Kına Gecesi Nasıl Organize Edilir?

Kına veya bekarlığa veda partisi düzenlemek istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı, organizasyonu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız panik yapmayın. Davetli sayısının genellikle maksimum 50 – 60 kişi olacağı bu minik eğlenceyi düzenlemek aslında düşündüğünüzden çok daha kolay. Aşağıdaki adımları izleyerek siz de harika bir kına veya bekarlığa veda eğlencesi düzenleyebilirsiniz. Kına gecenizi kolayca organize etmek için dikkat etmeniz gereken 4 adım:

Davetli Sayınızı Belirleyin

İlk yapmanız gereken kına eğlencesine kaç kişinin geleceğini belirlemek olmalı. Zaten sadece kızlara özel olan bu gecede yanınızda sadece en yakınlarınız olmalı ve çok geniş bir çevreniz yoksa davetli sayınız elliyi geçmemeli. Ailenizin ve en yakın arkadaşlarınızla kutlayacağınız bu geceye düğüne davet edeceğiniz tüm kadınları çağırmamalısınız. Şehir şehir bekarlığa veda mekanı fiyatları bu organizasyonu yaparken ortalama fiyat bilgisi edinmenizde size yardımcı olacaktır.

kina-gecesi-nerede-kutlanir

Kına Gecesi Nerede Kutlanır

Eski geleneklerimize göre kına, gelinin baba ocağında yapılırdı. Ama modernleşen kına gelenekleri ve yaratıcı bekarlığa veda partisi fikirleri kına eğlencesini mekanlara ve hamamlara taşıdı. Artık gelinler tarihi bir hamamda veya otellerin özel kına odalarında düzenliyorlar eğlencelerini. Normalde kınaya çağıracağınız kişi sayısını bir ay öncesinden belirlemeniz yeterliyken, eğlencenizi başka bir mekanda yapacaksanız mekanı boş bulabilmek adına iki ay önceden harekete geçmeniz gerekiyor.

The Grand Mira Hotel
Mayıs sonuna kadar muhteşem kına gecesi paketlerinde %25 indirim! Kaçırmayın!
İncirli Mado
Düğün.com çiftlerine özel kına organizasyonu menülerinde %20 indirim!
Harem Kına Sarayı
100 kişi ve üzeri kına organizasyonlarında 3 kınacı, taht ve kaftan hediye!

Süsleme ve Yemek

Kına gecesinde özel olarak Osmanlı havası yaratılması gibi istekler yoksa salon süslemesi de yapılmaz. Onun yerine ikramlar lezzetli, az ama öz olmalı. Kına gecesinde herkesin dans edeceği düşünülerek ağır yemekler de verilmez. Hatta çoğu kına organizasyonu için içecek ve kuruyemiş yeterli olacaktır. Ama ille de minik bir açık büfe olsun istiyorsanız, hafif ve lezzetli atıştırmalıklardan yana tercih kullanabilirsiniz.

Kıyafet ve Hediyelikler

Bu özel geceyi en yakınlarınız da hiç unutmamak ve hatıralarında yaşatmak isteyeceklerdir. Bu nedenle kınaya gelen davetlilere gecenin anısına, gelinin ismine ve geceye özel ufak birer hediye vermek adettendir. Eğer durumunuz müsaitse herkese ufak bir kına seti de alabilirsiniz ama sizi hatırlatacak ufak ama samimi bir hediye de yeterli olacaktır.

Bu makale tarafından yazılmıştır.

YORUMLAR

Oje hediyeler çok güzel bir fikir! Tesekkürler

İncelediklerim
TÜMÜ