Bu işletmeden teklif alarak ücretsiz iPhone XR çekilişine katılabilirsin!

VIP Çiçek

0850 241 1753

Çiçekçiler

Kategori

Aksu, Antalya

İlçe, İl

Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Hayallerindeki gelin buketini anlat, isteklerine uygun 5 çiçekçiden ücretsiz fiyat teklifi göndersin!


Önerilen Firmalar

Kepez Ekin Çiçek
13

Kepez

Kepez Ekin Çiçek

Antalya Kepez’de yaklaşık 4 yıldır hizmet veriyoruz. Özellikle gelinlerin m...

Kemer

Esra Çiçekçilik

15 yıldır hizmet verdigimiz degerli müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Esra...

Mevlana Çiçek Ve Organizasyon
12

Muratpaşa

Mevlana Çiçek Ve Organizasyon

Mevlana Çiçek Ve Organizasyon olarak düğün, davet ve organizasyonlarınızda ...

Hakkında

Vip Çiçek Shemall AVM firmamız Antalya ili Muratpaşa ilçesinde Çiçekçiler alanında hizmet vermektedir.

Tarihin ilk çağlarından bu yana çiçekler en anlamlı ve güzel hediyeler olarak kabul görürler. Geçmişten günümüze tüm sanat eserlerine de konu edilen çiçekler güzellikleri itibari ile sanatta kadın tasvirlerine yardımcı olarak kullanılmışlardır. Öyle ki Osmanlı döneminde yazılan şiirlerde sevgilinin teni güle saçları sümbüle yanakları laleye benzetilir ve saçlarının kokusu ise en güzel çiçek kokularından oluşurdu. Tabii böylesi güzel ifadelerle tasvir edilen sevgililere çiçek yollama âdeti de o zamanlardan başlamakta.

Çiçekçilik ve çiçek yetiştiriciliği bir hayli eski dönemlere dayanmaktadır. En eski dönemlerden bu yana gerek Avrupa'da gerekse ülkemizde yaygın olan çiçekçiliğin ticaret haline dönüşmesi ise 1900'lü yılların başına rastlamaktadır. İlk çiçekçiler bu dönemlerde karşımıza çıkarken Osmanlı İmparatorluğunda ise çiçekçiliğin en parlak dönemi Lale Devri'ne rastlamaktadır. Ünlü Lale Devri şairi Nedim'in mısralarından anladığımıza göre o dönemlerde öğrenciler mektebe giderken hocalarına çiçek götürür hastalara ziyarete giderken bir demet çiçek hediye edilir ve hatta çiçeklerin aksesuar olarak kullanıldığı görülürdü. Öyle ki o dönem erkeklerinde sarıklarına gül takmak âdeti vardı.

Vip Çiçek Shemall AVM

Osmanlı İmparatorluğunda ilk çiçek yetiştiricilerinden biri olarak bilinen isim Ebu Suud Efendi'dir. Bahçesinde yetiştirdiği çiçekler Kanuni Sultan Süleyman tarafından bile beğenilir ve hatta saray bahçesinin düzenlenmesinde kendisinin bilgilerine danışılırdı. Hatta Osmanlı İmparatorluğunda üretilen ilk lalenin Ebu Suud Efendi tarafından üretildiği bilinmektedir. Ebu Suud Efendi'nin "cennet lalesi" adını verdiği bu çiçek saray bahçesinin de vazgeçilmezi haline gelmişti.

Çiçekçiliğin tarihçesi böylesine renkliyken günümüzde özellikle büyük şehirlerin pek çok yerinde açılan çiçekçi dükkânları bizlere özel günlerimiz için sunulmuş bir alternatif yaratıyorlar. Hatta günümüzde sevgiliye ya da bizim için önemli olan ve saygı duyulan insanlara çiçek yollamak için yerimizden kalkmamıza bile gerek kalmadan hizmet sunan internet siteleri mevcut. Bu internet sitelerinin bazılarında hangi çiçeğin kime yollanabileceğini ve çiçeklerin anlamlarının neler olduğunu içeren bilgiler de yer alıyor.

Vip Çiçek Shemall AVM firmamızdan vereceğiniz çiçek siparişlerinizde eğer isterseniz sizin adınıza bir not iliştirilmesini de isteyebiliyorsunuz. Böylelikle zahmetsiz bir biçimde özel günlerinizde sevdiklerinizin birbirinden güzel çiçeklerle gönlünü alabilirsiniz.

İletişim

Mahmut Basak

  • Telefon: 0850 241 1753

  • Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. No:3 Lara Shemall AVM Muratpaşa / Antalya


Yorumunu merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al!
Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Size daha çok yardımcı olmak istiyoruz. Bu süreçte ihtiyaçlarınıza uygun öneriler yapmak ve işinizi kolaylaştırmak için bir kaç sorunumuz var.