En Güzel Düğün Klipleri ve Çekim Yapan 10 Profesyonel Adres

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

5:19 dakika

28.05.2021

O büyük günü ve o büyük aşkı düğün klibi ile ölümsüzleştirme fikrine ne dersin? Düğünden yıllar sonra bile izlediğinde aynı heyecanı hissedeceğin, aynı anları tekrar yaşayacağın bu anı çekimi eminim senin de oldukça hoşuna gidecek. Üstelik birbirinden güzel örnek düğün videolarını senin için bir araya getirerek, profesyonel düğün videocuları hakkında da detaylı bilgiler verdim. Haydi, hemen incelemeye başla!

en güzel düğün klipleri ve çekim yapan 10 profesyonel adres

Düğün klibi, gelin ve damadın düğün hazırlıklarının ya da oluşturulan bir senaryonun çekime alınarak fonda müzik eşliğinde kurgulandığı bir düğün videosudur. Düğün klibinde çiftler eğer isterlerse şarkı söyleyebilir ya da bir şarkıyı canlandırarak klip de çekebilirler. Düğün videocunuzun doğaçlama çekim yapması ya da senaryo üzerinden ilerleyerek bir düğün filmi oluşturması tamamen müstakbel eşinle senin tercihine bağlıdır. Şimdi gelelim sana bu konuda yardımcı olabilecek düğün video firmalarına:

1- Studio PND

“Portfolyomuzda bulunan her çalışma birbirinden farklı. Çünkü her çift farklı!” diyen Studio PND, İstanbul’un Şişli ilçesinde yer alıyor. Klasik düğün videosu çekimlerinin aksine çiftlere farklılık vadeden firmanın, stüdyo, dış mekan ve düğün mekanı çekimlerinin yanı sıra şehir dışı çekimlerine de gittiğini bilmende fayda var.

Firmanın ekipmanları arasında drone, GoPro ve çift kamera bulunuyor. Özellikle drone düğün çekimi ile havadan, GoPro ile de aksiyon çekim yapılarak düğün klibinde zenginlik yaratılabilir. Bu arada unutmadan, firma ile düğünden en az 3 hafta önce iletişime geçmen gerektiği belirteyim. İşte Studio PND’nin çektiği bir düğün klibi örneği:

Düğün bütçeni planlarken fotoğrafçı fiyatlarını da göz önünde bulundur: İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

2- Magenta Wedding

Düğün gününüze tekrar dönmek istediğinizde size o günün her detayını hatırlatacak olan Magenta Wedding ile tanışmaya ne dersiniz? İstanbul’un Şişli ilçesinde yer alan firma, hem düğün klibi hem de fotoğraf çekimi için size yardımcı olabilecek bir ekibe sahip. Dış çekim ve düğün mekanında çekim hizmeti sunmasının yanı sıra şehir dışı çekimlerine de gittiğini vurgulamak istiyorum.

Firmanın ekipmanları arasında çift kamera, jimmy jib ve drone bulunduğunu da bilmende fayda var. Eğer çekim sonrasında montajsız kopya teslimi istersen firma bu konuda da sana imkan sağlıyor. Magenta Wedding ile iletişime geçmen gereken süre ise düğünden önce 6 hafta!

3- Düğün Hikayecim

Geniş bir portfolyoya sahip Düğün Hikayecim, sadece düğün çekimleri değil, müzik klipleri, tanıtım, reklam ve uzun metraj sinema filmi çekimleri de yapıyor. Oldukça profesyonel bir ekibe sahip olan firmanın çiftlere sunduğu hizmetler arasında düğün videosu, düğün hikayesi, düğün klibi, düğün belgeseli ve kısa video olmasının yanı sıra bir de sualtı çekimleri var.

Jimmy jib, GoPro ve drone çekimleri yapan firma, şehir dışındaki çekimlere de katılabiliyor. Düğün Hikayecim ile düğünden en az 1 hafta önce bile iletişime geçebilirsin. İşte firmadan senin için seçtiğim örnek düğün klibi:

Dış mekan çekimleri bu firmalardan sorulur: Dış Mekan Düğün Fotoğrafları için Düğün Fotoğrafçıları Önerileri

4- Hayatımın Filmi

“Düğün gününüz hayatınızın filmi olsun.” diyen video firması Hayatımın Filmi, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alıyor. Çekim ekipmanları arasında jimmy jib, drone ve GoPro bulunan firma, stüdyo çekimi, dış mekan çekimi, düğün mekanı çekimi ve şehir dışı çekim hizmeti sunuyor.

Ayrıca firmanın görselleri teslim ederken retouch fotoğrafların yanı sıra tüm resimleri montajsız kopya şeklinde teslim ettiğini de bilmende fayda var. Şimdi, firma sayfasından senin için seçtiğim bu örnek videoya göz atmaya ne dersin?

Bu fikirleri de uygulayabilirsin: En Güzel Düğün Videosu Fikirleri

5- Düğün Deyince

“Mutluluğa bizimle ‘Evet’ deyin.” diyen Düğün Deyince, tüm diğer düğün videolarıyla beraber su altı çekimi de yapan firmalar arasında yer alıyor. Hem stüdyo hem de dış çekim imkanı sunan firmanın, şehir dışı çekim hizmeti de sunduğunu bilmelisin. Ayrıca ekipmanları arasında çift kamera, Jimmy jib ve GoPro bulunduğunu da belirtmek istiyorum.

Firma, düğün çekimleri için düğünden 7 hafta önce kendileriyle iletişime geçilmesi gerektiğini dile getiriyor. Böylece çekim planını rahatça oluşturabilir, çekim mekanlarını da stressiz bir şekilde seçebilirsin. İşte Düğün Deyince’den senin için seçtiğim örnek düğün klibi videosu:

Peki düğün videosu firmana ne soracağını biliyor musun? Yazdık: Düğün Videosu Firmanıza Bunları Sorun

6- No:3 Medya

İstanbul, Kartal'da bulunan No:3 Medya, çiftlere düğün klibi ve düğün belgeseli hizmeti sunuyor. Çekim alanları içerisinde dış çekim ve düğün mekanı olan firmanın, şehir dışı çekimlerine de katıldığını bilmeni istiyorum.

Firma yetkilileri "Fotoğraf ve video birbirinden tamamen farklı alanlardır. Buna bağlı olarak her alan kendi uzmanlığını gerektirmektedir. Bizim uzmanlık alanımız ise video prodüksiyonudur." diyor. Unutmadan, firma ile iletişime geçmen gereken sürenin düğünden önce en geç 4 hafta olduğunu da buraya not düşüyorum!

Çalıştığın fotoğrafçıyla daha iyi iletişim kur: Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

7- Halil Sarı Fotoğrafçılık

İstanbul Kadıköy firmalarından Halil Sarı Fotoğrafçılık, sadece düğün değil katalog, konsept ve nişan klipleri de çekiyor. Bu sayede işin her detayına hakim olduklarını söyleyebiliriz. Firmanın şöyle de bir özelliği var: Çekilen videoyu kısa bir süre içerisinde çiftlere teslim ediyorlar. Aylarca beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Firmayla 3 hafta öncesine kadar iletişime geçmen yeterli.

Dış çekim için yaptırabileceğin saç modellerine göz atmak istersen şu galerimize bakabilirsin: Gelin Adayları İçin Dış Çekim Saç Modelleri

8- U&G Wedding

İstanbul, Kartal’da bulunan U&G Wedding, çiftlere düğün belgeseli, konsept çekim, düğün hikayesi, nişan çekimi, düğün klibi, save the date ve trashday hizmeti veren bir firma. Çiftlerin tüm o düğün hazırlık sürecini ve düğün anlarını en doğal haliyle ölümsüzleştirdiklerini dile getiren U&G Wedding’in, stüdyo çekimi ve dış mekan çekimlerinin yanı sıra şehir dışı ve yurt dışı çekim hizmeti de sunduğunu bilmende fayda var.

Ekiple düğünden 4 hafta önce iletişime geçmen gerektiğini de buraya not düşüyorum. Ayrıca firma, fotoğrafların orijinal kopyasını da düzenledikleri fotoğraflarla beraber teslim ediyorlar. İşte U&G Wedding’ten senin için seçtiğim örnek bir düğün klibi:

Çiftlerimizin önerilerine kulak ver: Düğün.com Çiftlerinden Düğün Fotoğrafçısı Önerileri!

9- Yüşa İpek

Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, katalog çekimi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date ve trashday hizmeti sunan Yüşa İpek, Nişantaşı’nda bulunuyor. Çiftlere düğün klibinden ziyade düğün masalı hazırlayan İpek, ‘an’ın ne kadar önemli olduğunu anlatırken, bu anları ölümsüzleştirmenin ve saklayabilmenin verdiği o muhteşem hazzı da çiftlerin yaşaması gerektiğini vurguluyor.

Yüşa İpek ile düğününden 4 hafta önce iletişime geçebilirsin. Bu arada unutmadan Yüşa İpek’in şehir dışı ve yurt dışı çekimlerine de katıldığını bilmeni istiyorum. İşte senin için portfolyosundan seçtiğim düğün klibi:

Düğün tarihini kısa bir Save the Date videosu ile duyurmaya ne dersin: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

10- Evet Dedim

Mottoları “Her şey bir ‘Evet’ ile başlar!” olan Evet Dedim, 2016 yılında üç deneyimli fotoğrafçının bir araya gelerek kurduğu ve doğal fotoğraf anlayışını benimsediği profesyonel bir firma. Beşiktaş, Etiler’de bulunan firma, kendilerini kreatif butik fotoğraf markası olarak tanımlıyor.

Heyecanlı ve dinamik bir ekibe sahip olan Evet Dedim’in, çiftlere düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, save the date ve trashday çekimleri gibi pek çok çekim türü seçeneği sunduğunu da bilmeni istiyorum. Düğünden en az 4 hafta önce iletişime geçmen gereken firmadan senin için seçtiğin bu düğün klibini eminim izleyince sen de çok seveceksin!

İşte düğün klibi çekimleri için sana yardımcı olabileceğini düşündüğüm düğün videocuları listesini paylaştım. Daha fazla firma incelemek istersen senin için buraya düğün fotoğrafçıları listesi de bırakıyorum. En güzel gelin damat klipleri için mutlaka hemen incelemeye başla!

Düğün Videosu Firmaları

Özel anılarını kayda alacak profesyoneller Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Video firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Videosu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Videosu Firmaları

Düğün Videosu kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum