Terrzi

Terrzi

Damatlık

Kategori

Şişli, İstanbul

İlçe, İl


Genel Özellikler

  • Minimum Fiyat1.000-2.000 TL
  • Teslim Süresi2 hafta

Özellik

  • Özellikler Özel Dikim, Smokin, Takım Elbise, Frak

Sorular

  • Sağladığınız diğer aksesuarlar neler? Yelek, Papyon, Kol düğmesi

Hakkında

Terrzi 50 yıllık bir hayalin hayata geçmiş şekli olarak hizmet vermektedir. Oluşumun kurucusu olan Hasan IŞKIN ın 50 yıl önce hayalini kurmuş olduğu bu sistem, bilgisayar teknolojisinin, tekstil üzerinde kullanılmaya başlaması ile birlikte hayat bulmuştur.

Bu sistem asıl olarak, kalıp sisteminin, her beden ve boyda erkeklere uygun ve tamamen Hasan IŞKIN tarafından oluşturulan bir sistemdir. Yani, insan vücudunun matematikselleştirilerek elbiseye dönüştürülmesidir. Bizler bu sisteme çabuk üretim sistemini de uyarlayarak yeni bir strateji ile pazar payında gerçekten ihtiyaç olan provasız ve 24 saat içerisinde teslimat ile herkesin ihtiyacını, istenilen kumaş, model ve aksesuarlarla birlikte imal edilmesidir. En önemli nokta ise kişinin kendi kalıbına göre beğenilen ürünün üretimini hızlı bir şekilde müşteriye teslim etme temeline dayanmaktadır.

Terrzi yepyeni bir oluşum olması rastlantı değil tamamen bir sistemdir. Bu sistem müşterinin sipariş vermesi ile birlikte başlayarak teslimatına kadar geçen süreçtir. Bu süreç içerisinde siparişin alınmasından teslim aşamasına kadar olan, tamamen müşteri ihtiyaçları baz alınarak planlanmıştır. Kalıplama sistemimiz tamamen bilgisayar tabanlı olup hazırlanan tüm ürünlerle ilgili kalıplar müşterinin tekrar ihtiyaç duyacağı zamana kadar saklanarak bir sonraki siparişte tekrar ölçü verme işlemi ile müşterinin zaman kaybetmemesi ilkesine dayanmaktadır. Kalıplamanın bitmesi ile birlikte üretim sürecinde son teknoloji makine parkurumuz ve minimum 15 yıllık her biri konusunda deneyimli personel tarafından üretilerek müşteriye teslim aşamasına getirilir.

Terrzi asıl olarak şu anda tüm dünyada insanların ihtiyacı olan bir açığı baz alarak hayata geçirilmiştir. Özellikle Avrupa başta olmak üzere işadamları ve her kesimden müşterinin kendilerine has, kendi ölçülerinde ve en önemlisi kendilerinin belirleyeceği, kimliklerini yansıtacak ama fiyat olarak çok büyük maliyetlerde olmayan ürünleri tercih etmeye başlamışlardır. Şu anda hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren tüm mağazalar maksimum 6 bedende modaya uygun ürünlerini koleksiyon olarak sunmakta ve bu nedenle ihtiyacı olan (özellikle günümüz beslenme alışkanlıkları ile standart dışı ölçülere sahip insanların fazlalaştığı göz önüne alınırsa) ürünleri kendilerine uygun olarak bulamamaktadırlar. Kaldı ki standart ölçülere sahip olup ta modaya uygun giyinmek istemeyen müşterilerin olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenlerden dolayı pazarda oluşan bu boşluğu gidereceği düşüncesi ile böyle bir sistemin yaygınlaştırılması gerekliliği kaçınılmaz olmuştur.

Hazır giyim pazarında şu andaki müşteri profiline baktığımızda kilolu, kısa boylu, uzun, kısa ve standart olmayan ölçülerdeki kişiler hazır olan ürünleri terzilerde düzeltme yaptırarak kullanmakta ve hiç memnun olmamaktadırlar. Terrzi bu açığa istinaden her beden ve boyda tüm müşterilere aynı hizmeti herhangi bir terzide yapılacak tadilat süresinden kısa bir zaman diliminde sadece müşterinin beden ve özelliklerine sahip ürünü imal ederek bu konuda da çok büyük bir gelişme sağlamıştır.

Özellikle Terrzi hakkında ilk olarak 1998 yılında yayımlanan gazete haberinden sonra pazardaki hazır giyim üreticileri tarafından yapılmaya çalışılan sistem tüm markalar tarafından taklit edilmeye çalışılmış fakat Standart kalıplar üzerinden oynayarak üretim yapmaya çalışmaları ve büyük olmanın getirdiği bürokrasi ile beraber müşterilerin özel taleplerini gerçekleştirmekteki yetersizliklerinden dolayı başarılamamıştır. Bunun nedeni ise terziliğin özellikle eski bir zanaat olması ve hazır giyimin oluşumundan sonra hiçbir girişimci tarafından geliştirilemeyeceği baz alınarak üzerine fazla düşülmemesidir. Biz Terrzi olarak bu sistemi başarmış olduğumuz inancındayız.

Terrzi nin kurucusu olan Hasan IŞKIN bu sistemi kurmak için 50 yıllık meslek hayatı boyunca 2 defa girişimde bulunmuş ama kalıplama sisteminin her defasında büyük bir sıkıntı olduğunu görmüştür En son kalıplama üzerine bilgisayar programlarının icat edilmesi ile birlikte 1994 yılından bu yana sadece kalıp konusunda özel programlar yazarak her beden ve boyda hatasız ve konforlu bir kalıp sistemi geliştirmiştir. Bu sistemin her modelde aynı düzenekte ve standartlarda kalması sağlanarak çok büyük bir problem çözülmüştür. Bundan sonrası için kişilere bağlı kalmadan sistemin ürettiği terzilik hizmeti müşterilerimize verilmektedir. Meslektaşları tarafından 2000 yılında İstanbul Ticaret Odası’nda terziler ve gelinlikçileri temsilen 6 yıl meclis üyeliğine seçilerek üstlenmiş olduğu görevi tüm meslektaşlarına anlatmak ve yeni ufuklar açmayı kendine bir görev edinmiştir. Şu anda gelmiş olduğu nokta ise 5 kıtada yaklaşık 2500 müşteridir. Hedefimiz bu sayıyı artırmaktır.

Terrzi'nin geleceğe yönelik projeleri ise tam bir dünya markası olmak üzerine kuruludur. Bu konuda ise şu anda günlük 24 takım elbise üretme kapasitesine sahip üretimimizi ilk 5 yıl içinde 100 takım elbise üretmek üzerine dayalı bir sistem haline getirmektir. Bu rakamlara ulaşabilmek tabi ki hiç kolay bir süreç değildir. Bu adetlere ulaşabilmek için ilk etapta Türkiye’de olmak üzere değişik satış noktalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bir sonraki aşamada ise Avrupa Ülkeleri’nin Başkentleri başta olmak üzere tüm dünyaya yayılmaktır. Tabi ki bu evrelerin hepsinde üretimin tek bir yerden ve standartta yapılması kalitenin devamlılığı için çok büyük önem arz etmektedir.

Terrzi yukarıda belirtmiş olduğumuz detaylarla birlikte gelecek projelerinde hep bir ilki ortaya çıkartmayı kendine görev bilmiştir. Bu konuda ise Terziliğin ilk internet sayfasını 2004 yılında faaliyete sokarak arama motorlarında reklamsız ilk 3 satırda çıkmayı başarmıştır. Şu anda internet üzerinden Terrzi'yi bulan her ziyaretçinin % 30’u müşteri olarak bizi ziyaret etmektedir. Bunun dışında diğer bir yeniliğimiz ise ülkemizin turizm ülkesi olması temeline dayanmaktadır. Şu anda faaliyet gösteren turizm şirketlerinin alternatif turizm faaliyetlerine ihtiyaç duymasıdır. Bizler bu konu ile ilgili olarak Yurtdışından ülkemize gelmeyi düşünen misafirlere farklı bir argüman olarak Terzi paketi şeklinde bir paket hazırlamış bulunmaktayız. Paket 3 günlük olup 1 Takım elbise, gidiş dönüş uçak bileti ve konaklamayı içermektedir. Bu sistemde çalışmış olduğumuz Şirketler alternatif olarak yenilikçi ve ülkemizin tekstil ülkesi olarak daha faklı bir kimliğe bürünmesinde değişik bir yol oluşturmuştur. Yine bu girişim içerinde İstanbul’un en eski ve kaliteli otellerinden biri olan İstanbul Hilton Oteli’nde açmış olduğumuz mağazamızda bu oluşumu hem yerli hem de yabancı müşterilerimize nezih ve kaliteli bir ortamda sunarak faaliyetlerimize davam etmekteyiz.

Terrzi sadece ürünün farklı ve kişiye özel üretimi değil, maddi olarak ta uygun şartlarda üretilmesini sağlamak üzerine geliştirmiştir. Fiyatlar her kesimden müşterinin rağbet göstereceği ve her kalitede ürünün sunulduğu geniş bir yelpazeyi satış prensiplerinde bulundurmaktadır.

Temel olarak Terrzi nin çözmüş olduğu en büyük problem erkekleri tek tip ve sezon modasının dayattığı ürünleri kullanmaktan kurtarmak, tamamen kendi zevk ve arzularına uygun ürünlere kısa zaman diliminde problemsiz olarak kavuşmalarını sağlamaktır.

Özel dikim damatlıklar 1000 - 5000 TL arasındadır.

  • Adres: İstanbul Hilton Oteli, Cumhuriyet Cad. No:23C / 24C Şişli İstanbul

Terrzi Yol Haritası

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Terrzi firması şu anda teklif veremiyor 🙁

Aradığın özellikleri seç, ücretsiz düğün danışmanlarımız isteklerine uygun 5 firmayla seni iletişime geçirsin!

ÜCRETSİZ TEKLİF AL
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Hayalindeki düğün için, düğün asistanımız ihtiyaçlarını belirlesin, en uygun firmalardan fiyat teklifleri göndersin!