenme cüzdan bedeli hariç) ücretin %50'si alınıyor.


Beşiktaş Evlendirme Dairesi Nerede
Beşiktaş Nikah Salonu, İstanbul’un çok merkezi bir noktasında yer almasından ve bilinirliğinin yüksek olmasından dolayı herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir yer.
Beşiktaş Evlendirme Dairesi Adres: Türkali Mah. Nüzhetiye Cad. No:68 Ihlamur Kasrı karşısı Beşiktaş / İstanbul
Beşiktaş Evlendirme Dairesi Telefon: 0212 260 64 97
“Beşiktaş Evlendirme Dairesi’ne nasıl gidilir?” Mekanın hemen yakınında, Beşiktaş Evlendirme Dairesi Otobüs Durağı bulunuyor. Davetliler, buradan veya yakınındaki diğer duraklardan geçen toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla adrese ulaşılabilir. Dileyenler vapurla veya metroyla da gelebilirler.
Beşiktaş Evlendirme Dairesi otopark açısından sorun yaşanmayan bir salon. Binanın alt ve yan tarafında bulunan otoparklar davetlilerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

İletişim

Beşiktaş Belediyesi

  • Adres: Türkali Mah. Nüzhetiye Cad. No:68 Ihlamur Kasrı Karşısı Beşiktaş

Beşiktaş Evlendirme Dairesi Yol Haritası


Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Evlendirme Daireleri ile ilgili detaylı bilgiler Düğün.com'da

Düğün Mekanını hala bulamadıysan ücretsiz düğün danışmanımız isteklerine uygun 5 firmayla seni hemen iletişime geçirsin!

HEMEN 5 TEKLİF AL
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Size daha çok yardımcı olmak istiyoruz. Bu süreçte ihtiyaçlarınıza uygun öneriler yapmak ve işinizi kolaylaştırmak için bir kaç sorunumuz var.