Sisanat Wedding by Seda İkizoğlu

Sisanat Wedding by Seda İkizoğlu

Düğün Fotoğrafçıları

Kategori

Üsküdar, İstanbul

İlçe, İl


Genel Özellikler

 • Minimum Paket Fiyatı 3.000-5.000 TL
 • Teslim Süresi 2 hafta
 • Ne kadar önce iletişime geçmeliyiz? 2 hafta

Özellikler

 • Stüdyo Çekimi
 • Dış Mekan Çekimi
 • Şehir Dışında Çekim
 • Yurt Dışında Çekim
 • Orijinal Kopya Teslim
 • Ekip

Sorular

 • Çekim Türleri Düğün belgeseli, Düğün hikayesi, Düğün klibi, Katalog çekimi, Konsept çekim, Nişan çekimi, Save the date, Trashday
 • Ücret kriteriniz nedir? Değişiyor

Hakkında

Temelleri 2004 yılında İtalya’da atılan Sisanat Wedding, 2011 yılından bu yana hizmet vermeye devam ediyor. Kurucumuz ve aynı zamanda koordinatörümüz olan Seda İkizoğlu; ön görüşme, çekim, retouch ve albüm tasarım aşamaları profesyonel ekibiyle birlikte yapıyor.

Öncelikle kurucumuz hakkında bilgi vermekle başlayalım firmamızı tanıtmaya…

Seda İkizoğlu, Uluslararası Profesyonel Düğün Fotoğrafçıları Birliği’ne seçilmiş profesyonel belgesel düğün fotoğrafçısıdır. 1980 yılı mayıs ayında İstanbul’da doğan Seda İkizoğlu, bir erkek çocuk annesidir. İlk fotoğraf makinesi ise; CanonAE1’dir.

Bir kültür sanat merkezinde Türk ve Batı Sanat Tarihi eğitimi alan kurucumuz, Pera Güzel Sanatlar’a başlayarak Leonardo Da Vinci Mobility Projesine katıldı. Daha sonra Istituto per l’arte e il restauro Palazzo Spinelli, Floransa, İtalya’da iç mimari ve dekorasyon bölümünden mezun oldu.

…”esas yaşama sevincim” diye nitelendirdiği fotoğraf hayatına 2004 yılında Marmara Üniversitesi fotoğraf bölümüne girerek başladı. Çeşitli fotoğraf sergilerine katıldı. Düğün fotoğrafçılığı alanında uzmanlaşması ardından çeşitli workshoplarla eğitimler vererek en iyi düğün fotoğrafçıları İstanbul firmalarından biri olacak Sisanat Wedding ekibini kurdu.

“Empati kurmak, duyguları hissedip onlarla yaşayarak fotoğraflamak” diyerek, teknik bilgi ve deneyimin yanında en önemli şeyin “görmek, hissetmek ve yaşamak” olduğunu vurgulayan Seda ikizoğlu, çiftlerin en özel anlarını ve sevinçlerini ölümsüzleştirmekte, düğün ve özel gün çekimlerini hikaye tarzı yaklaşımla gerçekleştirerek sektördeki farkını ortaya koymaktadır.

Peki bizimle iletişime geçtiğinizde nasıl bir süreç sizi bekliyor?

Öncelikle çekim öncesi sizle bir ön görüşme yapıp hayallerinizdeki çekim için size en yakın tarzı belirlemenize yardımcı oluyoruz. Bu bazen klasik, bazen vintage, bazen rustik, bazense tamamen en doğal haliniz olabiliyor. Önemli olan sizi seneler sonra gülümsetip mutlu edecek fotoğraflar için hazırlık sürecinizde ve paket seçiminizde size yardımcı olabilmek.

Genelde çekim aşamasında çok endişeleniriz. Çünkü hiçbirimiz profesyonel manken ya da oyuncu değiliz. Oysa fotoğraf çekiminin amacı; aslında hayallerinizi ölümsüzleştirmektir. Her çiftin yapısı ve beklentileri farklıdır ancak fotoğrafları gördüğünüz an ‘’İşte bu!’’ demeniz ve içten gülümsemeniz en önemlisidir. Bu açıdan fotoğrafçınızı seçerken kullandığı ekipmanı, tekniği ve sanata bakış açısını en kolay değerlendirme yöntemi; portfolyoyu incelemektir.

Gelelim photoshop aşamasına! Aslında çekimden daha uzun süren işlem fotoğrafların photoshop, lightroom gibi programlarla işlenmesidir. Bu aşamayı, eski dönemde film çekildikten sonra banyo edilmesi ve karanlık oda olarak kabul edebilirsiniz. Dijital ortamda çektiğimiz fotoğraflar her ne kadar gözümüze güzel gelse de ham olarak nitelendirilmesi gerekir. Bu aşamada temel renk, kontrast, ışık ayarları dışında varsa cilt, kilo, kırışıklık giderilmesi gibi ek isteklerinizi de yapmaktan mutluluk duyacağız.

Albüm aşamasında ise size hiçbir hayal kırıklığı yaşatmamak adına tasarladığımız albümü baskıdan önce son onayınıza sunmayı da ihmal etmediğimizi bilmenizi isteriz.
Bu eğlenceli serüvende yanımızda olup muhteşem fotoğraflara sahip olmak istiyorsanız; sayfanın üst kısmında yer alan bilgileri kullanarak bize ulaşabilir, düğün fotoğrafı İstanbul fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

 • Adres: Salacak Üsküdar İstanbul


37 yorum

d&T

dilara & Tarık

Düğün Tarihi: 24.07.2016

24.07.2016 tarihinde gerçekleşen düğünümüz öncesinde fotoğraflarımız Seda İkizoğlu tarafından çekildi. Hepsi o kadar güzeldi ki albüm için seçmekte dahi zorlandık. Çok eğlenceli bir çekim geçirdik. Tüm desteği için teşekkür ederiz.

Ö&M

Özge & Mehmet

Düğün Tarihi: 10.08.2019

Çekim çok eğlenceli geçti. Hiç poz veremem sanıyordum ama sonuçlar beni çok şaşırttı. Biz eğlenirken çekim bitti :) Albüm için bütün fotoğrafları seçmek istedim. Biz nişan için anlaşmıştık ama hiç düşünmeden düğün çekimimiz içinde anlaştık. Seda Hanım ve ekibine çok çok teşekkür ederiz. Mutlu... devamı 

A&K

Aysel & Kerem

Düğün Tarihi: 20.07.2019

Sisanat ekibine ve Seda Hanıma çok teşekkür ederim. Seda Hanım düğün öncesinden başlayarak son güne kadar çok yardımcı oldu. Ekip çok güler yüzlüydü. Fotoğraflar ve klibimiz harika oldu. Herkese sizi öneriyorum. Kardeşimin düğününde görüşmek üzere sizi seviyorum:))

D&F

Derya & Fırat

Düğün Tarihi: 22.06.2019

Düğün günümüz çok yoğun olduğu için düğünden farklı günde çekimimizi yapmıştık. Sizinle 1 sene önceden anlaşamadığıma çok pişman oldum. Nişan rezervasyonumuz için geç kalmıştık:/ Fotoğraflarımızı gören herkes kime çektirdiğimizi sordu.Çok fazla fotoğrafçıyla görüşmüştük çok kararsız kalmıştık ama... devamı 

D&Ö

Dilek & Ömer

Düğün Tarihi: 08.06.2019

Düğün günü çok stresli başlamıştı bizim için ama Seda hanım ve ekibi o kadar pozitiftiki bütün stresimizi aldılar çok eğlendik. İşini gerçekten severek yapıyor. Hiçbir şeyin yetişemiceğini düşünürken her şey o kadar anlaşılmaz bir şekilde bittiki kuaförümüz dış çekimimiz düğünümüz her şey mükemmel... devamı 

G&B

Gamze & Burak

Düğün Tarihi: 01.10.2016

Hayatımda yaşadığım en güzel gündü. İnternette tesadüfen Seda hanım a rastladım ve edirne den gittim istanbula. Bi saniye bile güvenimizi sarsmadı ve bizi üzmedi. Herşey çok güzeldi. Harika bi anı oldu bizim için. Seda Hanıma çok teşekkür ederim.

E&E

Esra & Ercan

Düğün Tarihi: 01.10.2016

benim için en önemli şey fotoğraflarımdı çünkü geleceğe somut olarak kalacak olan anılarımı anlatacaktı. hayatımın en güzel en heyecanlı anlarından olan nişan organizasyonum için uzun araştırmalardan sonra seda hanımla çalışma kararı aldım. Mekan olarak Küçüksu kasrında karar kıldık. Şimdi... devamı 

G&G

Gizem & Gökhan

Düğün Tarihi: 28.08.2016

Gerçekten güleryüzlü sabırlı ve aldığı ücreti sonuna kadar hakeden bir fotoğraf sanatçısıdır

Ö&M

Özenç & Murat

Düğün Tarihi: 28.05.2016

Seda ile düğün.com aracılığı ile tanıştık ve ön görüşme yaptık. düğün tarihimiz balayı tarimize göre biz en uygun zaman dilimi konusunda yardımcı oldu. eşim ve ben deniz kenarında çılgınlar gibi eğlenmek istiyorduk ve öyle de oldu o gün üç kıyafet değiştirdim ve iki farklı saç yaptım. Tüm bunlar... devamı 

Y&T

Yeliz & Taylan

Düğün Tarihi: 23.04.2016

Sisanat ile hem kına gecemizde hem düğün hikayesi çekimimizde çalıştık. fotograf çektirmek poz vermek özellikle erkekler için zor. Fakat Seda hanım ile ailemizden biri gibi rahat çalıştık. Çekimlerdeki özverisi,dikkati ve profesyonelliği tartışılmaz. Çekim öncesinde ve sonrasında ilgi ve alakası... devamı 

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Sisanat Wedding by Seda İkizoğlu firması şu anda teklif veremiyor 🙁

Aradığın özellikleri seç, ücretsiz düğün danışmanlarımız isteklerine uygun 5 firmayla seni iletişime geçirsin!

ÜCRETSİZ TEKLİF AL
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Hayalindeki düğün için, düğün asistanımız ihtiyaçlarını belirlesin, en uygun firmalardan fiyat teklifleri göndersin!