En Güzel Düğün Klipleri ve Çekim Yapan 10 Profesyonel Adres

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

5:26 dakika

28.05.2021

O büyük günü ve o büyük aşkı düğün klibi ile ölümsüzleştirme fikrine ne dersin? Birbirinden güzel örnek düğün videolarını senin için bir araya getirerek, profesyonel düğün videocuları hakkında da detaylı bilgiler verdik. Haydi, hemen incelemeye başla!

en güzel düğün klipleri ve çekim yapan 10 profesyonel adres

Düğün Klibi Nedir?

Düğün klibi, gelin ve damadın düğün hazırlıklarının ya da oluşturulan bir senaryonun çekime alınarak fonda müzik eşliğinde kurgulandığı bir düğün videosudur. Düğün klibinde çiftler eğer isterlerse şarkı söyleyebilir ya da bir şarkıyı canlandırarak klip de çekebilirler. Düğün videocunuzun doğaçlama çekim yapması ya da senaryo üzerinden ilerleyerek bir düğün filmi oluşturması tamamen müstakbel eşinle senin tercihine bağlıdır.

Düğün Klip Çekimi Firmaları

Düğün klibi çekmekte sana yardımcı olacak firmalar bulunuyor. Birçoğu şehir içi çekimlerin yanı sıra şehir dışı çekimler de yapıyor. Çekimi yapmadan önce anlaşacağın firmayla konuşup aklındaki konsepti uygulayabilir veya bu konuda firmanın fikirlerine güvenebilirsin. Yeter ki firmalar hakkındaki detayları okuyup bütçene ve tarzına uygun olana karar ver! Şimdi sana fikir verebilecek firmalara bakalım:

1- Rumeli Fotoğrafçılık

Düğün klibinin yanında neredeyse tüm çekim türlerini sunabilen Rumeli Fotoğrafçılık, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde yer alıyor. Farklı bütçelere uygun düğün fotoğrafı paketleri sunan firmanın, stüdyo, dış mekan ve düğün mekanı çekimlerinin yanı sıra şehir dışı ve yurt dışı çekimlerine de gittiğini bilmende fayda var.

Hangi konsepti istersen o konseptte çekim yapabilirsin. Dilersen firmanın tecrübeli ekibinin de fikirlerini alabilirsin. Ortaya çok yaratıcı bir çekim çıkacağına eminiz! Bu arada unutmadan, firma ile çekim yapmak istediğin tarihten en az 3 hafta önce iletişime geçmen gerektiğini belirtelim. İşte Rumeli Fotoğrafçılık'ın çektiği bir düğün klibi örneği:

2- Magenta Wedding

Düğün gününüze tekrar dönmek istediğinizde size o günün her detayını hatırlatacak olan Magenta Wedding ile tanışmaya ne dersin? İstanbul’un Şişli ilçesinde yer alan firma, hem düğün klibi hem de fotoğraf çekimi için size yardımcı olabilecek bir ekibe sahip. Dış çekim ve düğün mekanında çekim hizmeti sunmasının yanı sıra şehir dışı çekimlerine de gittiğini vurgulamak istiyoruz.

Firmanın ekipmanları arasında çift kamera, jimmy jib ve drone bulunduğunu da bilmende fayda var. Eğer çekim sonrasında montajsız kopya teslimi istersen firma bu konuda da sana imkan sağlıyor. Magenta Wedding ile iletişime geçmen gereken süre ise düğünden önce 6 hafta!

3- Photo Matchless

Geniş bir portfolyoya sahip Photo Matchless, sadece düğün klibi değil, farklı konsept çekimler de yapıyor. Oldukça profesyonel bir ekibe sahip olan firmanın çiftlere sunduğu hizmetler arasında düğün belgeseli, düğün hikayesi, katalog çekimi, save the date ve trashday de bulunuyor.

Fotoğrafları ve videoları dijital baskı, albüm veya USB bellekle teslim edebilen Photo Matchless ile düğünden en az 1 hafta önce bile iletişime geçebilirsin. Düğün masraflarınızı düşünerek erken anlaşmalarda indirim fırsatı da sağladıklarını söylemeden geçmeyelim. İşte firmadan senin için seçtiğimiz örnek düğün klibi:

4- Hayatımın Filmi

“Düğün gününüz hayatınızın filmi olsun” diyen video firması Hayatımın Filmi, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alıyor. Çekim ekipmanları arasında jimmy jib, drone ve GoPro bulunan firma, stüdyo çekimi, dış mekan çekimi, düğün mekanı çekimi ve şehir dışı çekim hizmeti sunuyor.

Ayrıca firmanın görselleri teslim ederken retouch fotoğrafların yanı sıra tüm resimleri montajsız kopya şeklinde teslim ettiğini de bilmende fayda var. Şimdi, firma sayfasından senin için seçtiğimiz bu örnek videoya göz atmaya ne dersin?

5- Düğün Deyince

“Mutluluğa bizimle ‘Evet’ deyin” diyen Düğün Deyince, birçok konseptte düğün klibinin yanı sıra su altı çekimi de yapan firmalar arasında yer alıyor. Hem stüdyo hem de dış çekim imkanı sunan firmanın, şehir dışı çekim hizmeti de sunduğunu bilmelisin. Ayrıca ekipmanları arasında çift kamera, Jimmy jib ve GoPro bulunduğunu da belirtmek istiyoruz.

Firma, düğün çekimleri için düğünden 7 hafta önce kendileriyle iletişime geçilmesi gerektiğini dile getiriyor. Böylece çekim planını rahatça oluşturabilir, çekim mekanlarını da stressiz bir şekilde seçebilirsin. İşte Düğün Deyince’den senin için seçtiğimiz örnek düğün klibi videosu:

6- Kumru Fotoğrafçılık

İstanbul, Pendik'te bulunan Kumru Fotoğrafçılık, çiftlere düğün klibi ve düğün belgeseli hizmeti sunuyor. Eşinle aklınızdaki konsepti firmayla konuşup uygulayabilirsiniz. Veya firmanın tecrübeli ekibinin fikirleri de size yardımcı olacaktır. Giydiğiniz kıyafete ve aklınızdaki konsepte uygun çekimler yapan firma, "Siz nerede olmak isterseniz, fotoğraflarınızı orada çekeceğiz" diyor.

Bize kalırsa düğün klibini dış mekanda çekmek istersen bu firmayı inceleyip teklif al. Düğün.com üyesi çiftlere birçok ayrıcalık sunan firmanın dış çekim anlaşmaları için de farklı fırsatları bulunuyor!

7- Halil Sarı Fotoğrafçılık

İstanbul Kadıköy firmalarından Halil Sarı Fotoğrafçılık, şehir dışı ve yurt dışında da çekim yapan firmalardan bir tanesi. Sadece düğün değil katalog, konsept ve nişan klipleri de çekiyor. Bu sayede işin her detayına hakim olduklarını söyleyebiliriz. Firmayla çalışmak için 3 hafta öncesine kadar iletişime geçmen yeterli. Firmanın şöyle de bir özelliği de var: Çekilen videoyu 3 hafta gibi kısa bir süre içerisinde çiftlere teslim ediyorlar. Aylarca beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

8- Photo House

İstanbul, Beşiktaş'ta bulunan Photo House, çiftlere düğün belgeseli, katalog çekimi, konsept çekim, düğün hikayesi, nişan çekimi, düğün klibi, save the date ve trashday hizmeti veren bir firma. Çiftlerin tüm o düğün hazırlık sürecini ve düğün anlarını en doğal haliyle ölümsüzleştirdiklerini dile getiren Photo House’un, stüdyo çekimi ve dış mekan çekimlerinin yanı sıra şehir dışı ve yurt dışı çekim hizmeti de sunduğunu bilmende fayda var.

"Bizim işimiz aslında foto muhabirliği gibi... sizin en güzel gününüzde sizin en güzel anlarınızı yakalamak için peşinizden koşturuyoruz, o günü sizinle beraber yaşayarak işimizi yapıyoruz" diyor firma. Ayrıca, çekimlerin özgünlüğü konusunda da iddialı. İşte Photo House'tan senin için seçtiğimiz örnek bir düğün klibi:

Photo House

Photo House

Firmayı İncele

9- Gözde Balseven

Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, katalog çekimi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date ve trashday hizmeti sunan Gözde Balseven, Üsküdar'da bulunuyor. Yaşanılan her andan kalan tek şeyin "fotoğraf" olduğunu vurgulayan firma, çiftlerin bu anları gülümseyerek hatırlamalarını adeta ilke edinmiş ve bu yüzden çiftlerin "en doğal anlarını" ölümsüzleştirmeye önem veriyor.

Gözde Balseven ile düğününden 2 hafta önce iletişime geçebilirsin. Ayrıca firma, Düğün.com üyesi çiftlere özel indirim imkanları da sunabiliyor! İşte senin için portfolyosundan seçtiğimiz düğün klibi:

10- Evet Dedim

Mottosu “Her şey bir ‘Evet’ ile başlar!” olan Evet Dedim, 2016 yılında üç deneyimli fotoğrafçının bir araya gelerek kurduğu ve doğal fotoğraf anlayışını benimsediği profesyonel bir firma. Beşiktaş, Etiler’de bulunan firma, kendilerini kreatif butik fotoğraf markası olarak tanımlıyor.

Heyecanlı ve dinamik bir ekibe sahip olan Evet Dedim’in, çiftlere düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, save the date ve trashday çekimleri gibi pek çok çekim türü seçeneği sunduğunu da bilmeni istiyoruz. Düğünden en az 4 hafta önce iletişime geçmen gereken firmadan senin için seçtiğin bu düğün klibini eminim izleyince sen de çok seveceksin!

Evet Dedim

Evet Dedim

Firmayı İncele

İşte düğün klibi çekimleri için sana yardımcı olabileceğini düşündüğümüz düğün videocuları listesini paylaştık. Daha fazla firma incelemek istersen senin için buraya düğün fotoğrafçıları listesi de bırakıyoruz. En güzel gelin damat klipleri için mutlaka hemen incelemeye başla!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Dış Mekan Düğün Fotoğrafları için Düğün Fotoğrafçıları Önerileri

En Güzel Düğün Videosu Fikirleri

Düğün Videosu Firmanıza Bunları Sorun

Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

Düğün.com Çiftlerinden Düğün Fotoğrafçısı Önerileri!

Gelin Adayları İçin Dış Çekim Saç Modelleri

Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

Düğün Videosu Firmaları

Özel anılarını kayda alacak profesyoneller Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Video firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Videosu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Videosu Firmaları

Düğün Videosu kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum