Bahçelievler Evlendirme Dairesi

Bahçelievler Evlendirme Dairesi

Evlendirme Daireleri

Kategori

Bahçelievler, İstanbul

İlçe, İl

Wedding Planner

Evlendirme Daireleri ile ilgili detaylı bilgiler Düğün.com'da

Düğün Mekanını hala bulamadıysan ücretsiz düğün danışmanlarımız isteklerine uygun 5 firmayla seni hemen iletişime geçirsin!


Önerilen Firmalar

Küçükçekmece Evlendirme Dairesi
19 7

Küçükçekmece

Küçükçekmece Evlendirme Dairesi

“Nikâh salonunda düğün olur mu?” demeyin. En güzelini, en farklısını ve en ...

Zeytinburnu Evlendirme Dairesi
1

Zeytinburnu

Zeytinburnu Evlendirme Dairesi

Zeytinburnu Evlendirme DairesiEVLİLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGE...

Tuzla

Tuzla Evlendirme Dairesi

Nikah İşlemleri Evrakları:·Nüfus kayıt örneği (nüfus müdürlüğünden)·Kadın v...

Hakkında

İSTENİLEN BELGELER: 1- Çiftlerden en az birinin Bahçelievler Belediyesi sınırları içerisinde ikamet ettiğine dair Muhtarlıktan ikametgah ilmühaberi getirilecektir.
2- Çiftlerden her ikisi de Nüfus Müdürlükleri aracılığı ile nüfus kayıt örneği alacaklardır.
3- Çiftler 4 er adet vesikalık fotoğraf getireceklerdir (Başörtülü resimler, alın ve çene açıkta olmak şartıyla kabul edilecektir). 4- Erkek-Bayan Sağlık Raporu alacaklardır (Sadece Sağlık Ocakları, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezleri tarafından). 5- Nüfus cüzdanlarının aslı ve ön-arka yüzlerinin fotokopisi getirilecektir. (Resimsiz nüfus cüzdanları kabul edilemez, nüfus cüzdan bilgileri en son alınan nüfus kayıt örneği bilgileri ile aynı olmalıdır. 10 yılı geçmiş nüfus cüzdanı kabul edilmez). YABANCI UYRUKLULAR İÇİN GEREKLİ BELGELER: 1- Yabancı uyruklular (Erkek veya Bayan) Bekar olduklarına dair konsolosluklarından BEKARLIK BELGESİ (Evlenme Ehliyet Belgesi) alacaklardır.
-Bekarlık Belgesinde anne ve baba ismi geçmiyor ise doğum belgesi alacaklardır. - Bekarlık ve Doğum belgesini beraber getireceklerdir.
-İstanbul içerisindeki konsolosluklarından alınan Evlenme Ehliyet Belgesi İstanbul Valiliği İl Hukuk İşleri Müdürlüğü ne onaylatılacaktır. Erkek ve Bayan Yeminli Tercüme Bürolarından pasaport tercümelerini yaptıracaklar ve Noterden tasdik ettirilecektir.
2- Yabancı erkek veya bayan Türkçe okuma yazma bilmiyor ise nikah esnasında Yeminli tercüman getireceklerdir. Müracaat saatleri: Hafta içi her gün 08.30-12.00 / 12.30-16.00 arasıdır.
Çiftler birlikte müracaata geleceklerdir.
Eksik evrakla müracaat kanun gereği kesinlikle kabul edilemez. Evrakların ilgili kurumlardan alındığı tarihten itibaren geçerlilik süresi 6 (altı) aydır.
Müracaatlar nikah tarihinden itibaren üç (3) ay önceden yapılacaktır. Örneğin: HAZİRAN ayı içerisinde istenilen nikahlar MART ayından itibaren başlatılacaktır.

İletişim

Yetkili Kisi

  • Adres: Bahçelievler Belediyesi Barbaros Cad.

Bahçelievler Evlendirme Dairesi Yol Haritası


Yorumunu merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Evlendirme Daireleri ile ilgili detaylı bilgiler Düğün.com'da

Düğün Mekanını hala bulamadıysan ücretsiz düğün danışmanlarımız isteklerine uygun 5 firmayla seni hemen iletişime geçirsin!

ÜCRETSİZ TEKLİF AL
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Size daha çok yardımcı olmak istiyoruz. Bu süreçte ihtiyaçlarınıza uygun öneriler yapmak ve işinizi kolaylaştırmak için bir kaç sorunumuz var.