Düğününüzde Çiçek Kullanımı

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:33 dakika

29.06.2020

Düğün mekanınızı süslerken veya gelin görünüşünüzü tamamlarken, nikah şekerinizi seçerken hatta davetiyenizi tasarlarken çiçeklerden faydalanmayı düşünür müsünüz? Çiçekçilerin vitrinlerini süsleyen birbirinden güzel çiçeklerle düğününüzün her alanına bir şıklık ve farklılık katabilirsiniz. İşte düğünde çiçeklerin farklı alanlarda kullanımları...

Gelin ve Nedime Buketleri

Gelin buketinizin düğün temanızın renklerinde olması en hoşu olacaktır. El buketinizde mevsim çiçeklerinden kullanırsanız çok daha uygun fiyatlı ve taze çiçeklerden yararlanabilirsiniz. Çiçekçiniz mutlaka size yardımcı olacaktır ama siz de hangi mevsimde hangi düğün çiçeğinin kullanılacağını bilirseniz daha çabuk karar verebilirsiniz. Düğününüzdeki yakın arkadaşlarınıza kendi el buketinizin renklerinde ufak bilek çiçekleri vermeye ne dersiniz? Bu, hem kendilerini özel hissetmelerini sağlar hem de düğünde hoş bir bütünlük yakalamış olursunuz.

gelin_ve_nedime_buketleri

Düğün Arabası Süslemesi

Yine düğün temanızın renklerine uygun olarak çok şık bir düğün arabası süslemesi yaptırabilirsiniz. Gelin çiçeği aranjmanınızın büyük bir kopyasının gelin arabanıza ne kadar yakışacağını hiç düşündünüz mü? Hem bütün düğün çiçekleriniz ile hem gelin buketiniz ile uyumlu olan düğün arabanız sayesinde hem sade hem de çok şık bir süslemeye imza atabilirsiniz.

dugun_arabasi

Damat Yaka Çiçeği

Düğünde gelinin gözden kaçma şansı yok ama düğündeki pek çok erkekle beraber siyah smokin giyinecek olan damat adayını uzaktan ayırmak biraz daha zor olacaktır. Bunun önüne geçmenin en şık ve kolay yolu ise damat yaka çiçeği! Gelin buketinizin renklerinde bir damat yaka çiçeğini iliştiriverin yakasına. Ayrıca damadın en yakın arkadaşları da farklı renklerde yaka çiçekleri takarak düğüne renk katabilirler.

damat_yaka_cicegi

Çiçek İkramı

Nikah şekeri yerine, misafirlerinize ufak kavanozlar içinde süs bitkileri, kaktüsler ya da kurutulmuş kokulu çiçek yaprakları verebilirsiniz. Hem işlevsel, hem de şık bir nikah hediyesi seçeneği olmuş olur böylece. Üstelik davetlileriniz ellerinde bu süslü kavanozlardaki veya kurutulmuş çiçekleri taşırken düğün süslemelerinize dolaylı olarak katkı sağlamış olacaklar.

cicek_ikrami

Leziz Limonatalar

Düğününüzde sunacağınız limonataların içine taze gül ve nane yaprakları katarak hem şık hem de lezzetli bir ikram elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer kır düğününde büyük bir kase içinde konuklarınıza soğuk meşrubat ikram etmeyi düşünüyorsanız mutlaka içine taze meyve ve birkaç lavanta ekleyin. Lezzetine inanamayacaksınız!

leziz_limonatalar

Düğünde çiçeklerin nasıl kullanılacağını anlattık. Biraz da fiyatlardan bahsedelim derseniz sizi şöyle alalım: Şehir Şehir Gelin Çiçeği Fiyatları

Çiçekçiler

Düğününü süsleyecek çiçekçiler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Çiçekçini bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Çiçekçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Çiçekçiler Firmaları

Çiçekçiler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

naz

Düğün Tarihi: 22.10.2014


bence davetiye yerine de gönderebilir ufak kaktüsler. hem uzun süre kalıcı olur.


fulden

Düğün Tarihi: 22.10.2014


aa çiçek ikramı tabii ya çok sağol dugun.com. :))